Home Altcoin Ripple, NANO ve Stellar’dan Daha mı Yavaş? Peki Bu neyi Değiştirir?

Ripple, NANO ve Stellar’dan Daha mı Yavaş? Peki Bu neyi Değiştirir?

Ripple, NANO ve Stellar’dan Daha mı Yavaş? Peki Bu neyi Değiştirir?

brave
0

Ripple, NANO ve Stellar’dan daha mı yavaş gerçekten? 120’den fazla bankanın ürünlerini kullandığı ya da test ettiği Ripple hız konusunda NANO ve Stellar’ın arkasından mı geliyor?


 

Ripple, NANO ve Stellar’dan Daha mı Yavaş? Peki Bu Neyi Değiştirir?

 

Binance borsasının son günlerde yaptığı bir hız testi sonuçlarında sürpriz bir şekilde 1. sırada NANO 2. sırada ise Stellar (XLM) yer alırken Ripple ise 5. sırada yer alabildi.

2017 yılı boyunca Ripple Visa karşısında defalarca test edildi ve saniyede 50.000 işlem yapabilen Ripple küresel boyuttaki işlemlerde kullanılmaya başlandı. Hatta Ripple CEO’su Brad Garlinghouse Ripple’ın Bitcoin’den 1000 kez daha hızlı olduğunu iddia ediyor ve çok düşük maliyetli bir ödeme yöntemi sunduklarını belirtiyor.

Binance borsası NANO’nun destekçisi ise bu hız testine güvenilir mi?

Binance borsası tarafına gerçekleştirilen hız testinde 5. olan Ripple’ın bir onayı 10 saniye sürerken Stellar’ın bir onayı 5 saniye sürüyor. Hız testinde ilk sırada yer alan NANO’nun bir onayı ise 2 saniye sürüyor.

Öte yandan Binance borsasının NANO’nun destekçisi olduğu iddiası var. Binance’nin Nanode sayesinde NANO’nun bir işlem onayını 5 saniyede yapabilen oldukça hızlı bir kripto para olduğunu gördüğü ve potansiyelinin farkına vardığı iddia ediliyor.

XRP’nin ne kadar hızlı olduğunu bir an için bir kenara bırakacak olsak bile bu iddia bu hız testini şüpheli hale getirmiyor mu?

Stellar’ın küresel ve micro ödemelerde en hızlı çözümleri sunmak için ortaya çıktığını biliyoruz. Saniyede 1000 ile 4000 arasında işlem onayı yapabildiği söyleniyor. Ancak gerçek şu ki XLM’nin XRP’den daha hızlı olduğuna dair henüz bir kanıt yok.

Ancak Ripple’ın saniyede 1500 işlem yaptığı söyleniyor ve piyasadaki en düşük işlem ücretini sunan kripto paralardan birisi. Visa karşısında saniyede 50.000 işlem yaparak hızını kanıtlamış bir kripto para olduğunu da tekrar belirtelim.

XRP ile 50 milyon dolarlık transfer 2 saniye sürdü

18 Ekim’de Steven Diep tarafından yayınlanan bir röportajda Arrington XRP Capital kurucu ortaklarından Michael Arrington bir adresten diğerine 50 milyon dolar değerinde XRP’nin 2 saniyede ve 30 cent maliyetle gönderdiğini söyledi. (Haberin ayrıntısı için tıklayın.)

Yani Binance hız testi sonuçlarında en hızlı kripto paranın NANO olduğunu söylerken, XRP destekçisi Arrington kripto alanındaki en hızlı kripto paranın XRP olduğunu iddia edebiliyor.

Öte yandan Ripple’ın hızını destekleyen Santander, Western Union, SBI Group gibi finansal ve fintech devleri ile 100’ü aşkın banka ile kurmuş olduğu ortaklıklar var.

Binance’ın iddia ettiği gibi Ripple, NANO ve Stellar’dan daha mı yavaş? Bunu ilk kez ortaya atan Binance borsası oldu. Peki bu iddia neyi değiştirir?

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave