Home Altcoin 2019’da En Büyük Çıkışı Yapacak Kripto Paralar Artıları-Eksileri

2019’da En Büyük Çıkışı Yapacak Kripto Paralar Artıları-Eksileri

2019’da En Büyük Çıkışı Yapacak Kripto Paralar Artıları-Eksileri


0

2019’da en büyük çıkışı yapacak kripto paralar sizce hangisidir? 2017 yılında kripto piyasası bir patlama yaşadı ve 2018’de sektör hala yeni yatırımcıları cezbediyor. Ancak, yeni başlayanların çoğu 2019’da hangi kripto para birimine yatırım yapacağına karar veremiyor. Bugünkü yazımızda sizler için, artıları ve eksileri ile gelecek vadeden kripto paralara yer verdik.

2019’da En Büyük Çıkışı Yapacak Kripto Paralar Hangileridir?

2017 ve 2018 kripto dünyası için çok önemli ve heyecanlı yıllar oldu. Her geçen gün yeni yatırımcılar kripto paraların cazibesine kapılarak sektöre yatırım amaçlı katılıyor. Ancak yeni yatırımcılar nereden başlayacağına tam olarak karar veremiyor. Bugün karar vermenize yardımcı olacak bilgiler paylaşacağız. Umut vadeden projelerden bahsedip artılarından ve eksilerinden bahsedeceğiz. Peki umut vadeden en iyi blockchain projeleri hangileridir? Öncelikle, hangi kripto para biriminin size göre olduğuna karar vermeniz gerekir.

2018/2019 İçin En Umut Vadeden Kripto Paralar Hangileridir?

Ethereum

Toplam piyasa değeri 21.044.930.591 $ olan Ethereum’un fiyatı, 205 $civarındadır. 2018 yılının başında, Ethereum 4 Ocak’ta 1423 $ ‘lık en yüksek fiyatına ulaştı ve en yüksek seviyesine ulaştı. Ethereum’un toplam piyasa değeri 138 milyar dolardı ve bu oldukça önemli bir rakamdı.

Şirket 2017 yılında yaklaşık % 3000 büyüyerek Bitcoin‘den sonra ikinci en büyük kripto para oldu. Şimdi soru şu: “Ethereum’a yatırım yapmalı mıyım?” Veya “Ethereum’un fiyatı zaten zirvede mi?”Gerçek şu ki, hiç kimse bu sorunun cevabını tam olarak bilmiyor.

 Ethereum’un  istatistiklerini inceleyerek bu paraya yatırım yapmanın sizin için doğru bir karar olup olmadığına karar verebilirsiniz. Bununla birlikte, ölçeklenebilirlik konusunda yaşadığı sıkıntılar, Ethereum’un başını ağrıtmaya devam ediyor. Bu konu Ethereum’un büyümesinin önündeki en önemli engeldir ve kullanıcıların çoğu, Ethereum’un, toplu işlem hacimlerini işlemekte çok yavaş olduğundan şikâyetçidir. Peki, Ethereum’un  yol haritasında neler var?

Ethereum, Casper protokolünün ilk sürümünü geliştirdi. Bu Protokol, Ethereum’u daha güvenli ve ölçeklenebilir hale getiren blokchainin bir parçası haline getirecek. Ayrıca, geliştirme ekibi 2019-2020 civarında Sharding’i tanıtmayı planlıyor.

Ethereum’un Artıları
 1. Ethereum, büyük bir topluluğa ve önemli bir takipçi kitlesine sahiptir. Ve kripto piyasasının en büyük ve en güvenilir isimlerden biridir.
 2. Yatırımcıların çoğunluğu Vitalik Buterin (Ethereum’un kurucusu) liderlik özelliklerini çok güçlü buluyor.
 3. Hiç kuşkusuz, Ethereum, ICO’ları piyasaya süren en önemli platformlara sahip ve bu nedenle piyasaya hakim durumdadır.
 4. Sharding ve Casper Protocol’leri 2019’da Ethereum blockchain için çok büyük ve önemli iki güncelleme gerçekleştirecek.
 5. Gerçekten de blockchain dünyasındaki en güçlü özellik Ethereum Smart Contract’ta aittir.
 6. Şirket’in, blockchaini ölçeklendirme çalışmaları hala devam ediyor.
Ethereum’un Eksileri
 1. İnsanlar, Ethereum ağının kapalı ve oldukça yavaş olduğunu iddia ediyor.
 2. Merkezi olmayan uygulamalar için tasarlanan bir platforma sahip olan şirketin, EOS, NEO ve Lisk gibi çok iddialı rakipleri var.
 3. Sharding’den ve Casper Protokolünden önce, tamamen ölçeklenmesi mümkün değil.
 4. Ethereum’un popülaritesi arttıkça işlem ücretleri de yükseldi.

EOS

EOS’un blockchain’de Ethereum’un teknolojisine benzer bir teknoloji kullanır. Oldukça başarılı projeler arasında yer alan Steem ve Bitshares‘in yaratıcısı Dan Larimer’in buluşudur. EOS, Ethereum Network’ün bazı önemli eksikliklerini giderir.

Ethereum üzerinde bir dApp geliştirmek için, Ethereum Network’ü kullanmak için bir engel olan akıllı sözleşmeler için bir programlama dili olan Solidity’i kullanmanız gerekir. Öte yandan EOS, veritabanı ve hesap yönetimi hizmetlerini içeren ve herhangi bir programlama bilgisi gerektirmeyen geliştiricilere hizmet sağlar.

Ayrıca, EOS blockchain’deki işlemler ücretsizdir.  Tüm bu özellikleri EOS’un 2019 ve sonrasında neden kârlı bir yatırım aracı olacağını açıklıyor.

Artıları
 1. EOS ICO’lar yönünden Ethereum ile karşılaştırıldığında çok daha iyidir.
 2. EOS’un işlem hızı, bitcoin ve Ethereum Network’ten daha yüksektir. Aynı zamanda, EOS’un kripto para işlemleri ile ilgili komisyonu oldukça düşüktür.
 3. Şirket, içerik oluşturucuların EOS ile işlem yaparken maliyetlerini en aza indirmek için çalışıyor.
 4. Sürekli büyüme kaydeden ECO projesi büyük miktarda para topladı.
 5. Geliştiriciler ayrıca, daha fazla yatırımcı çekebilmek için pazarlama konusunda da yatırım yapmaktadır.
EOS’un Eksileri
 1. EOS’un sürümü henüz tamamlanmamıştır. Piyasada yer alan projelerin çoğu, ICO’ın testi için en az bir beta sürümüne sahiptir. Bundan dolayı EOS’un geliştiricilerinin vadettiği sözlerde aksaklık yaşanıyor.
 2. EOS takımı sadece yatırımcılara fonlar hakkında rapor verir.
 3. EOS sistemi mevcut ve test aşamasında olan çok sayıda rakibe sahiptir.
 4. Projenin geleceği konusundaki belirsizlik EOS’un istikrarsızlığına neden oluyor.

Lisk nedir? Neden Yatırım İçin Uygundur?

Lisk, Lisk (LSK)Tokens tarafından desteklenen açık kaynaklı bir blockchain platformdur. Geliştiricilerin JavaScript programlama dilinde merkezsiz uygulamalar (dApps) oluşturmasını sağlar.

Lisk, geliştiricilerine kendi kripto paralarını yaratma özgürlüğü veriyor. Lisk Ağı ile bağlantılı yanzincir üzerinde ve aynı zamanda LSK token ile bir uygulama oluşturabilirsiniz. Yatırım için Lisk’in seçilmesinin bi diğer nedeni de, geliştiricilerin blokchain uygulamalarını programlamak için Java kullanabilmeleridir. Ve Java da en güvenli platformdur.

Dahası, sürekli kendini güncelleyen Lisk’in 2019’da büyük bir yıl yükseliş kaydetmesi bekleniyor.

Lisk’in tüm özelliklerinden faydalanmak çok kolay. Bunun için,bir hesap oluşturup Lisk Cüzdanını indirdikten sonra ve uygulamayı başlatmanız yeterli. Ayrıca,Lisk’in kullanımı kolay olduğu için kriptopara bilgisine sahip olmayan kişiler de kolayca yönetebilir.

Max Kordek ve Oliver Beddows destek ekibinin başında ki en önemli kişilerdir. Lisk’i daha istikrarlı ve güvenli hale getirmek için gece gündüz çalışıyorlar. Proje için düzenli olarak yeni güncellemeler sağlıyorlar. ve 2018’de her ay binlerce kişi Lisk cüzdanına kaydoluyor.

Lisk’in Artıları
 1. Lisk’in ana ağı iki yıldan fazla bir süredir hizmet sunmaktadır.
 2. Şüphesiz Lisk ciddi anlamda büyüyen bir markadır ve her zaman yeni fırsatları değerlendirmektedir.
 3. Lisk yatırımcıları bu paraya güvenir ve Lisk, tüm zamanların en başarılı ICO’larından biridir.
 4. Javascript ile kendi yan zincirinizi oluşturabilirsiniz.
 5. Lisk, Ethereum platformu ile ilgili birçok problemi çözmektedir.
Lisk’in Eksileri
 1. Önümüzdeki yıl Lisk’in karşısına ‘Kendi merkezi olmayan uygulamanızı oluşturun’ projesi için birçok rakip çıkacak.
 2. Fuel kripto gibi kendi blockchain uygulamanızı oluşturmanın daha doğal yolları ortaya çıkacaktır.
 3. Lisk topluluğu, Ethereum’un topluluğu kadar büyük değildir.

