Home Altcoin Ripple’nin 2020 Tokyo Olimpiyatlarının Resmi Kripto Parası Olması İçin 15 Bin İmza Toplandı

Ripple’nin 2020 Tokyo Olimpiyatlarının Resmi Kripto Parası Olması İçin 15 Bin İmza Toplandı

Ripple’nin 2020 Tokyo Olimpiyatlarının Resmi Kripto Parası Olması İçin 15 Bin İmza Toplandı

brave
0

Ripple’nin 2020 Tokyo Olimpiyatlarının resmi parası olması için devam eden imza kampanyasında 15.000’e yakın imza toplandı. Gelişmeleri sizin için özetledik.

Ripple’nin 2020 Olimpiyatlarının ResmiŞuan ana kadar Ripple’ın 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarının resmi parası olması için başlatılan imza kampanyasına katılanların sayısı 15.000 kişiye yaklaştı.

Tokyo Olimpiyat Oyunlarında Kripto paralar bir sürpriz yapmaya hazırlanıyor. En azından Ripple XRP yatırımcılarının beklentisi yüksek. Uluslararası Olimpiyat Komitesine Ripple’ın 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları resmi parası olması için verilen dilekçeye şu ana kadar 13800 kişi imza verdi.

Eski bir sporcu olan Ken Takahashi tarafından verilen dilekçede, olimpiyatlar esnasında farklı para birimleri arasında yaşanan dönüşüm işlemleri ve uluslararası para gönderme ve alma işlemlerinde özellikle Olimpiyat Köyünde yaşanan sıkıntıların Ripple XRP kullanımı ile giderilebileceği ifade ediliyor. Dilekçede “ Olimpiyatlar esnasında turistler ülkeye akın akın gelirken döviz değişim işlemleri için inanılmaz bir talep oluşuyor ve bu da döviz büroları önünde bitmez kuyrukların oluşmasına sebep oluyor. Kafa karıştırıcı değişim oranları ve dil problemleri meseleleri içinden çıkılmaz hale getiriyor” deniliyor. Ken Takahashi bütün bu problemlerin Ripple XRP kullanılarak çözülebileceğini düşünüyor.

Ken Takahashi bu konuda şunları söylüyor:

Hızlı işlem kapasitesi ve Ripple XRP’nin sağladığı ekstra güvenlik seviyesi ile yaşanan problemlerin çözümü mümkün olacak.

Ripple’nin 2020 Tokyo Olimpiyatlarının Resmi Parası Olabilmesi İçin Daha Çok Şeye İhtiyaç Var

İmza kampanyası başlatılalı henüz 10 ay oldu. İlk başlarda hızlı olan imzalama seviyesi ile hemen 3000 rakamına ulaşıldı. Daha sonra bir yavaşlama görüldü. Son günlerde ise tekrar hız kazanan imza sayısı şu an 13800.

Ripple XRP ve SBI Holdings arasında peer-to-peer ödemeler konusunda yapılan anlaşma ile MoneyTap to Japan hizmeti servise sunulmuştu. Bu sisteminde Olimpiyat Oyunları esnasında kullanılabileceği belirtiliyor.

Her ne kadar Olimpiyatlar’ın resmi parası olma düşüncesi güzel bir gelişme olsa da, Olimpiyat Komitesinin kabul etmesi için daha çok imzaya ihtiyaç var. Buna ilaveten kabul edilebilmek için 4 yıllık bir sponsorluk anlaşması imzalanması gerekiyor. Bu da yaklaşık 200 milyon dolara kadar bir maliyet çıkartabilir.

Ripple’ın bu kadar büyük bir bütçeyi bu işe ayırıp ayıramayacağını zaman gösterecek. Fakat eğer Ripple bunu başarabilirse genel kabul açısından çok büyük bir adım atmış olacak . Eğer böyle bir anlaşma ilan edilirse bunun Ripple XRP fiyatlarına çok olumlu katkı yapacağı tartışmasız bir gerçek. Zira Japonya’da yaşanan her şey kripto para alemini çok derinden etkileme potansiyeline sahip.

Kaynak için tıklayınız.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave