Home Ethereum Bitfinex Borsasında 60 Milyon Dolarlık Short ETH Emirleri Var

Bitfinex Borsasında 60 Milyon Dolarlık Short ETH Emirleri Var

Bitfinex Borsasında 60 Milyon Dolarlık Short ETH Emirleri Var


0

Arkadaşlar bugün piyasalardaki alım satım emirlerine bir göz gezdirelim dedik . Bir de ne görelim Bitfinex Borsasında 60 Milyon Dolarlık Short ETH Emirleri var . Bizde bunu sizler için haberleştirmeye karar verdik. ETH den burnunumuza farklı kokular geliyor.


Öncelikle Bitcoin deki Gelişmeleri Ele Alalım

Bitcoin fiyatları, Holdcular tarafından cuma günü 6000 doların üzerinde tutulmayı başardı. Ve bunun sonucunda, dünyanın en büyük dijital para birimi olan Bitcoin, kendisi için çok önemli olan destek seviyesinin altına düşmemiş oldu.

CoinMarketCap‘in verilerine göre, Perşembe günü yaşanan, aşağı yönlü büyük kırılma sonucunda toplam dijital varlıkların değeri 200 milyar doların altına düşmüş oldu.

Bildiğiniz gibi hafta başında yerleşik finans kurumlarının hisse senetleri allak bullak oldu. Her ne kadar bu kriz kripto para piyasaları kaynaklı olmasa da, Bitcoin ve arkadaşları da bu düşüş trendinden nasibini aldı. Ve kripto para piyasaları, hisse senetlerinden 1 gün sonra ortalama %10 değer kaybına uğradı. Şu an için piyasalar toparlanma hareketlerine başlamış bulunuyorlar.

Bitfinex Borsasında 60 Milyon Dolarlık Short ETH Emirleri Var

Kripto para piyasaları hala ani gelen çöküşün yaralarını sarmaya çalışırken, Traderlar rekor bir hızla ikinci en büyük dijital para birimi olan Ethereum‘a yöneldi. Bitfinex’ten elde ettiğimiz verilere göre Ethereum için, şuanda kısa pozisyonlarda toplam değeri 60 milyon dolara varan 300 binden fazla işlem bulunuyor.

Bitfinex Borsasında 60 Milyon Dolarlık Short ETH Emirleri

Ethereum içinde bulunduğumuz yılda rekor bir baskı görmüş ve değerini yaklaşık %90 kaybetmişti. Ve yatırımcılarının, tamamı ile şoka girmesine neden olmuştu. Çünkü 2018 Ocak ayında ETH fiyatı 1400 dolarları görmüştü ve rüzgarı tamamen arkasına almıştı. Ancak geçtiğimiz 10 ay içerisinde ne olduysa oldu ve Ethereum fiyatları 200 dolar seviyelerine geriledi. Ethereum’un bu değer kaybı hala gizemini koruyor. Çünkü bu kayıp diğer kripto para birimlerine oranla çok daha fazla idi.

Bu kötü performansa rağmen Ethereum, cuma günü %2.14 değer kazanarak, Bitcoin ve diğer altcoinleri sollamayı başardı. Uzmanlar bu yükselişin normal olduğunu öne sürdüler. Çünkü onlara göre Ethereum şuan potansiyelinin çok uzağında.

 

Dipnot: Bitfinex Borsasında 60 Milyon Dolarlık Short ETH Emirleri isimli makalemizi faydalı buluyor musunuz? Yorumlarınızı lütfen bizimle paylaşın

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya