Home Altcoin Bitcoin, Ethereum, Ripple, VeChain, IOTA ve Ethereum Son Dakika Haberleri

Bitcoin, Ethereum, Ripple, VeChain, IOTA ve Ethereum Son Dakika Haberleri

Bitcoin, Ethereum, Ripple, VeChain, IOTA ve Ethereum Son Dakika Haberleri


0

Bitcoin, Ripple, Tether, Vechain, IOTA ve Ethereum son dakika haberlerini sizin için derledik.  Buyrun kısa kripto para turumuza.


Balinaların Üzerinde Tepindiği Tether

Kripto firmalarının iki hafta önceki Tether (USDT) satışından yararlanarak milyonlarca dolar kazandıkları bildiriliyor. Crypto Briefing’in haberine göre New York merkezli Pythagoras Yatırım Danışmanlık firması normalde ABD Doları ile 1:1 değerinde olması gereken Tether’in fiyatı düşmeye başladığında yüklü miktarda alım yaptığını açıkladı.

Tether krizi yaşandığı gün farklı borsalardaki Tether fiyatları da normalin çok üzerinde bir makasa izin vermişti. Sadece bu makas aralığından faydalanarak arbitraj işlemleriyle bile büyük paralar kazananlar oldu.

Firmanın başkanı Mitchell Dong Pythagoras’ın farklı borsalardaki fiyat farkından para kazanma manasına gelen arbitraj işlemlerine odaklanan bir bir firma olduğunu belirtti. O gün diğer borsalarda ucuz fiyata USDT alımı yapıp yüksek fiyattan Bitfinex’te sattıklarını kabul etti.

“Bazıları Tether’in 0.86 dolara kadar düştüğünü iddia etse de minimum 0.88 dolar seviyesini gördü. Biz de bu seviyelerden alıp Bitfinex’e aktardık. Orada satış girip kar elde ettik.”

Bitcoin

Biliyorsunuz Bitcoin Ekim 2008 doğumlu. Bu ay için Bitcoin’in 10. yaş günü diyebiliriz yani. İsviçreli saat üreticisi Hublot da bu özel yaş gününe özel BTC temalı saat için ön sipariş almaya başladı. Saatin satışı tahmin edebileceğiniz gibi fiat parayla olmayacak. Saat yalnızca BTC kripto para birimi ile satın alınabilir olacak.

İlgili Haberimize Buradan Ulaşabilirsiniz

Ethereum

Piyasadaki Ethereum tabanlı kripto paraların toplam piyasa hacmi Ethereum büyüklüğünün yarısını geçti.  Trustnodes’in aktardığına göre, piyasadaki ERC20 tokenlerinin toplam büyüklüğü 21 milyar dolarlık ETH’nin %61’ine yükselmiş durumda.

 

Ripple

Xpring başkanı Vanessa Pestritto Aruba’daki ATECH Konferansında konuştu.

Aşağıda yayınını izleyebileceğiniz etkinlikte Pestritto Xpring’in etki alanını genişletmeyi planladıklarını söyledi. XPring esasen XRP’nin daha yaygın kullanılmasını sağlamak için ürün geliştiren şirketlere finans sağlayacak bir program. Proje kapsamında desteklenen ürünler, internet üzerinden yayın yapan yayıncılara bağış yapılmasından, reklam yerleştirmelerdeki mikro ödemelere kadar bir çok ürünü kullanıcılarına sunuyor. Ve bu hizmetlerin tamamı XRP ile satın alınabiliyor.

Tron

Geçenlerde Binance tarafından satın alındığı duyurulan Trust cüzdanı Tron desteği vermeye başladığını duyurdu.

Cüzdan hali hazırda Ethereum (ETH), GoChain (GO), POA Network (POA), Callisto (CLO), Ethereum Classic (ETC), Wanchain (WAN), VeChain (VET) ve Tron (TRX) desteği sunuyor.

IOTA

IOTA kurucu ortağı Sergei Popov önemli bir mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajda IOTA’nın nasıl işlem ücret kesintilerini düşürdüğünü ve madencilik faaliyeti olmaksızın işlemlerin nasıl gerçekleştirilebileceğini anlattı.

“IOTA ve Özgürlük” başlıklı mesaja bu link üzerinden erişebilirsiniz.

VeChain

Güney Kıbrıs Rum Kesimi ulusal yatırım ortağı VeChain ile ortaklığa gideceklerini duyurdu. Basın açıklamasına göre iki kesim Kıbrıs’ta blockchain tabanlı çözüm üretme ve geliştirme amacıyla ortak bir birim kuracak. Finans sektöründe blockchain tabanlı bir altyapı kurabilmek için ülke genelinde ne yapılması gerektiğine dair hükümete önerilerde bulunacakları bir platformu hayata geçirmeyi tasarlıyorlar.

Bitcoin, Ethereum, Ripple, Tether, Vechain, IOTA ve Ethereum son dakika haberleri şimdilik bu kadar. Yazıyı paylaşmayı ihmal etmeyin.


 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
cryptopazar_koinmedya