Home Altcoin Yatay Hareket Eden Piyasada İki Altcoin Sivrilmeye Başladı

Yatay Hareket Eden Piyasada İki Altcoin Sivrilmeye Başladı

Yatay Hareket Eden Piyasada İki Altcoin Sivrilmeye Başladı


0

 

Yatay hareket eden piyasada iki altcoin yükselişe geçti. Kripto marketler, geçen hafta Tether’insebep olduğu pompalama yavaşça tüketilmeye başladığından buna paralel olarak yavaşça değer kaybetmeye başladılar. Market kapitalizasyonu da dün aynı zamanlarda geri çekildi. Fakat an itibariyle hala 210$ milyarın üzerinde seyrediyor.


Yatay Hareket Eden Piyasada İki Altcoin Harekete Geçti

Bitcoin dün bir parça yüzdelik kaybederek 6,550$’a geriledi. Boğaların onu 6,600 direnç seviyesinin üstüne çekecek güçleri olmadığından şimdilik burada beklemeye devam ediyor.

Ethereum hala çok fazla düşme eğilimi gösteriyor, dün 205$’a geriledi.

Bu günlerde altcoinler yarı yarıya karışık. İlk 10’daki Stellar en büyüğü %4’lük hareketle XLM’yi 0.0242$’ye getirirken Cardano hafifçe yukarıya çıktı. Fakat gün içinde geri kalanı %1-2 değer kaybetti.

Neo ve Zcash ilk 20’de en iyi momentum sağlayanlar. Her iki token de dün %4’ün üzerinde değer kazandı. Dash ve Tezos’un ikisi de %2-3 değer kaybetti. Geri kalanı her iki yöne oldukça küçük hareketlerle düz bir çizgi sergiliyor.

Genelde olduğu gibi bir çift FOMO pompası(fırsatı kaçırma korkusuyla değer düşükken alım yapılması) ilk 100 içindeki daha kararsız altcoinlerin bazılarını listenin aşağlarına itmeye devam ediyor. Panoya yeni giren Ravencoin %26’ya kadar artış gösterirken PIVX ve Odyssey de yazı hazırlandığı esnada %14-15 değer kazanmıştı. Bu sivri çıkışlar koin düştüğü zaman tahmin edilebileceği gibi 1-2 gün içinde yeniden geriye dönüyor.

Bugün zemin kaybedenlerden Electroneum ve OX %7’nin üzerinde düşüş yaşadı. ZRX yakın zaman önce Coinbase listesinde %40’tan fazla yükseliş yaşamıştı ancak borsada dolaşan içerden bilgi  ticareti dedikoduları nedeniyle kazanımlarının çoğunu hızlı bir şekilde kaybetti. Şu an itibariyle panonun her iki ucunda da gerçekten dikkat çeken bir kripto para yok.

Toplam market kapitalizasyonu, 210$ milyar üstünde olduğu bu günde %1 oranında daraldı. Günlük ticaret volümü hala 11$ milyar ve yan yol kanalları kaldığı yerden devam ediyor. Geçen ay %8 üzerinde artış yaşayan marketler  bu hafta da %4.5 artış gösterdi. Bitcoin hakimiyeti haftanın çoğu zamanında olduğu gibi şu anda da %53.7 ile devam ediyor.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?