Home Bitcoin Bitcoin 6400 Dolarda Stabil. 2018’i Bu Fiyatla mı Tamamlayacak?

Bitcoin 6400 Dolarda Stabil. 2018’i Bu Fiyatla mı Tamamlayacak?

Bitcoin 6400 Dolarda Stabil. 2018’i Bu Fiyatla mı Tamamlayacak?


0

Yaklaşık son iki haftadır Bitcoin 6400 dolarda takılıp kaldı. Yaprak bile kımıldamayan kripto piyasada eğer süreç böyle devam ederse, tehlike çanları çalmaya başlayacak.  


Bitcoin 6400 Dolarda Takıldı. Önümüzdeki Günler Ne Getirecek?

Bitcoin’in hacmi CoinMarketCap’te yer alan verilere göre son 72 saatte 3,6 milyar dolardan 3,1 milyar dolara düşerek önemli ölçüde azaldı.  Kripto-para piyasasındaki alışverişler genellikle yüksek risk içeren belirsizlik dönemlerinde yatırımcının geri çekilmesiyle azalır.

Ağustos ayından bu yana aşırı stabil bir görüntü sergileyen Bitcoin 6400 dolarda direniyor. 2014’te yaşadığı düzeltme döneminde bile bu kadar volatilite düşüklüğü yaşamamıştı. O kadar ki, son haftalarda destek ve direnç seviyeleri neredeyse birleşmek üzere.

Kripto piyasasının kulağı kesiklerinden Peter Brandt, Bitcoin’in kısa vadedeki performansının klasik bir Wyckoff Menteşe Hareketi olduğunu iddia etti. Buna göre iyice hacim toplayacak olan Bitcoin, kısa vadede büyük bir ralliye girişecek.

NVT Oranı Uzun Bir Ayı Sezonuna İşaret Ediyor

Ancak, kripto para birimi analisti ve Woobull.com’un operatörü olan Willy Woo, Brandt ile aynı düşüncede değil. Woo, NVT(Fiyat-kazanç) Oranı da dahil olmak üzere diğer teknik göstergelere dayanarak son tahlildeki düşüncesini açıkladı. Woo, kripto para piyasasının uzun süre devam edecek olan bir ayı piyasasının ortasında olduğunun iddia etti.

Woo, ağ hacmi ile Bitcoin gibi büyük kripto para birimlerinin piyasa değeri arasındaki korelasyonun,  piyasa derinliğini ölçmek için doğru bir indikatör olacağını söyledi. Woobull.com’da yayınlanan NVT tablosuna bakarak bu değerlendirmeyi yaptığını ifade eden Woo, sözlerine şöyle açıklık getirdi:

“Bu, NVT’nin dayandığı grafiktir. Zincir (ağ hacmi)  tarafından iletilen değer ile ağ değeri (piyasa hacmi) arasında eskiye dayanan sıkı bir ilişki vardır. Şu an içinde olduğumuz sapma, bir ayı piyasasının ne kadar içinde olduğumuza dair ipuçları veriyor. ”

Bitcoin’in Yükselişe Geçme İhtimali

Woo, belki kendince haklı olabilir. Ancak, kripto para piyasasının uzun süren bir ayı piyasasının içinde olması, büyük bir düşüşün olacağı anlamına gelmez. Elbette BTC’nin uzun vadede büyük bir düşüş göstermesi ihtimal dâhilinde. Ancak son üç ayda gösterdiği istikrar düzeyi göz önüne alındığında, 6.000 dolarlık destek seviyesinin altına düşme olasılığı pek mümkün değil.

Gelecek günlerde, düşük hacmi nedeniyle Bitcoin’in fiyatının 6,400 $ ila 6,500 $ aralığında olması bekleniyor. Ancak, büyük bir katalizör Bitcoin fiyatını Eylül ayından beri test edemediği direnç seviyesi olan 6.800 $ ‘a kadar gönderebilir.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya