Home Altcoin WBTC Ethereum’un Esnekliği ve Bitoin’in Gücü İle Geliyor. Peki WBTC Nedir?

WBTC Ethereum’un Esnekliği ve Bitoin’in Gücü İle Geliyor. Peki WBTC Nedir?

WBTC Ethereum’un Esnekliği ve Bitoin’in Gücü İle Geliyor. Peki WBTC Nedir?

0
“sportsbet”

WBTC Ethereum’un esnekliği ve Bitoin’in gücünü birleştirmek üzere tasarlanan yeni bir tokendir. WBTC Bitcoin ERC20 tokeni olarak artık Ethereum platformunda yer alacak. Peki WBTC tam olarak nedir? Bitcoin ve Ethereum’un gücünü nasıl birleştirecek?

WBTC Ethereum’un Esnekliği ve Bitoin’in Gücünü Birleştirecek

Kyber Network (KNC), Republic Protocol (REN) ve BitGO’nun ortak çalışması ile başlatılan WBTC (Wrapped Bitcoin) adı verilen yeni tokenin lansmanı duyuruldu. WBTC, BTC rezervleri tarafından desteklenen ve Bitcoin’in değerine bağlı kalması beklenen bir ERC-20 tokenidir.

Öncelikle biraz ERC-20 tokeninden bahsedelim. ERC-20, Ethereum platformunda yer alan tüm tokenlerin takip etmesi gereken kurallar listesidir. Erc-20 standardına uyum sağlayan Ethereum tokenleri Ethereum’un para birimi ETH’nin desteklendiği tüm cüzdanlar tarafından destekleniyor. WBTC de artık bir Bitcoin ERC20 tokeni olarak Ethereum platformunda işlem görmeye başlayacak ve ETH’nin desteklendiği borsa ve cüzdanlarda yerini alacak.

Wrapped Bitcoin: Bir ERC-20’nin Esnekliği ile Bitcoin’in Gücünü Birleştiriyor

WBTC, toplum odaklı bir girişimdir ve BitGo, Kyber Network ve Republic Protocol arasındaki uzun süreli ortak çalışmanın doruk noktasıdır. WBTC (Wrapped Bitcoin), Ocak 2019’da Ethereum’da tamamen destekli bir Bitcoin ERC20 tokeni olarak piyasaya sürülecek. Bu girişim, tüm merkezsiz uygulamaları geliştirerek, Bitcoin likiditesini ve Ethereum üzerindeki merkezsiz ekosistemi birleştirecektir. WBTC, Bitcoin’e bağlı olarak yeni uygulamaları etkinleştirmek için Ethereum ağını kullanacak. WBTC Ethereum’un esnekliği sayesinde yatırımcılar tarafından yaygın bir şekilde desteklenme şansına sahip olacak.

Loi Luu, Kyber Network’ün Kurucu Ortağı ve CEO’su:

“Bu girişim, Bitcoin’in likiditesini ve Ethereum’un kapsamlı akıllı sözleşmelerini bir araya getirecektir. Merkezi olmayan borsalar ve finansal protokoller gibi Ethereum’daki uygulamalar da, şimdiye kadar mümkün olmayan, Bitcoin ticaret çiftlerini oluşturarak Bitcoin’i sorunsuz bir şekilde kullanabilecek. Aynı zamanda Bitcoin kullanımı, değişim, krediler, token ödemeleri gibi daha merkezsiz kullanım durumlarına sahip olacak şekilde genişletilecektir. ” dedi.

Lansmanda, Kyber ve Republic Protokolü, ilk başta likidite sağlamak ve WBTC’yi atomic swaplar ( atomik takas veya atomik çapraz-zincir ticareti- üçüncü bir tarafa güvenmek zorunda kalmadan bir kripto paranın başka bir kripto para ile değiştirilmesi)’da kullanılabilir hale getirmek için kendi Bitcoin envanterinden WBTC tokenlerini önceden üretiyor.

Republic Protocol’ün CEO’su Taiyang Zhang:

“Atomik swap teknolojisinin WBTC girişimine eklenmesi çok önemlidir. Bu teknoloji, kullanıcıların BTC / WBTC çiftini güvenli bir şekilde para yatırmada ve çekmede kullanmalarını sağlayacak ve bu da WBTC’nin kitlelere ulaşmasında önemli bir rol oynayacaktır.” dedi.

Wrapped Bitcoin, herhangi bir projenin WBTC’yi kısıtlama olmaksızın platformuna dahil etmesine izin verecek. Kullanıcılar WBTC’yi, bu tokenin desteklendiği herhangi bir borsa üzerinden kolayca satın alabilecek.

Bu projenin lansmanı, kripto para alanında önmeli projelerden oluşan bir Merkezsiz Otonom Organizasyonu (DAO) aracılığıyla başlatıldı. MakerdaO, Dharma, Airswap, IDEX, Compound, DDEX, Hydro Protocol, Set Protocol ve Prycto gibi tanınmış merkezsiz borsalar ve finansal projeler, WBTC’yi desteklemeyi kabul etti ve hepsi de projeye lansman üyeleri olarak katılacak.

DAO üyeleri, kripto cüzdanındaki ve akıllı sözleşmedeki dengelerin eşleştiğinden emin olmak için WBTC tokenlerini halka açık olarak kontrol edecekler. Ayrıca iyileştirmeler konusunda yapılan öneriler ile ilgili oylama yapacak ve karar vereceklerdir. Projede yapılması istenen herhangi bir değişiklik, DAO’da şeffaf bir oylama süreci ile gerçekleşecek.  Lansmandan önce, GitHub / Gitter’de topluluğun tüm üyelerine projenin ayrıntıları ile ilgili bilgi verilecek.

Bu girişimin Ocak 2019′da piyasaya sürülmesi bekleniyor. Proje, bitcoin ve ERC20 tokeninin gücünü birleştireceği için gelecek vaad eden bir proje olarak görülüyor. Bu yüzden WBTC tokeninin piyasaya sürülmesi heyecanla bekleniyor.

Sizce Wrapped Bitcoin gelecek vaad eden bir proje midir? Görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0