2019 için En İyi Kripto Para Tahmini

Bitcoin

Bitcoin, toplam piyasasında % 40’lık bir paya sahip en büyük kripto paradır. En eski kriptodur ve tüm piyasaya bir patron gibi hükmeder. Bitcoin 2017 Aralık ayında olduğu gibi büyümeye devam ederse, Bitcoin’e yatırım yapmak harika bir fikir olabilir.

Bitcoin’in fiyatı çok değişiyor, son bir yıl içinde çok yüksek ve düşük fiyatlar sergiledi. 1 BTC’nin fiyatı, 2017 Aralık ayında 76 $ seviyesinden 20.000 $‘a yükseldi. Sonrasında, Bitcoin’in fiyatı 2018 şubat ayında 6000 $ ‘a kadar düştü. Bu inanılmaz bir olay.

Bu kadar kısa bir sürede çok fazla fiyat değişimine uğrayan Bitcoin’e yatırım yapmak için en uygun zamana nasıl karar verilir?

Bitcoin, Bitcoin ve Bitcoin Cash olarak bilinen iki farklı kripto para birimine ayrılması piyasada büyük yankı yarattı. Ayrılma gerçekleşmeden önce yatırım yapanlar çok büyük kârlar elde ettiler, neredeyse iki kat para kazandılar.

Fakat, BTC’nin fiyatı 2018 yılının Ocak ayında yaklaşık 10.000 $ seviyesine geriledi. Bu miktar, Aralık 2017’de gerçekleşen miktarın neredeyse yarısı kadar, Yatırımcıların çoğunluğu, bu noktada endişeye kapıldı ve Bitcoin’lerini satmaya başladılar. Bu satış, Bitcoin’in  Şubat 2018’de 6000 dolara düşmesine neden oldu.

2018 yılının Şubat ayında fiyatlar düştüğünde Bitcoin’e yatırım yapmış olanlar muhtemelen yatırımlarından % 100 kâr elde edebilirler.

Artıları
 1. Bitcoin ile, her zaman her yerde, dünyanın herhangi bir yerine para transfer işlemleri gerçekleştirebilmeniz mümkündür.
 2. Bitcoin ile paranızın kontrolü sizin elinizdedir. Bitcoin’de merkezi otorite yoktur.
 3. Bitcoin, kullanıcıların işlemlerini kontrol etmelerini sağlar ve bu yüzden BTC Ağı çok güvenlidir.
 4. Tüccarlar herhangi bir şey için ekstra ücret talep edemez ve ücret eklemeden önce kullanıcıyla konuşmaları gerekir.
 5. Kişisel bilgilerinizi sisteme kaydetmeden Bitcoin’de ödeme yapabilirsiniz.
 6. Bitcoin, kimlik hırsızlığına karşı korumasının yanı sıra paranızın güvenliğini sağlamak için yedeklenip şifrelenebilir.

Bitcoin’in Eksileri

 1. İnsanların Bitcoin’i yaşamlarına entegre etmeleri için eğitim almaları gerekir. Çünkü bunu gerçekleştirmek oldukça zor bir iştir.
 2. İşletmelerin çoğunluğu BTC’yi kabul ediyor; Buna rağmen, gerçek para birimlerine kıyasla BTC’yi kabul eden işletmelerin sayısı daha azdır.
 3. Bitcoin volatiliteye sahiptir çünkü bu paranın sayısı sınırlıdır ve BTC’ye olan talep her geçen gün artmaktadır.
 4. Dijital para birimleri ile ilgili güncel olaylar yüzünden BTC fiyatı her gün değişmektedir.
Sonuç Olarak

Kripto paralardan büyük kârlar elde edebilirsiniz. Ancak para kaybetmeye hazırlıklı olmalısınız.Tahminleriniz her zaman gerçekleşmeyebilir. Çünkü, hiç kimse, kripto paraların geleceği hakkında kesin fikir yürütemez.

Kripto paraların 2019’da güzel bir gelecek bekliyor. Sektör büyük ölçüde büyüme kaydedecektir. Fakat, kripto para uzmanlarından bazıları “Kaybetmekten korkmadığınız paraya yatırım yapmalısınız” diyor. Bence bu harika bir tavsiye, bu yüzden herkes bunu düşünerek yatırım yapmalı.

Siz 2019’da yatırım yapmak için hangi kripto parayı düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?