Home Altcoin Ripple’ın 3.Çeyrek Satış Raporunda Kurumsal Yatırımcı Vurgusu!

Ripple’ın 3.Çeyrek Satış Raporunda Kurumsal Yatırımcı Vurgusu!

Ripple’ın 3.Çeyrek Satış Raporunda Kurumsal Yatırımcı Vurgusu!


0

Ripple’ın 3.çeyrek satış raporu yayınlandı. Raporda en çok dikkat çeken unsur kurumsal yatırımcı oranında gerçekleşen ciddi artış. Rapor sınır ötesi ödeme projesi için çok olumlu göstergeler ile dolu.


Ripple’ın 3.Çeyrek Satış Raporu Neden Önemli?

Ripple’ın 3.çeyrek satış raporu iki gün önce yayınlandı. Rapor projenin yılıın 3.çeyreğindeki faaliyetleri ile ilgili çok ilginç bilgiler içeriyor.

En çok göze çarpan unsur Ripple’ın 163 milyon dolar değerinde XRP tokeni satması. Bu değer küresel hacmin %0.43’üne denk geliyor. Bu miktarlar Ripple alt birimleri XRP II, LLC tarafından gerçekleştirilen kurumsal satışların bir parçası. 3.çeyrekte ayrıca emanet hesaptan (escrow account) 3 milyar XRP tokeni piyasaya sürüldü ve 2.6 milyar dolarlık kısmı yeni hesaba aktarıldı kalan 400 milyonun ise XRP ekosistemini desteklemek için kullanılmasına karar verildi.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse rapor yayınlanmadan çok önce yaptığı bir açıklamada, 2019 yılında RippleNet’e katılmış pek çok ortak olacağını söylerken bir yandan da kurumsal yatırımcıların XRP’ye ilgisinin arttığını vurguluyordu:

“Yakında 3.çeyrek piyasa raporunu, her zaman yaptığımız gibi  resmen yayınlayacağız. Raporda XRP alımında kurumsal katılımın ne kadar büyüdüğünü sizler de görmüş olacaksınız. 3.çeyrek XRP alım satımında kurumsal katılım olarak kesinlikle bir rekordur.”

Raporda ayrıca düzenlemeler ve coğrafi eğilimler de var.

ICORating sonuçlarına göre, 2018’in 2.çeyreğinde ICO’ların %55’ı hedefine ulaşamadı. XRP raporları gösteriyorki, 2018’de bir kaç ay içinde fon toplama rekoru kırmış olan ICO’lar, düzenleyicilerin özellikle hedefi olmaktan kurtulamamış.

Genel olarak ele aldığımız da ise Ripple, düzenleyiciler tarafından olumlu karşılandı. Hatta eski SEC üyesi Ripple’ın tahvil değil para olduğu yönünde bir açıklama bile yaptı.

Bu güne kadar, gelişmeler Ripple için hep olumlu oldu. Artık daha fazla ortağı var ve xRapidi başlatması ona çok büyük bir kazanç sağlamış durumda. Son çeyrek ve 2019 Ripple için mükemmel olacağa benziyor.

Kurumsal yatırımcı konusu öyle aslında gözardı edilecek bir konu değil. Bu konu pek çoklarına göre piyasanın genişlemesine yardımcı olacak önemli atılımlar. Ama bu durumu olumlu görmeyenler de var. Dogecoin kurucusu Jackson Palmer gibi. Palmer kurumsal yatırımcıların sadece Wall Street 2.0’ı kuracakları göndermesinde bulunuyor.

Kripto para uzmanlarının çoğu kurumsal yatırımların piyasaya çok fazla olumlu etkisi olacağından söz ediyor. 2019 yılı gerçekten kurumsal yatırımların bu alan yöneldiği bir yıl olacak mı dersiniz?

 Ripple’ın 3.çeyrek raporunun orijinaline buradan ulaşabilirsiniz    

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?