Home Kriptopara Haber Bitcoin Boğa Tetherin Şeffaf Olmayışını Eleştirdi. Roubiniye Cevap Verdi

Bitcoin Boğa Tetherin Şeffaf Olmayışını Eleştirdi. Roubiniye Cevap Verdi

Bitcoin Boğa Tetherin Şeffaf Olmayışını Eleştirdi. Roubiniye Cevap Verdi

brave
0

Bitcoin boğa Tetherin şeffaf olmayışını yine eleştirdi. Son günlerd Tether’le ilgili eleştirilerin ardı arkası kesilmiyor. Yine büyük bir Bitcoin boğası Tether’ın şeffaf olmadığı yönünde eleştiriler yaptı.


Bitcoin Boğa Tetherin Şeffaf Olmayışını Eleştirdi

Geçtiğimiz günlerde Ünlü Bitcoin yatırımcısı ve girişimcisi Mike Novogratz, Tether’ı eleştirmiş ve Tetherin şeffaflık konusunda sınıfta kaldığını belirtmişti. Novogratz ayrıca Firmanın, gündemde dolaşan bilgi kirliliğine son verecek şekilde bir açıklama yapmamasından da yakınmıştı.

Novogratz, ABD Dolarını Tether’a tercih ettiğini de sözlerinin ararsına ekledi.

Novogratz, Bloomberg‘e,  geçtiğimiz çarşamba Frankfurt‘taki bir konferansta Tether’ın hızla azalan piyasa hacmi hakkında söylemlerde bulundu. Tether’ın, yatırımcıların ve traderların güvenini büyük ölçüde yitirdiğini belirtti.

Mike Novogratz:

“Bence Tether, şeffaf olmak açısından hiç de iyi bir iş çıkarmadı. Tether miladını doldurmak üzere ve bu zamanının çoğunun da gizemli perdelerin arkasına saklanarak yaptı. Bu da Ona pahalıya patladı.”

Aynı zamanda Milyarder yatırımcı, Winklevoss tarafından başlatılan tamamen denetlenmiş yeni Gemimi Dolar platformunun çok fazla insan tarafından tercih edileceğinin altını çizdi. Ve buna dayanak olarakta yeni platformun Tether’e kıyasla bir denetim mekanizmasına sahip olduğunu vurguladı.

Mike Novogratz verdiğin röportaj esnasında, Ünlü Ekonomist Nouriel Roubini’nin kripto para piyasaları hakkında yaptığı ölümcül eleştirilere de cevap verdi.

Nouriel Roubini Ne Demişti?

Geçtiğimiz günlerde ünlü ekonomist Nouriel Roubini kripto para piyasasını ”Tüm Dolandırıcılıkların Annesi” olarak adlandırmıştı ve bu eleştirisiyle beraber bir çok kriptosfer insanını endişeye sevk etmişti. Roubini’nin bu eleştirilerine, Bitcoin Boğalarından cevaplar geçikmedi tabi.

Mike Novogratz Twitter üzerinden Roubini’ye cevap verdi:

“Roubini’ye birkaç noktada katılabilirsiniz, ancak tamamına katlmanız mümkün değil. Çünkü eleştirisine baktığımda, kendimi sanki bir doktora öğrencisinin tez çalışmasını okur gibi hissettim. Tecrübeden yoksun bir eleştiri. Evet Kripto para birimleri hala üçüncü ya da dördüncü sınıf yatırım varlıklarıdır , bu yüzden hala olgunlaşmaya ihtiyaç duyuyorlar ancak bu onların fake olduğunu kanıtlamıyor.… Bu olgunlaşma süreci bir kaç yıl sürebilir ama artık Bitcoin‘i, altın ya da hisse senedi gibi bir varlık sınıfı olarak görmeye başlamalıyız. ”

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave