Home Bitcoin En İyi Bitcoin ve Ethereum Fiyat Tahmini-2018 Yıl Sonu

En İyi Bitcoin ve Ethereum Fiyat Tahmini-2018 Yıl Sonu

En İyi Bitcoin ve Ethereum Fiyat Tahmini-2018 Yıl Sonu


0

2018’in sonuna kadar en iyi Bitcoin ve Ethereum fiyat tahmini boğa koşusunu haber veriyor mu? Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), son günlerdeki olumsuz trendlere karşı oldukça çaresiz görünse de genel olarak piyasada heyecan giderek artıyor. 2018 yavaş yavaş sona ererken herkes 2017’nin sonunda yaşanan boğa koşusunun tekrar yaşanıp yaşanmayacağını merak ediyor.

En İyi Bitcoin ve Ethereum Tahmini Nasıl?

En önemli iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Etherum, doğal olarak her zaman ilgi odağı olmuştur.Piyasa, son zamanlarda durgun ve sık sık kendini tekrar eden trendlere karşı bir mücadele halinde. Ancak Ekim ayının ortası itibariyle 2018 yılının yavaş yavaş sonuna yaklaşırken, 2017’nin sonunda gerçekleşen boğa koşusuna benzeyen bir şeyler bekleniyor.

Ethereum değerini 200 $ ‘ın üstünde tutmaya çalışırken birtakım sorunlarla karşılaşıyor gibi görünüyor. Bu arada, Ethereum geçen hafta değer kaybederek 196 $ gibi düşük bir seviyede işlem görmüştü. Ethereum düşüş sergilerken, Bitcoin olumsuz piyasa trendlerinin üzerinde kalmaya çalışıyor.

Bitcoin ve Ethereum Şu Anda Ne Durumda? En İyi İki Kriptonun 2018’in Sonuna Kadar Ulaşabileceği Nihai Değer Nedir?

Bitcoin (BTC): Mevcut Değeri ve  2018 Sonuna Kadar Tahmini Fiyatı

BTC son birkaç gün içinde 6,600 $ değerinin üzerinde seyrederken 6,500 $ seviyesinin altına  geriledi ve hatta dün itibariyle 6,500 $ altında işlem görmeye başladı.Yazının hazırlandığı esnada ise BTC 6.491,93 $’dan işlem görüyordu.

Piyasadaki kriptoparaların çoğunda bir kez daha durgunluk yaşanıyor. Dün (19 Ekim) birkaç istisna haricinde piyasaya genel olarak kırmızı renk hakimdi. Bu istisnalardan biri de şu anki trend karşısında yükselen ZCash’dir. ZCash, Dogecoin‘i geçerek yerini almayı başarmış ve en büyük 20 kriptodan biri olmuştur. Ancak bugün itibariyle piyasa genel olarak yeşil görünümdedir.

Fakat BTC’de durum işler pek de yolunda gitmiyor gibi. Bitcoin şu anda yaklaşık 6.500 $’dan işlem görüyor. Bu rakam, yılın başında büyük bir yankı oluşturan 20.000 $’lık rekor seviyesi karşısında % 66 oranında kayba uğradığını gösteriyor.

BTC’nin toplam değerinin % 66 oranında azalması, o kadar da kötü sayılmaz. Çünkü kripto paranın çoğunluğu, bu yılın başından beri % 75’den % 95 oranına kadar değer kaybetti. Bu da piyasayı olumsuz bir şekilde etkilemektedir. 

Bunun yanı sıra, BTC, büyüme hızı yavaş olsa da, bazı ilerlemeler kaydediyor. Bu nedenle, son iki ay içinde, itibari para karşısında yükseldiğini görebiliriz.

Bu artışlar, piyasadaki en büyük kriptopara birimi için en azından biraz destek sağlıyor. Birçok kripto meraklısı, BTC’nin 7,000 $ seviyesindeki direnci kırabileceğini ve aynı zamanda 2018’in sonuna yaklaşırken 8.000 $ seviyesine kadar çıkabileceğine inanıyor.

Etereum (ETH): Mevcut Değeri Ne? 2018 Sonuna Kadar Ne Kadar Olur?

BTC ile kıyaslandığında, Ethereum’un durumu ne yazık ki pek iç açıcı değil. Vitalik Buterin bile, Ethereum’un şimdiye kadar test etmediği düşük seviyeleri görebileceğini söylüyor.

ETH’nin, bu düşüşlerden sonra yükselişe geçmesinin önünde birtakım engeller var gibi görünüyor. 300 doların üzerinde işlem görmesinin üstünden aylar geçti. Ethereum, tüm zamanların en yüksek seviyesi üzerinden % 80 değer kaybetmiş oldu.

Ethereum en son 204 $’dan işlem görürken dün itibariyle düş sergileyerek 196 $’dan işlem gördü. Ancak 20 Ekim itibariyle tekrar % 1,33 oranında yükselişe geçerek yazının yazıldığı esnada 206,00 $’dan işlem gördü.

ETH, 2018’in sonunda olması beklenen pumpların gerçekleşmesi durumunda, bu kripto daha istikrarlı bir büyüme hızına ulaşması mümkün olabilir. 300 $ direncini kırması durumunda çok daha ötesini bile görebilir.

Ancak, muhtemelen ETH’yi bu fiyat krizinden kurtarabilecek  tek şey, ağı daha verimli hale getirebilen bir ölçeklenebilirlik çözümü bulmaktır. Dapp geliştirme teknik açıdan oldukça zorlu bir konu olabilir ancak en büyük ikinci para birimi, konumunun hakkını verebilmek için bu süreci hızlandırması gerekecek.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
cryptopazar_koinmedya