Home Kriptopara Haber Roubini’ye Göre Bitcoin ve Kripto Paralar Erimeye Yüz Tutmuş Bir Çöplük

Roubini’ye Göre Bitcoin ve Kripto Paralar Erimeye Yüz Tutmuş Bir Çöplük

Roubini’ye Göre Bitcoin ve Kripto Paralar Erimeye Yüz Tutmuş Bir Çöplük

0

Roubini’ye göre Bitcoin ve kripto paralar “kokuşmuş bir çöplük” ve esasen hiçbirdeğeri yok. Bu çok iddialı eleştirilerin sahibi Dr. Doom olarak bilinen Nouriel Roubini. Kendisi 2008 ekonomik krizini tahmin ederek ünlenen bir ekonomist ve ciddi bir kripto para eleştirmeni.


Roubini’ye Göre Bitcoin ve Kripto Paralar Erimeye Yüz Tutmuş Bir Çöplük

 

Ayı piyasası görüşüne sahip olan felaket tellalı Roubini’ye bu nedenle “Dr. Doom” deniyor ve kripto para birimlerine karşı şiddetli eleştirileriyle biliniyor. ABD Senatörlerinin ifadelerine göre Perşembe günü kripto paraların “tüm dolandırıcılıkarın annesi ve babası” olduğunu söylemiş. Bu ifadesini de kripto paraların yüksek volatilitesine bağlıyor.

Roubini Twitter’da bazı kullanıcıların kripto paralarla ilgili tweetlerini retweet ederek ilginç cevaplar verdi. Ancak bunlardan en ilginci şüphesiz Bitcoin ve kripto paralar için “erimeye yüz tutmuş bir çöplük” ifadesini kullanmasıydı. Öte yandan Roubini, kripto para fiyatlarında Perşembe günü yaşanan keskin düşüşün dijital varlıkların zayıf temellere sahip olduğunu gösterdiğini ifade etti.

Roubini yine bir Twitter kullanıcısına cevap verdiği başka bir tweetinde şöyle yazdı:

Kripto paraların ya da shitcoinlerin temel değerleri olduğunu düşünmek gerçekten çok komik. Onların temel değeri SIFIR. Aslında enerji sömürerek doğayı yok ettiklerini düşünecek olursak değerleri negatif!

Bitcoin 20.000 doları gördükten sonra kripto paralar büyük merkezi bankaların, ekonomi yöneticilerinin ve ekonomistlerin  daha çok dikkatini çekti. J.P. Morgan CEO’su Jamie Dimon gibi kimisi bu durumu 17. yy da lale fiyatlarındaki balona atıfta bulunarak “lale deliliği” olarak adlandırdı. Kimisi ise kripto para birimlerinden daha çok onun altında yatan blockchain teknolojisi ile ilgilendiklerini söyledi.

New York Üniversitesi ekonomisti Roubini’ye göre Bitcoin ve kripto paralar sağlam temelleri olmayan aldatmacalar. Roubini son bugünlerde Vitalik Buterin ile girdiği münakaşa ile gündeme gelmişti. Öyle ki Buterin, Roubini’nin suçlamalarına karşın elindeki ETH miktarını açıklayarak cevap verdi. İlgili haberi okumak için tıklayın.

Ancak Roubini kripto para dünyasına karşı saldırılarını kesmedi ve Twitter’da eleştirilerini artırarak devam etti ve kesecek gibi de görünmüyor. Henüz gelişmesini bitirmemiş bir alan olan Bitcoin ve kripto para birimlerini destekleyen olduğu kadar eleştirenler de olacaktır.

En güncel kripto para haberlerimizi okumak için tıklayın.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial