Home Altcoin Stellar (XLM) Platformunu Kullanan Stablecoin TokenX Piyasaya Sunuldu

Stellar (XLM) Platformunu Kullanan Stablecoin TokenX Piyasaya Sunuldu

Stellar (XLM) Platformunu Kullanan Stablecoin TokenX Piyasaya Sunuldu

brave
0

Stellar (XLM) platformunu kullanan Stablecoin TokenX, Tether’in yerini alabilecek mi? Kararlı paralar, kripto para dünyasındaki yeni gözde paralar haline geldi.


Stellar (XLM) Platformunu Kullanan Stablecoin TokenX Tether’in Tahtına Göz Dikti

Tether‘in, ödeme gücü ve şeffaf olmayan bağlantıları ile sorunlar yaşamasından sonra, diğer şirketler, gerçekten istikrarlı olacak bir kripto para ile bu boşluğu doldurma fırsatını gördüler.

Şimdi TokenX isimli yeni bir kararlı kripto paramız (stablecoin) oldu. TokenX, Stellar blokzinciri üzerinde girişimci Steve Kirsch öncülüğündeki San Fransisco merkezli şirket tarafından piyasaya sürüldü. Steve Kirsch, daha önce Mouse Systems, Frame Technology Corp., Infoseek, Propel, Abaca, OneID ve Token isimli şirketleri de kurmuş bir girişimci.

TokenX’i özel yapan nedir?

Kendi web sitelerine göre, TokenX doğrulanmış kullanıcılar için düzenlenmiş ve 25 milyon $’a kadar sigortalanmış Stablecoin olarak tanımlanıyor. Stellar ağında 30’dan fazla para birimini destekleyecektir. Stellar ağına daha sonra Ethereum desteği de eklenecek.

Fiyat para birimleri, partnerimiz Alliance Trust tarafından emanette tutulur. Aylık bağımsız denetim raporları emanetteki varlıkların TokenX Stablecoin’ler ile eşleştiğini doğrulayacaktır.

Fiat ve TokenX Stablecoin arasındaki tüm işlemler incelenir. Sadece Müşterinizi Tanıma (KYC) sürecini geçmiş olan bireyler veya şirketler tarafından gerçekleştirilebilir. Emanette ABD doları tutan taraflar, 25 milyon USD’ye kadar FDIC sigortalıdır.

TokenX’i sadece tam olarak doğrulanmış kişi ve kuruluşlar satın alabileceklerdir. Yeni müşterilerin katılımı, GUI, iOS ve Android uygulamalarıyla daha da kolaylaştırıldı.

TokenX nasıl satın alınır?

AML ve KYC sürecini geçtikten sonra, fiat paranızı token şirketinin ortağı olan Alliance Trust’a gönderirsiniz. Daha sonra size talimatınıza uygun olarak TokenX’i Stellar veya Ethereum adresinize transfer ederler.

Token şirketinin büyük vizyonu, bir e-posta veya kısa mesaj ile dünya çapında para göndermeyi kolaylaştırmaktır.

Bu yolculuğun ilk adımı, geliştiricileri ve bankaları birbirine bağlayan açık bir bankacılık platformu olan TokenOS’u sağlamaktı. Token PSD2, Token Connect ve Token BankPay’deki TokenOS tabanlı tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bu yolculuğun ikinci adımı, TokenX Stablecoin olarak kripto parayı sunmaktır. Stablecoin, ödemelerin çok düşük bir maliyetle anında yapılmasına olanak tanır. Ayrıca diğer ödeme seçeneklerinden daha güvenlidir.

TokenX, StellarX borsası üzerinde işlem görecek ve şimdiden StellarX‘te mevcut. Stellar tabanlı kripto para alım ücretleri 50 $ ile sınırlandırıldı. Bu da onu Stellar ağına hızlı, güvenli ve ucuz şekilde yüklü miktarda para yüklemek isteyen yatırımcılar için ideal bir araç haline getirir.

Diğer Stellar (XLM) haberleri için tıklayınız.

 

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave