Home Kriptopara Haber Borsa Haber Bitcoin Borsası Coinbase New York Borsası ile Rekabet Edebilir mi? JPMorgan Eski Ortağından Açıklamalar!

Bitcoin Borsası Coinbase New York Borsası ile Rekabet Edebilir mi? JPMorgan Eski Ortağından Açıklamalar!

Bitcoin Borsası Coinbase New York Borsası ile Rekabet Edebilir mi? JPMorgan Eski Ortağından Açıklamalar!


0

Coinbase New York borsası ile ne derece rekabet edebilir? Dünya çapında gittikçe artan bir oranda finans kurumları kripto para dünyasına ilgi göstermeye başladığı bu zamanlarda, sizce her iki piyasa birbirine ne derece rakip olabilir ?


Coinbase New York Borsası ile Aynı Kulvarda mı?

Coinbase New York borsası ile rekabet edecek güce sahip mi? New York borsası dünyanın en önde gelen borsası olarak 2009’dan bu yana yaşadığı zirveden bu hafta az da olsa bir düşüş yaşadı. Elbette bu miktar, bu kadar sağlam bir borsayı fazlaca sarsacak nitelikte değil. Ancak elbette dikkat çekecek bir olgu bu yaşanan.

JPMorgan’ın eski enerji yatırımcısı Danny Masters, Londra’da bulunan kripto yatırım firması Coinshares’in sözcülüğünü yapıyor. Coinshares dünyada Bitcoin ve Ethereum fonlarını halka açan ilk firma. Masters yasal finans kurumlarının dijital varlıklara gösterdiği ilgiden bahsediyor. Masters aslında çok öngörülü olduğunu, JPMorgan’dan ayrılıp Coinshares’in % 75’’ine sahip kendi emtia fonu Global Advisors’ı kurduğu zaman kanıtlamıştı.

Coinshares şu anda bir milyondan fazla kripto varlık yönetiyor. Şirket 2014 yılında yönünü kripto dünyasına çevirmişti. Wall Street’teki meslektaşları ise ancak bitcoin moda olunca işin farkına varmaya başladılar Maters’a göre.

Business Insider’a konuşan Masters, Coinshares ‘in yatırımcılara kripto dünyasına girişte profesyonel destek sağladığından bahsediyor.

          “Nereden nereye geldiğimizi bütün dünya görüyor. Bir amaca gerçekten inanırsanız onu elde etmemeniz için bir neden yok. Biz 2014 yılından bu yana bu işin içindeyiz ve 2017 bizim için super bir yıl oldu. grafikler muhteşemdi”

2017 yılı zaten Bitcoinin tüm zamanların rekoru 20.000 doları gördüğü yıl olarak tarihe geçti. Bu rekor, finans kurumlarının dikkatini kripto para dünyasına çekmeye yetti de arttı bile. Her ne kadar bazı Wall Street tiranları 2017’yi ve 2018’in ilk yarısını Bitcoin ile alay ederek geçirmiş olsalar da sonunda herkes kripto para gerçeğinin farkına vardılar diyor Masters.

Dünyanın dördüncü büyük varlık yönetim şirketi olan Fidelity’nin kripto para dünyasına adım atacağını duyurmasıyla, çok büyük bankalar ve resmi firmaların  Bitcoine karşı oluşturdukları birlik de çatırdamaya başladı.

Fidelity’nin kripto para dünyasına girmesinin ne gibi gelişmelere yol açacağını Masters şöyle özetliyor:

          “Kripto dünyasında değişimler çok hızlı. Bu gelişmeler büyük bir devrim niteliğinde. Fidelity’nin bu alana girmesi bence kripto hareketinin üçüncü büyük dalgasına yol açacak. Birinci dalga Bitcoinin piyasaya çıkması, ikinci dalga Ethereum ve yeni blokchain ve üçüncü dalga ise güvelik tokenleri olacak bana göre.”

 

New York Borsası Ne Yapmak İstiyor?

Masters, daha önce de ne kadar öngörülü olduğunu kanıtlayan bir uzman olarak, kripto dünyasının geleceğinden oldukça umutlu.

Masters’a göre New York borsası Dağıtık Defter Teknolojisini kullanmak istiyor. Nedeni ise, gerçek zaman, düşük fiyat, transfer edilebilirlik gibi avantajları.

Coinbase’in pek çok yönden New York borsasından daha avantajlı yönleri olduğunu vurguluyor Masters ve bir kaç konudaki eksikliklerini tamamladığı takdirde New York borsasına rakip olacağına inandığını söylüyor

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
tags: