Home Bitcoin Bitcoin (BTC) Almalı mıyım? Kripto Piyasasında Satış Baskısı Devam Ediyor mu?

Bitcoin (BTC) Almalı mıyım? Kripto Piyasasında Satış Baskısı Devam Ediyor mu?

Bitcoin (BTC) Almalı mıyım?  Kripto Piyasasında Satış Baskısı Devam Ediyor mu?


0

 

Bitcoin (BTC) almalı mıyım sorusu bugünlerde çoğumuzun zihnine takılan sorulardan birisidir büyük ihtimalle. Hele de kripto para sektörü ilginizi fazlasıyla çekiyorsa. Bu konuda kısa bir değerlendirmemiz var.


Bitcoin (BTC) Almalı mıyız Sorusu Global Finans Sektöründe Yanıt Buluyor mu?

Bitcoin (BTC) almalı mıyım sorusundan önce genel anlamda ekonomi dünyasında borsalar ve piyasalar ne durumda ona bakalım. Bitcoin ve kripto paralarda çok büyük değişiklikler yaşamadığımız son zamanlarda S&P 500 listesi % 1o luk bir düzeltme sorunu yaşadı. Bunun bir diğer anlamı 2018’in en kötü ayının yaşanmış olması. Çünkü bu ay da borsalar ciddi anlamda tepetaklak oldular. Önemli olan şu acaba 10 yıldır zirvelerde olan finans sektörü dibe doğru mu gidecek?

Elbette doğrudan bu noktaya gelinme nedeni şu diyemiyoruz. Ancak Çin ve Amerika arasındaki ticaret savaşlarının etkisinin olması kuvvetli bir ihtimal.  Ayrıca piyasanın bu karmaşasının arkasında FED’in faiz oranlarının da olması ihtimaller arasında. Belkide bu yaşananlar finans sektörünün aslında doğru yolda olmadığının bir göstergesi olabilir. Amerika’daki seçimler ne kadar etkili o da tartışılır.

Bitcoin Ve Kritpo Para Piyasasinin Genel Durumu

En son finans sektörü çöktüğünde yatırımcılar varlıklarını altın veya gümüşle değerlendirmişti. Tabii o zamanlar (2008) kripto paralar sahneye çıkmamıştı..

Yaklaşık 10 yıllık bir zaman diliminin ardından benzer bir senaryo ile karşı karşıyayız.  Global finans  piyasalarının durumu kripto para dünyasına pek yansımış gibi görünmüyor. Ve bu da şu anlama geliyor iki piyasa arasında ters  bir korelasyon da yok. Olayların arkasından belki şöyle bir anlam çıkarabiliriz: bitcoin ve kripto değerler global ekonomik performansdan etkilenmiyorlar ve sadece , kendi sektörü içindeki arz ve talep doğrultusunda değer kazanıyorlar.

Sonuç olarak dünya çapındaki bu ekonomik kriz insanları kripto paraya yönlendirecek ve burada da lider kimse en çok payı o alacak. Bu gibi durumların Bitcoinin epeyce işine yarayacağı aşikar. Bu alana yönelecek yatırımcılara küçük bir uyarı yapalım Bitcoin, son zamanlarda daha az volatilite yaşasa da. fiyat olarak çok dalgalı bir durumda.

Ve kripto dünyasında fiyat tahmini yapmak da o kadar kolay değil. Bu yıl başında yapılan iddialı tahminleri düşünün. Kim diyorsa ki ben Bitcoinin 10 yıl sonraki fiyatını biliyorum kesinlikle yalan söylüyordur. Ama tabii ki asla göz ardı etmeyeceğimiz bir gerçek var o da, kripto paralar ve blockchain teknolojisinin geleceğimiz olduğu gerçeği.

Görüldüğü gibi, global borsalar yere çakılırken, böyle bir zamanda yapılacak en akıllı hareket Bitcoin almak.

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
tags: