Home İnceleme Coin Genesis Vision GVT Coin Nedir?

Genesis Vision GVT Coin Nedir?

Genesis Vision GVT Coin Nedir?

0

Genesis Vision GVT Coin Nedir? GVT Başarılı bir ICO’dan sonra Kasım 2017’de piyasaya sürülen Genesis Vision, yöneticiler, brokerler, tüccarlar, borsalar ve diğer finansal araçların tek bir arayüz üzerinden çok çeşitli varlıklara erişebileceği bir hizmet oluşturmayı amaçlayan bir projedir.


Genesis Vision GVT Coin Nedir?

Genesis Vision projesi güven yönetimi pazarına odaklanmış görünüyor. Yani her türlü senet ve dijital varlık satın alan ve bunların satışını yapan mali kuruluşların yönetim biçimini değiştirmeye geliyor. Bu değişim blockchain tabanlı tam teşekküllü profesyonel varlık yönetimine dayanıyor. Genesis Vision’un ana hedefi bunu gerçekleştirmek diyebiliriz.

Genesis Vision’un proje taslağı gayet iddialı görünüyor. Özel güven fon yönetimi pazarının farklı unsurlarını tek platformda birleştirmek oldukça karmaşık bir görev. Bunun nasıl yapılacağına dair temel çerçeve whitepaper’da verilmiş durumda. Genesis Vision whitepaper’ı mevcut varlık yönetimi piyasasının nasıl blockchain tabanlı sisteme entegre edilebileceği hakkında önemli tespitler içeriyor.

Genesis Vision ekibinin geliştirmekte olduğu konsollardan birisi ise özel fon yöneticilerinin sunduğu hizmetleri yatırımcıların kolayca ulaşabilmesini sağlayacak. Yatırımcılar bu sayede fon yöneticilerinin yatırım stratejilerini kolayca değerlendirebilecekler. Yöneticiler Genesis Vision üzerinden brokerlar ile etkileşim halinde olacaklar. Bu da onları doğrudan borsa aktiviteleri ile yüzyüze getirecek.

Bu etkinliklerin tek bir platformda birleştirilmesi şeffafiyet ve hesap verilebilirlik sağlayacak. Mevcut fon yöneticliği ve yatırımcı ilişkisi son derece opak. Çünkü yatırımcı sadece fon yönetimi tarafından kendisine iletilen istatistik bilgileri ile yetinmek zorunda. Bu sistem verilerin doğruluğunun bağımsız denetleyici kurumlarla denetlenmemesi halinde dolandırıcılığa açık kapı bırakıyor.

Dönüşümün Şematik Gösterimi

Mevcut durumu şu şekilde şematize edebiliriz:

Yatırımcı fon yöneticisine kaynak aktarımı yapar. Yönetici bu fonları broker’a teslim eder. Broker’in açtığı pozisyonlardan elde edilen kar istatistikler halinde yatırımcıya iletilir. Yatırımcı ve fon yöneticisi arasındaki anlaşma gereği kar belli ölçülerde paylaşılır.

Genesis Vision’un amaçladığı durum ise şematik olarak şuna benzeyecek:

 

Konu hakkında Genesis Vision CEO’su Ruslan Kamensky’nin görüşleri:

“Mevcut fon yönetim sistemi son derece mat ve arkaik. Modası geçmiş ilkel yönetim modelleri kullanılıyor. Piyasanın en ihtiyaç duyduğu şey ise şeffaflık. Bu sorunu açabilecek en ideal yöntem ise blockhan tabanlı akıllı kontrat çözümlemeleri. Dahası, biz fon yöneticileri için tam ve açık bir model ürettiğimizde yatırımcılar pazarlama stratejilerine değil gerçek yeteneklere yatırım yapmış olacaklar.

Genesis Vision’ın çözümü, yüksek verimli, şeffaf bir güven fonu yönetimi sağlamak için dağıtık defter teknolojisinin ve güvenli akıllı sözleşmelerin son derece şeffaf doğasına dayanmaktadır.Yatırımcılar, dünyanın dört bir yanındaki yöneticilere doğrulanabilir, şeffaf ticaret ve kar istatistikleri sunarken; özel fon yöneticileri de daha fazla yatırımcı çekebilir ve adil rekabetten yararlanabilir.

GVT Tokenin Rolü

Genesis Vision projesi ERC20 tabanlı standart “Genesis Vision Token”leri kullanır. Ethereum bazlı bu tokenler tüm yatırım operasyonlarında, kar dağıtımında ve daha önemlisi “yönetici token” ticaretinde kullanılır. Yönetici token Genesis Vision projesinin hayati unsurlarından biri. Genesis Vision’ı kullanan her yöneticinin bir kripto parası olacak. Fon yöneticisine yapılacak fon aktarımı bizatihi bu kripto paralar ile dahili Genesis dahili borsası üzerinden gerçekleştirilecek.

Genesis Vision etkinlikleri, gelişmeleri ve duyuruları hakkında coinmarketcal sitesi yeterli bilgiyi sunuyor. Projeyi takip etmek için bu linki kullanabilirsiniz

Genesis Vision Teknik Detaylar

Teknik Altyapı: Akıllı kontrat özelliklerine uygun ERC20 Token

Toplam Coin Adedi: 4.436.644

Dolaşımdaki Coin Adedi: 4.417.123

Madencilik: Yok

Ülke: Rusya

CEO: Ruslan Kamenskiy

ICO Başlangıç: 15 Ekim 2017

ICO Bitiş: 15 Kasım 2017

ICO Fiyatı: 1 USD

ICO Toplanan Fon: $2.832.736 USD

Mevcut Fiyat: 16.87 USD (24 Ekim 2018)

ICO’dan Bu Yana Kar:  1587.33% (USD)

Coinmarketcap Sıralaması: 90 (24 Ekim 2018)

24 Saatlik Hacim: $7.980.367 USD 

Toplam Piyasa Büyüklüğü: $73.129.274 USD 

İşlem Sayısı: 53.771

Whitepaper için Tıklayın

Yol haritası için Tıklayın

Resmi twitter hesabına bu linkten, web sitelerine ise bu linkten ulaşabilirsiniz

Ekip 1 Kasım 2018 tarihinde resmi versiyon v1.0’a geçecek. Önemli bir dönüm noktası

Genesis Vision GVT coin nedir sorusuna cevap vermeye çalıştık. Daha fazla coin incelemesi için Tıklayın


Paylaşarak destek ol !!!
error
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial