Home Ethereum (ETH) Blockchain Başarısının Kurbanı Oldu

Ethereum (ETH) Blockchain Başarısının Kurbanı Oldu

Ethereum (ETH) Blockchain Başarısının Kurbanı Oldu


0

Ethereum (ETH) blockchain başarısının kurbanı oldu. Ethereum piyasaya ilk çıktığında çok büyük umut ve beklenti oluşturmuştu. Ancak geçen zaman ve gelişen Blockchain teknolojisi Ethereum’a bazı sorunlara neden oldu!!!


Ethereum (ETH) blockchain Başarısının Kurbanı Oldu

 

Kripto para piyasasının hiçte iyi gitmediği bugünlerde, belki de en çok zararı Ethereum görüyor. Çünkü Ethereum çok kırılganlaştı. Diğer koinler %5 değer kaybederken, bu oranEthereum için nerdeyse %7 lerde oldu.

Eter, içinde bulunduğumuz ay içerisinde %20 oranında değer kaybetti. Yaşanan bu değer kaybında piyasada Ethereum’un geleceği için yapılan spekülasyonlarında etkisi büyük. Ancak Ethereum en fazla kurucu ortağı Vitalik Buterin‘den etkileşmiş gibi..

Bu ayın başlarında, 24 yaşındaki Rus-Kanadalı programcı, Bloomberg‘e konuştu ve (Ethereum) blok zinciri alanının, geleceğini çok parlak görmediğini açıkladı.

Buterin “ölçeklenebilirlik”  sorunu hakında da konuşru ve bu sorun için muhtemelen sektörün 1 numaralı sorunu ifadasini kullandı.

Blockchain Trafik Sıkışıklığı

Sadece kripto para birimini içeren işlemleri gerçekleştiren Bitcoin’in kullandığı Blockchain’de ayrı olarak, Ethereum, bazı dijital uygulamaları ve akıllı sözleşmeleriyle, çok fazla sayıda token’a en sahipliği yapabiliyor.

Ethereum üzerinden geliştirilen uygulamalarda, örneğin, bir spor bahsi uygulaması gibi, önceden tanımlanmış şartlar yerine getirildiğinde üçüncü tarafın oayı olmadan ödemeler otomatik olarak yerine getiriliyor.

Eternet ayrıca, hisse senedi piyasasındaki işlemler için şirketlerin çok işine yarıyor. Bununla beraber şirketler için temel para toplama aracı olan, (ICOs) üçte ikisine de ev sahipliği yapmaktadır.

2017’de, Ether’in lansmanından iki yıl sonra, ICO’ların sayısındaki bir patlama yaşandı. Bu da Ethereum’un fiyatının 12 aylık bir dönemde 160 kat değer kazanmasıyla sonuçlandı.

ICO çılgınlığı, Ethereum’un ağında tıkanıklığa neden oldu ve Ocak ayında başlayan Ether’in fiyat çöküşünün ana sebeplerinden biri oldu.

Ethereum’un kullanımını teşvik eden bir dernek olan Asseth’in başkanı Jerome de Tychey:

“Ethereum bu kadar ICO’ya ev sahipliği yapacak şekilde tasarlanmadı, Ethereum ağı heran tıkanabilir.”

Sonuç Olarak

Evet Ethereum ICO’ların başarısının yani Blockchain’in başarısının bir nevi kurbanı oldu. Ancak günümüze bakacak olursak Tron ağı ve benzeri oluşumlar sayesinde, Ether üzerindeki baskı biraz zayıflıyor gibi gözüküyor. Tabi bu Etherin çöküşünü durdurabilecek mi bunu hep beraber göreceğiz!!!

Paylaşabilir misiniz lütfen ?