Home Bitcoin Bitcoin ve Altcoinlerin Ayılara Karşı Mücadelesi Devam Ediyor

Bitcoin ve Altcoinlerin Ayılara Karşı Mücadelesi Devam Ediyor

Bitcoin ve Altcoinlerin Ayılara Karşı Mücadelesi Devam Ediyor

0

Bitcoin ve altcoinlerin ayılara karşı mücadelesi devam ediyor ve Bitcoin’in 6,325 doları görmesiyle grafiklerde yeşil mumlar geri döndü. Bitcoin (BTC) dışında Digitex Futures, Steem ve Tron kripto para piyasalarında kazanan coinlerin başında geldi.


Küresel borsanın kırılmasını takiben kripto para piyasası da düşüşe geçti. Şu an ikisi de toparlanma sürecinde olsa da bu durum kripto para piyasasının güvenli liman olup olmadığı sorusunu da tekrar akıllara getirdi.

Bitcoin ve altcoinlerin ayılara karşı mücadelesi; yeşil mumlar geri döndü

Bitcoin 6,205 dolara kadar düştü fakat 6000 dolar seviyesini korudu. Sonrasında %0.14 oranla 6,330 dolara kadar yükseldi. Lider kripto para biriminin günlük işlem hacmi 3 milyar dolara kadar düşerken toplam piyasa hacmi 108 milyar doların üstünde.

Bitcoin ve altcoinlerin ayılara karşı mücadelesi
Bitcoin ve altcoinlerin ayılara karşı mücadelesi

Bitcoin (BTC)’yi takip eden altcoinler de geri dönüş yaşıyorlar. Tron (TRX) piyasa hacmine göre ilk 10’da olan kripto paralar içinde %7.38 oranında yükselerek en çok yükseliş gösteren altcoin oldu. Digitex Futures (DGTX) %59.30 oranında yükselerek en çok kazanan olurken, %8.54 oranda yükselen Steem de güzel bir geri dönüş yaptı.

Ayrıca bakınız: Bitcion ayı piyasasında para kazanmak mümkün mü?

Küresel borsanın çılgınca düşüşü kripto para piyasasına da yansıdı

İki gün önce küresel borsa şiddetli bir düşüş yaşadı. Dün de S&P, Nasdaq, Asya piyasaları ve para birimleri için de çalkantılı bir gün oldu.

Durum böyle olunca kripto meraklıları paranın ana piyasadan güvenli liman olarak kripto para piyasasına akacağını düşündüler. Kripto para yatırımcısı ve analisti Alex Kruger konuyla ilgili düşüncelerini şöyle paylaştı:

Borsaların ve tahvillerin düşüşe geçtiği bir günde dünyanın ilgisi BTC’ye dönebilir ve boğa hareketi görebiliriz. Bekliyorum…

Ancak umulduğu gibi olmadı ve kripto paralar da küresel borsa ile birlikte düşüşe geçti.

Bundan birkaç ay önce Bitwise Varlık Yönetimi şirketinde araştırma ve geliştirme yönetici yardımcısı Matt Hougan Bloomberg’e verdiği demeçte şöyle demişti:

Bağıntı olmaması ters bağıntı anlamına gelmez. Yani küresel piyasa aşağı yönlü gittiğinde kripto para piyasası yükselecek diyemeyiz. Uzun vadede kripto paraların temelleri ile hisse senetleri ve diğer varlıkların temellerinin çok farklı olduğunu görüyoruz ve düşük bağıntının devam edeceğini bekliyoruz.

Kripto para piyasasının tandem gibi küresel borsalarla birlikte düşmesi Bitcoin ve altcoinlerin güvenli liman olduğunu düşünenleri hayal kırıklığına uğratmış olabilir.

Ancak Bitcoin ve altcoinlerin ayılara karşı mücadelesi devam ediyor ve kripto meraklıları boğa piyasasının ne zaman geleceğine dair izleri dikkatle takip ediyorlar.

Bitcoin ile ilgili en güncel haberlere buradan ulaşın.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial