Home Altcoin Ripple Sıcak Haber: xCurrent Kullanan Bankalar xRapid’e Geçmek İstiyor

Ripple Sıcak Haber: xCurrent Kullanan Bankalar xRapid’e Geçmek İstiyor

Ripple Sıcak Haber: xCurrent Kullanan Bankalar xRapid’e Geçmek İstiyor


0

Ripple’ın başkan yardımcısı Asheesh Birla’ya göre xCurrent kullanan bankalar xRapid’e geçmek istiyorlar. Ripple Başkan Yardımcısı Birla, bir kaç bankanın ciddi bir şekilde kriptoya girmeyi ve sınır ötesi ödemeler için xRapid’i kullanmayı düşündüğünü söylüyor.


xCurrent Kullanan Bankalar xRapid’e Geçmek İstiyor

Currencies Direct, Mercury FX ve Viamericas dahil ödeme sağlayıcıları arasında XRapid, gittikçe artan büyük bir ilgi görüyor. Oysa bankalar, yeni olan kripto para alanına girmeye hazır değiller. Ancak Birla, xCurrent kullanan bazı bankaların artık projelerinin ikinci aşaması için xRapid’i kullanmayı düşündüklerini söylüyor.

Ripple Başkan Yardımcısı Birla şunları söyledi:

“Ripple’in teknolojisini ölçeklendirilebilirliği göz önünde bulundurarak geliştiriyor. Standart Chartered, Santander veya Bank of America gibi bankaların işlemleri için bizim çözümümüzün, saniyede yüzbinlerce işlemi ölçeklendirmesi gerekiyor. Bu en başından itibaren tasarımdaydı.”

Ripple Başkan Yardımcısı Birla, Temmuz ayında Deutsche Bank ile işbirliği için röportaj yaptığı The Banker’a açıklamalar yaptı. Röportaj son zamanlarda Twitter’da çok ilgi gördü.

Ripple’in ürünü xRapid, finans kurumları arasında XRP’yi kullanarak anlık sınır ötesi işlemlere güç katmak için tasarlanmıştır. Ripple’ın kurucu ortaklarından Chris Larsen, teknolojinin nasıl çalıştığı hakkında geçtiğimiz günlerde kapsamlı bir açıklama yaptı.

“xRapid, RippleNet’in bir parçasıdır. Bu, ödeme sağlayıcıların global ödemeleri için maliyet ve likiditeyi azaltmalarına olanak sağlar. Dolayısıyla, örneğin, bir bankanın XRP’yi aracı para birimi olarak kullanarak Meksika’ya para göndermesini sağlar. Bankalar, XRP bulundurmak zorunda değiller. Ancak işlemleri çok verimli hale getirmek için kullanılır.

Yani bu örnekte, bir müşteri ABD’de bir havale şirketine gidiyor. Bu dolarlar şimdi büyük bir borsa olan Bittrex ile XRP’ye dönüştürülüyor. Hemen saniyeler içinde XRP’ye dönüştü. Bir borsa olan Bitso, XRP ve Meksika pezosu arasındaki değişimi sağlar ve şimdi Meksika’daki bir bankaya gönderilebilir. Meksika’da gerçek zamanlı bir sisteme sahip oldukları için, müşterinin hesabına çok hızlı bir şekilde paranın yatırılmasını sağlar.

Bu, ödeme sağlayıcıları, bankalar ve müşterilerin, bir veya iki dakikada paralarını transfer etmelerini sağlar. Bu işlem için daha önce günler gerekiyordu.”

Diğer Ripple (XRP) haberleri için tıklayınız.

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?