Home Altcoin Ripple XRP Fiyatı Teknik Analizi 13 Ekim

Ripple XRP Fiyatı Teknik Analizi 13 Ekim

Ripple XRP Fiyatı Teknik Analizi 13 Ekim

0

Ripple XRP fiyatı teknik analizi 13 Ekim gününü 1 saatlik ve 1 günlük grafiklerle ele alacağız. İlk etapta görünen o ki piyasa ayı pençesinden kurtulamıyor.


Kripto para piyasası bu sıralar popüler coinleri yerden yere vuruyor. Bunlardan birisi de Ripple XRP. Bu coin arada kendini gösteren birkaç boğa iğnesi dışında son birkaç gündür sürekli olarak düşüyor.

Ripple XRP fiyatı teknik analizi 13 Ekim günü ayıların piyasada nasıl bir etki bıraktığını açık şekilde önümüze koyuyor.

1 Saat:

Ripple XRP fiyatı teknik analizi 13 Ekim
Ripple XRP fiyatı teknik analizi 13 Ekim

Trend çizgileri keskin bir ayı koşusunun XRP fiyatına baskı uyguladığı ve direnç noktasını kırmasına izin vermediği açıkça görülüyor. Grafikte bazı boğa iğneleri net olarak görülse de indikatörler boğaların kripto parayı yukarı taşıyacak dirençte olmadığını gösteriyor. XRP’nin şu anki destek seviyesi 0.4182 dolar seviyesinde.

XRP fiyatını 0.38 dolardan 0.441 dolara yükselten boğa koşusundan sonra, kripto paranın destek seviyesi 0.421 dolar ve 0.419 dolarda kaldı. Göreceli Güç Endeksi (RSI) grafiği XRP’nin 0.38 dolardan işlem gördüğü aşırı satım bölgesine kıyasla oldukça düşük bir seviyede kalarak ayıların piyasadaki hakimiyetini açıkça resmediyor.

Ripple XRP fiyatı teknik analizi 13 Ekim
Ripple XRP fiyatı teknik analizi 13 Ekim

MACD İndikatörü ve Bollinger Bantları

MACD indikatörüne baktığımızda sinyal çizgisi ve MACD çizgisinin çoklu geçişlerini ve fiyatta büyük bir düşüş olduğunu görüyoruz. Sondan bir önceki geçiş ayı iğnelerinden hemen önce olurken son geçiş ise ayıların başlangıcını sinyal veriyor.

MACD histogram da arada tek tük boğa eğilimleri görülse de bir ayı koşusunun geldiğini gösteriyor.

1 Gün:

Ripple XRP fiyatı teknik analizi 13 Ekim
Ripple XRP fiyatı teknik analizi 13 Ekim

Bollinger bantları 1 Günlük grafikte XRP fiyatının üst ve alt bandın oluşturduğu balondan ayrıldığını gösteriyor.  Alt bandın dışına çıkan XRP fiyatı ise ayı eğilimine doğru ilerleyen yatay hareket olarak algılanabilir.

Fiyatın 0.38 dolara düşmesi alt bandın altına düşen bir mum olarak indikatörde görülüyor. XRP fiyatının bir direnç molası vermesini engellediği açıkça görülen hızlı düşüşler açık bir şekilde piyasa volatilitesini gösteriyor.

Tek tük boğa koşuları fiyat destek noktalarının kırılmasının acısını hafifletse de XRP fiyatı bir süre daha ayı eğiliminde kalacak görünüyor.

En güncel Ripple XRP haberleri için tıklayın.

Altcoin teknik analiz haberleri için tıklayın.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial