Home Kriptopara Haber Blockchain Haber Kanada Merkez Bankasından Kritik Bitcoin ve Blockchain Kararı!

Kanada Merkez Bankasından Kritik Bitcoin ve Blockchain Kararı!

Kanada Merkez Bankasından Kritik Bitcoin ve Blockchain Kararı!

brave
0

Kritik bitcoin ve blockchain kararı Kanada Merkez Bankasından geldi. Pek çok geleneksel finans kurumları blockchain teknolojisini kendilerine uyarlama yolları arıyor artık. Bunlardan birisi de Kanada Merkez bankası. Banka en karmaşık işlemleri için blockchain teknolojisini uygulamaya karar verdi. Uygulamanın olumlu yansımaları mutlaka piyasada karşılık bulacaktır.


Kritik Bitcoin ve Blockchain Kararı ile Kanada Merkez Bankası Blokchain Dünyasında!

Kanada Merkez Bankası kritik Bitcoin ve blockchain kararı alarak, bu alanda faaliyet gösteren iki şirket ile ortaklık kuruyor. Bu iki şirket CGI ve Skuchain. Bu ortaklık KMB’ye (Kanada Merkez Bankası) büyük yararlar sağlayacak mı?

Ortakların fonksiyonunu ve rollerini gözönüne aldığınızda mükemmel bir ortaklık yapısı ortaya çıkıyor. CGI dünya çapında tanınan bir finansal danışmanlık şirketi. Skuchain ise blockchain tekonolojisi geliştirme şirketi. KMB, CGI’nın 360 yatırım platformunda Skuchain’e ait sözleşme oluşturucu uygulamasını kullanacak. Böylelikle müşterilerin zor işlemleri kolaylaştırılacak. Ortaklık sonucu oluşturulan platform, halihazırda kullanılan e-maillere dayanan işlemlerin yerini alacak.

 

Yeni Platformun İşlevleri ve Önemi

En son raporda belirtildiği gibi platform öncelikle işlem sürelerini azaltmayı ve gelecekte müşteri ilişkilerini güçlendirmeyi hedefliyor.

Yeni platformun en temel faydalarından birisi de, müşterilerin bekleyen kredi mektuplarının müzakerelerini tamamiyle akıllı sözleşmeler üzerinden, başlatma, yürütme ve sonuçlandırma fırsatını yakalayacak olmaları. Bu akıllı sözleşmelere yüklenen özellikler sayesinde müşteriler çok yararlı anlaşmalar yapabilecekler ve aynı zamanda işlemler sırasında oluşabilecek her türlü değişikliği ilgili taraflara duyurabilecekler.

Bankanın Nakit Yönetimi ve Ödemeler Başkan Yardımcısı Patrice Roy’un yayınladığı açıklamaya dayanarak şunun söyleyebiliriz ki,müşteriler bankanın bu yeni gelişmesini çok memnuniyetle karşılayacaklar. Başkan Yardımcısı Roy’un açıklaması şöyle:

               “Bu gelişme ile müşterilerimize, işlerini yönetmelerini kolaylaştıracak basit, hızlı ve verimli bir deneyim sunacağız”

KMB’nin bu atılımının diğer resmi kurumlara da yansıması elbette olacaktır. Resmi kurumların gittikçe artan bir oranda blockchain teknolojisini benimsemeleri artık kaçınılmaz bir gerçek olarak karşımıza çıkacak.

Bankalar ve blockchain teknolojisi ilişkisi hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave