Home Altcoin Ripple XRP Bitcoin ve Kripto Paralardan Her Konuda Ayrışmaya Devam Ediyor

Ripple XRP Bitcoin ve Kripto Paralardan Her Konuda Ayrışmaya Devam Ediyor

Ripple XRP Bitcoin ve Kripto Paralardan Her Konuda Ayrışmaya Devam Ediyor

0

Ripple XRP Bitcoin ve Kripto Paralardan her konuda farklı davranmaya devam ediyor. Gerek projede yaşananlar gerek fiyat hareketleri bu ayrılığı giderek daha netleştiriyor.


Ripple XRP Bitcoin ve Kripto Paralardan Her Konuda Ayrışıyor

Ripple XRP SWIFT ortaklığı haberlerinin Ripple fiyat hareketlerini nasıl etkilediğini bir önceki yazımızda incelemiştik. Bu yazıya destek ve açıklayıcı mahiyette bu ikinci analizimizi sizinle paylaşıyoruz.

Daha önce Ripple’ın giderek Bitcoin’den yollarını tamamen ayırmaya başladığını yazmıştık. Bu yazımızı şu linkten okuyabilirsiniz.

Ripple (XRP) Bitcoin (BTC) ‘den Bağlarını Tamamen Koparabilir

Gerek proje gerek teknoloji olarak Ripple XRP artık kendi yolunu çiziyor. Hatta Kripto para piyasasında tam bir Kripto para olarak dahi kabul edilmiyor. Diğer kripto paralara göre merkeziyetçi yapısı ve geleneksel finans sektörü temsilcileri ile yapmış olduğu ortaklıklar, Ripple XRP’ın şu anki düzenin kripto paralarla olan savaşlarında kullandıkları bir silah olduğu eleştirilerine sebep oluyor.

Fakat bu eleştiriler Ripple’ın çokta umrunda değil. Ripple, elindeki  ürünü pazarlamaya odaklanmış durumda. Şu ana kadar pek çok banka ile xRapid teknolojisinin kullanımı üzerine anlaşmalar yaptılar. En son ortaya çıkan Ripple Swift ortaklığına dair haberler ise artık Ripple XRP’ın yol haritasını tamamen  netleştirmiş oldu. Ripple XRP artık kendi başına hareket eden farklı bir proje ve giderek Bitcoin ve kripto paralardan ayrışıyor.

Peki Teoride Bu Şekilde Olan Gelişmeler Gerçek Hayatta Ve Fiyatlar Konusunda Da Böyle Mi?

Bir önceki yazımızda geçen haftaki düşüşlerde Ripple’ın da düştüğünü fakat kendisini çabuk toparladığını yazmıştık. Bu konuda farklı analizler yapılıyor ve herkes aynı noktaya vurgu yapıyor: Bitcoin’in kararsız ve tutarsız fiyat hareketlerine karşın Ripple XRP çok daha stabil ve çok daha tutarlı bir dönem geçiriyor. Piyasa düşerken düşüyor fakat toparlanmayı biliyor. İngiltere merkezli CryptoDaily sitesinde bu konuda yayınlanan analizde şu tespitler yapıldı:

“Aşağıdaki grafiğe baktığımızda XRP/USD paritesinin yükselme trendinde olduğunu görebiliyoruz. Grafiğin RSI analizi de bu yükselişi teyit ediyor. Yani Ripple XRP tekrar bir yükselme trendine girebilir. Hatta bu trend sonunda 1 dolar seviyesine ulaşabilir. Bundan birkaç ay önce  pek çok yatırımcının bunun olabileceği konusunda şüpheleri vardı. Şu an ise bu yükseliş mümkün görünüyor ve bu ihtimal pek çok yatırımcıyı Ripple XRP’ye yatırım yapma konusunda risk almaya ikna ediyor. Şu anki teknik göstergeler Ripple XRP’nin daha önce yapmış olduğu büyük çıkışlarda ki göstergelerle aynı.

Ripple Chart With Values

Ripple XRP’nin toplam piyasa değeri de son dönemde yatırımcıları umutlandıracak şekilde arttı. Artık Ripple XRP konusunda sert eleştiriler yapan ve fiyat hareketlerinin “pump ve dump” olduğunu iddia edenlerin, Ripple XRP’ye olan ilginin gerçek bir ilgi olduğunu anlama vakitleri geldi. Coinbase’in Ripple’ı listelemek için kendine has sebepleri olabilir.  Kripto para ve Bitcoin seeven yatırımcıların da Ripple’dan çok hoşlanmamaları için kendi sebepleri olabilir. Fakat bu sebepler şu an Ripple’a karşı piyasada olan genel ilgiyi etkilemiyor. Ripple XRP Bitcoin ve Kripto Paralardan her konuda her geçen gün daha fazla ayrışıyor. Kripto para piyasası çökerken dahi sağlam durmayı becerebiliyor.”

Kaynak için tıklayınız

Tom Lee’den Ripple’a Destek: “Bankalar Abaküsle Hesap Yapmayı Bırakmalı”

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial