Home Bitcoin Bitcoin EFT Onayı: Düşündüğümüzden Daha Erken Olabilir

Bitcoin EFT Onayı: Düşündüğümüzden Daha Erken Olabilir

Bitcoin EFT Onayı: Düşündüğümüzden Daha Erken Olabilir

brave
0

Bitcoin EFT onayı , düşündüğümüzden daha erken olabilir. Bildiğiniz gibi kripto para piyasaları Bitcoin için SEC’den çıkacak EFT onaylarına kilitlenmiş durumda. Normalde EFT onayları hakkında kararın 2019 da çıkacağı düşünülüyordu. Ancak karar bizim düşündüğümüzden daha erken çıkabilir!!!


Bitcoin EFT Onayı

 

Kripto para piyasalarının son dönemdeki durgunluğu, SEC‘in, Bitcoin EFT’leriyle ilgili vereceği kararlarla ilişkilendiriliyor. Bazı uzmanlara göre piyasalar SEC’den çıkacak olumlu haberleri bekliyorlar. Normalde SEC’in 2019 da EFT Onayları hakkında karar vermesini bekliyorduk. Ancak son gelişmelerle bu tarih, bizim beklediğimizden çok daha erkene alınabilir.

Son Gelişmeler

Kripto para piyasaları bu kadar gergin bir bekleyiş içindeyken, bazı şirketlerde bu işlemi hızlandırmak için çaba sarf ediyor. En son VanECK SolidX grubu, SEC’e Bitcoin EFT’lerinin onaylanması için bir rapor gönderdi. Bu raporda, Bitcoin EFT’lerinin onaylanması gerektiği vurgulandı ve bu da 5 nedene bağlandı.

İşte Bitcoin EFT’lerinin Onaylanmasını Vurgulayan 5 Neden

Neden 1: Şuan Bitcoin için düzenlenmiş, önemli türev piyasaları oluşturuldu. Artık insanlar devlet kurumlarınca düzenlenmiş borsalarda işlem yapabiliyorlar. Ve bu da çok daha tutarlı bir piyasa oluşmasını sağlıyor.

Neden 2: Emtia bazlı ETP’lerin onaylanmasıyla fiyat manipülasyonu hakkındaki endişeler en aza indirildi.

Neden 3: Kripto para piyasalarındaki potansiyel manipülasonların önlenebilmesi için CBOE kuralları oluşturuldu.

Neden 4: Kurulan OTC masalarıyla kripto para piyasaları daha düzenli hale getirilmiştir.

Neden 5: Yatırımcıların çok daha iyi korunması için kripto para borsalarında, gerekli alt yapı çalışmaları  tamamlandı.

VanEck’e göre:

” Yatırımcılar, borsalardaki düzensizlik ve altyapı eksiklikleri yüzünden çeşitli risklerle uğraşmak zorunda kalıyordu. Ve bu risklerde SEC tarafından verilecek Bitcoin EFT onaylarını olumsuz yönde etkiliyordu. Ancak yaptığımız global çalışmalar sayesinde bu eksikliklerin çoğunu giderdik ve bunu bir rapor halinde SEC’e sunduk. Artık EFT onaylarının daha erken bir tarihte ve sanılanın aksine olumlu sonuçlanacağını düşünüyoruz.”

Kripto para piyasalarının SEC kararıyla birlikte büyük bir ralliye çıkacağını düşünüyoruz.

Her ne kadar geleneksel finans dünyası, kripto paralara bugüne kadar şüpheci yaklaştıysa da SEC’den çıkacak olumlu kararların, onlarında ön yargılarını kırmalarına da yardım edecektir.

Sonuç Olarak

VanECK SolidX grubunun hazırladığı rapor, gayet tatminkar gözüküyor. Bu raporun, SEC’in kripto paralar hakkındaki endişelerini gidereceğinden şüphe duymuyoruz. Hal böyle olunca da kriptosfer sakinleri, SEC’in Bitcoin EFT leri hakkında vereceği kararın çok daha erkene alınabileceği yönündeki düşüncelerden kendini alamıyorlar. Tabi bunda da gayet haklılar. Bakalım SEC kararını ne zaman verecek.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave