Home Ethereum Alarm: Ethereum Short Pozisyonlar Rekor Seviyede

Alarm: Ethereum Short Pozisyonlar Rekor Seviyede

Alarm: Ethereum Short Pozisyonlar Rekor Seviyede

0

Ethereum short pozisyonlar son 2 günde neredeyse 2 katına çıktı. ETH short pozisyon sayısı 160.000’den 307.000’e fırladı. Bu değer 18 Eylül tarihli zirvesinden 27.000 adet daha yukarıda.


Ethereum Short Pozisyonlar Zirvede

Ethereum short yani satış emirlerindeki bu artış doğal olarak Long emirlerde aksi yönde cereyan etti. 22 Eylül tarihinde 280.000 olan ETH Long emir sayısı 100.000’e düştü. Yalnızca 3 haftada rakamın 3’te 1’e düştüğü manasına geliyor.

Yukarıdaki Short emirleri grafiği neredeyse fiyat grafiğinin ayna görüntüsü. 18 Eylül tarihinde Ethereum fiyatı dipleri yoklarken ETH Short emirleri ise zirve yapmıştı. Bugün grafiğe baktığımızda bu zirvenin de geçildiğini görüyoruz. Mevcut seviye tam olarak tüm zamanların ETH Short emirleri zirvesi.

22 Eylül tarihinde Ripple’ın başı çektiği yükseliş hareketi sırasında ETH Short emirlerinin nasıl eridiği grafikte açıkça görülüyor. Ardından geçtiğimiz Perşembe gününe kadar ETH Short emirlerinde yükseliş trendi, ardından da yatay hareket görülüyor. Perşembe ise inanılmaz bir hızla artan short emirler tüm zamanların zirve değerine ulaşıyor.

Long ve Short Emir Kısaca Nedir?

Bu zaman zarfında 150.000 Long emir kapatıldı. Long emir mevcut fiyat üzerinden alım yapmak manasına gelir. Eğer fiyatın yükseleceğini düşünüyorsanız o değerden Alım girer ve fiyatlar beklediğiniz değere ulaştığında satarak aradaki farkı kâr olarak alırsınız. Long işlemin ana mantığı budur. Short ise bunun tam tersine, fiyatların düşeceği beklentisiyle açılan işlemdir.

Eğer Long işlem açarsanız ve fiyatlar aşağı giderse terste kalırsınız. Bu da bakiyenize eksi değer olarak işler. Buna ilaveten bahsi geçen zaman aralığında 150.000 ETH satışı gerçekleştirildi. Burada ETH satmanın amacı fiyatın düşeceğini umarak elden çıkarmak ve aynı paraya daha düşük fiyattan daha çok miktarda ETH toplamak.

Öyle görünüyor ki Bitcoin Long ve Short emirlerinde ETH ve XRP’de olduğundan çok daha az dalgalanma var. Bu üçü arasında Short emirleri en çok artan şüphesiz ETH oldu. Şüphesiz satıcılar 200 doların altını görmeyi umdular. Lakin alıcılar fiyatı 200 doların üzerinde dengelemeyi başardılar. Yazı yayına hazırlandığı sıralarda fiyat tam da 200 dolardan işlem görüyordu. 200 dolar önemli bir psikolojik sınır.

Ethereum Hakkında Daha Fazlası için Tıklayın 

Kaynak


KoinMedya AirDrop’una Katılmak İster Misiniz? Tek Yapmanız Gereken Aşağıdaki tweet’i RT etmek ve twitter hesabımıza takipçi olmak. İşte Bu Kadar Basit

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial