Home Bitcoin deVere Group ”Gelecek 10 Yıl İçinde Bitcoin ve Kripto Para Hacmi 50 Kat Artacak”

deVere Group ”Gelecek 10 Yıl İçinde Bitcoin ve Kripto Para Hacmi 50 Kat Artacak”

deVere Group ”Gelecek 10 Yıl İçinde Bitcoin ve Kripto Para Hacmi 50 Kat Artacak”


0

Bitcoin ve kripto para hacmi 50 katına çıkacak mı? Bir çoğumuz Bitcoin ve kripto para birimlerinin ekonomide bir devrimi gerçekleştireceğine inanıyoruz. Peki 10 yıl sonra Bitcoin ve diğer kripto paraların nerede olacağını gerçekten görebilir miyiz?


 

“Gelecek 10 Yıl İçinde Bitcoin ve Kripto Para Hacmi 50 Kat Artacak”

 

Bitcoin!in (BTC) 10. doğum yılına sayılı günler kaldı. Satoshi Nakamoto’nun whitepaper’ı yayınladığı o günden bugüne küresel ekonomide çok şey değişti ve değişmeye devam ediyor.

Kripto para piyasasının toplam hacmi şu anda 112 milyar doları aşmış durumda ve Bitcoin bunun %53’ünü oluşturuyor.

Bitcoin ve kripto para hacmi 50 kat artacak iddiası ise ekonomik danışmanlık hizmeti veren deVere Group’un kurucusu ve CEO’su Nigel Green’ ait. Green bir basın açıklamasında önümüzdeki 10 yıl içinde kripto para piyasasının hacminin 50 kat artacağını ifade ederken şu sözleri ekledi:

Bitcoin’in ikinci on yılında kripto para piyasasındaki etkisinin ve baskınlığının azalacağına inanıyorum. Çünkü genel kabul arttıkça özel alanda ve kamusal alanda yeni dijital varlıklar ortaya çıkacaktır. Bu da Bitcoin için rekabeti artıracak ve pazar payını değiştirecek.

Nigel Green burada ilginç bir tahminde bulunuyor. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hakimiyetinin azalacağını ifade ediyor. Kim bilir? Belki de Bitcoin’in hakimiyeti tamamen bitecek?

Ripple ve Ethereum Bitcoin’in tahtını alabilir mi?

deVere Group Dubai merkezli bir şirket fakat dünyanın her yerinde ofisleri var. Grubun CEO’su Green XRP ile ilgili şunları söyledi:

XRP şu anda sürekli olarak bankalarla ve finansal kuruluşlarla ortaklıklar kurmaya odaklanmış durumda. Bu nedenle XRP’nin birkaç sene içerisinde Bitcoin’in pazar payını azaltacak dijital varlıklardan birisi olduğuna inanıyorum.

XRP bu yıl coinmarketcap verilerine göre bir kaç kez ETH’nin 2.liğini elinden aldı ancak şu an 3.sırada. Ethereum ise son dönemde kripto para dünyasında eski popülerliğini biraz yitirmiş olsa da Green’e göre gelecekte Bitcoin’e meydan okuyacak bir diğer kripto para ETH:

Bir diğer meydan okuyucu ise Ethereum olacak. Çünkü Ethereum’a adaptasyon sağlayan platformların sayısı ve Ethereum’un akıllı sözleşmelerinin kullanımı her geçen gün artıyor.

Green’in “Bitcoin ve kripto para hacmi 50 katına çıkacak” tahmininin dayandığı noktalardan birisi de şu anda fiat paradan kripto paraya açık bir geçişin olması. Önümüzdeki yıllarda bu ivme artabilir de. Hatta 20. yılına kadar geldiğimizde  kripto para dünyasını tanınmayacak kadar değişmiş bulabiliriz.


Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya