Home Bitcoin Bitcoin Lightning Network ödemeleri Yakında Microsoft Excel’e Geliyor

Bitcoin Lightning Network ödemeleri Yakında Microsoft Excel’e Geliyor

Bitcoin Lightning Network ödemeleri Yakında Microsoft Excel’e Geliyor


0

Pierre Rochard’ın üzerinde çalıştığı Microsoft Excel eklentisi sayesinde siz de sadece birkaç tıklamayla yüklü miktarda Bitcoin Lightning Network ödemeleri hesabınıza yüklenecek.


Bitcoin Lightning Network ödemeleri Birkaç Tıkla hesabına Gelsin !

Kripto para dünyası sürekli gelişiyor. Herkes tarafından bilinen ve en çok kullanılan finansal ve muhasebe aracı Microsoft Excel ve milyonlarca kullanıcı yakında bu teknolojinin nimetinden ekonomik olarak da nemalanacak. Lightning Network, anında ve ölçeklenebilir bitcoin / blockchain işlemleri için bir Excel eklentisi alacak.

Bitcoin Advisory’deki işleri yürüten ve Twitter’da yaklaşık 40 bin takipçiye sahip bir yazılım mühendisi olan Pierre Rochard da bu konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“LND düğüm yazılımı artık Excel eklentisi üzerinden çalışacak. Bu, şu anlama geliyor. Windows + Excel kullanıcısı birkaç tıklama ile hem LN ödemeleri alabilecek hem de gönderebilecek.”

Rochard, üzerinde çalıştığı proje hakkında birkaç hafta önce ipuçları vermişti. Paylaştığı tweetlerinde finans ve muhasebe işlemleri yapan kişi veya şirketlerin  % 99,99’unun masaüstünde Microsoft Excel programının olduğuna değinmişti.

“Excel programındaki bir eklenti ile her tıkladığımızda para kazansak. Güzel olmaz mı?” şeklindeki paylaşımı takipçileri tarafından coşkuyla karşılandı.

Anahtarlar Nerede Saklanacak?

Rochard’a göre, Bitcoin Lightening Network ödemeleri için eklenecek Excel eklentisi bu ayın sonuna kadar hazır hale gelecek. Bu sayede excel programı ile çok vakit geçirecek olan kişiler bu işten epey karlı çıkacak.

Rochard, Twitter’da paylaştığı yorumunda excel eklentisinin açık kaynak olacağını belirtti. Ayrıca anahtarların ve karma pregresyonların da nerede saklanacağını açıkladı. Buna göre anahtarlar ve pregresyonla  LND cüzdanında saklanacak. Excel onunla etkileşimde bulunmak için ara yüz görevi görecek.

Bitcoin Lightning Network (LN) Nedir?

Bitcoin Lightning Network (LN), hızlı, ölçülebilir ve düşük maliyetli Bitcoin ödemeleri ve işlemlerine imkanı sağlayan “ikinci katman” bir ödeme sistemidir. C programlama dilinde yazılan bu yeni teknoloji, Bitcoin sisteminde zamanla oluşan yüksek işletim ücretleri ve uzun bekleyiş süreleri gibi dezavatajları gidermek için sisteme dahil edildi.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
tags: