Home Altcoin Ripple SWIFT Ortaklığı Mümkün mü Yoksa Haberler Spekülasyon mu?

Ripple SWIFT Ortaklığı Mümkün mü Yoksa Haberler Spekülasyon mu?

Ripple SWIFT Ortaklığı Mümkün mü Yoksa Haberler Spekülasyon mu?

0

Ripple Swift ortaklığı ne kadar muhtemel, Ripple yöneticileri bu konuda ne düşünüyor? Haberleri sizler için derledik ve yorumladık.


Ripple SWIFT Ortaklığı Mümkün mü?

Birkaç gündür Ripple Swift ortaklığı hakıında haberler çokça piyasada dolaşıyor. Özellikle kripto para piyasasında faaliyet gösteren yurtdışı kaynaklı haber sitelerinde bu ortaklığa dair pek çok haber çıkıyor. Bizde sizlere bu haberleri en hızlı ve tarafsız bir şekilde ulaştırıyoruz.

Bu haberler tabii ki Ripple yatırımcılarını heyecanlandırıyor. Çünkü böyle bir ortaklığın çok büyük yansımaları olacak. Her şeyden önce Ripple, yerine geçmeyi hedeflediği bir sistem ile ortaklık kurmuş olacak. Buna ilaveten Swift’in 11000 kurumsal müşterisine bir anda ulaşmış olacak. Bunlarda Ripple fiyatlarını yukarı çekecek.

Ripple Swift ortaklığına dair haberler Ripple’ın kardeş kuruluşu Banco Santander’in Swift’in Global Payments Initiative programına dahil olması ile başladı. Banco Santander, RippleNet’in bir üyesi ve işlemlerinin yarısında xCurrent isimli Ripple hizmetini kullanıyor. RippleNet’in temel özelliği likidite problemini çözmesi. Şu anki normal sistemde Swift ile bankalar arasında çok hızlı bir şekilde transfer yapılması mümkün değil. Çünkü önceden fonlanmayı gerektiren bir transfer sistemi var. RippleNet’te ise para transferi için nostro account gerektirmeyen, yani direkt bankadan bankaya transferler yapmayı mümkün kılan bir sistem kullanılıyor. Bu konudaki yazımızı şu linkten okuyabilirsiniz.

Ripple XRP xRapid Hizmetinin İki Önemli Özelliği

Ripple Küresel altyapı geliştirme başkanı Dilip Dao, bu konuda kısaca şunları söylüyor:
Günümüzde bankalar kendi nostro hesaplarındaki tuttukları paraları transfer edebilmek için iki üç güne ihtiyaç duyuyorlar.

“Bizim sistemimizde böyle bir hesapta ekstra para hazır bulundurmalarına gerek olmayacak. #FasterPayments dünyasında sayesinde transfer için ne kadar para gerektiğini önceden tahmin ederek buna göre hazırlıklarını yapmaları gerekecek. Böyle bir şeyi tahmin etmek ise çok zor. Çok hızlı fonlama gerektirecek bu yeni dünyada XRP ve XRapid bu hızı temin edebilecek teknoljiye sahip”.

Ripple Küresel Altyapı Geliştirme Başkanı Dilip Dao, Ripple Swift ortaklığına dair sorulara ise şu şekilde cevap veriyor

“ Boş bir spekülasyon. Sakin olun”

Buna konuda başka bir açıklamayı Ripple Küresel Stratejik Hesaplar Başkanı Marcus Treacher Nisan ayında yapmıştı.

“Bizim yeni modelimizin SWIFT’in yok olmasına sebep olabileceğinin farkındayız. Çünkü onların yapabildiği her şeyi biz çok daha hızlı ve ucuza yapabiliyoruz. Fakat aynı ekosistemde SWIFT ile beraber çalışmaktan mutlu oluruz”

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ise bu konuda şöyle konuşuyor:

“Swift GPI, bir Ferrari kasasını Model-T aracın üzerine yerleştirmeye benziyor. Eski sistemin üzerine sadece yüzeysel bir ciladan ibaret. Finans kurumları arasındaki mesajlaşma ve haber alma problemlerini çözebilmiş değil. Tek yönlü olarak çalışabiliyor ve likidite problemini çözmüyor”.

Ripple Swift ortaklığına dair son dönemde çıkan haberlere göre bu haberler yeni değil. Fakat Ripple’ın genel tavrını göstermesi bakımından önemli. Ripple yöneticileri, Swift’in çözemediği problemleri çözmeye çalışıyor fakat onunla aynı ekosistemde çalışmaktan da mutlu olabilceklerini söylüyorlar. Ripple yöneticileri kendi teknolojilerinin eski sistemden daha iyi olduğunu düşündükleri için böyle bir ortaklığın mümkün olmadığını düşünüyorlar.

Fakat fiyatlara doğrudan etki edecek bu kadar büyük bir gelişmenin herkese duyurularak yapılmasınıda kimse beklemiyor.

Sonuçta haberler her şekilde yorumlamaya müsait. Bilgilendirmek bizden karar vermek sizden.

İyi haftasonları dileğiyle.

Kaynak için tıklayınız.

Ayrıca bakınız.

Ripple (XRP) Bitcoin (BTC) ‘den Bağlarını Tamamen Koparabilir

Ripple XRP SWIFT Ortaklık Haberleri Fiyatları Nasıl Etkiledi?

Ripple XRP ve SWIFT Ortaklığına Dair Belirtiler Artıyor

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial