Home Bitcoin Bitcoin Long Pozisyonları Eriyor

Bitcoin Long Pozisyonları Eriyor

Bitcoin Long Pozisyonları Eriyor

0

Bitcoin long pozisyonları günden güne eriyor. Kripto borsalarında Long order yani fiyatın  yükseleceği beklentisiyle girilen alım emirleri sayısında ciddi azalma var.


Bitcoin Long Pozisyonları Eriyor

22 Eylül’den sonra yaklaşık 3 hafta kadar yatay bantta hareket eden Bitcoin fiyat grafiği 3 gün önce keskin bir düşüşle 6.200 dolara indi.

Kripto piyasasının bu haftaki düşüşünden sonra, Bitcoin fiyatındaki olası düşüşün önümüzdeki haftalarda artması beklentisi oluştu. Günlük ve 4 saatlik grafiklerdeki önemli teknik göstergeler karamsar bir tablo çiziyor. Daha 9 Ekim tarihinde gerçekleşen ümit verici golden cross yerini sadece 2 gün sonra ölümcül death cross’a bıraktı.

Golden cross nedir? Neden Önemlidir? Tıklayın

Ayıların hakimiyetinde ciddi momentum kaybeden grafik boğaların oyuna tekrar dahil olmasıyla 6.000 dolar desteğine inmekten kurtuldu. Son 24 saatte yaşananlara bakılacak olursa fiyatın yükselme olasılığının düşme ihtimalinden daha az olduğu görülecektir.

Bitcoin Yükselen Destek Hattına Dayandı

Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyat grafiğinde oluşan Bollinger Bant daralması aşağı yönlü kırılmayla sonuçlandığı görülüyor.

Bollinger Bant daralmaları hemen hemen her zaman yukarı ya da aşağı sert fiyat hareketleri ile sonuçlanır. Bu sefer ki patlama aşağı yönlü oldu. Fiyatlar Haziran ayı sonlarından itibaren oluşan yükselen trend hattına dayanmış oldu. Bu hattın kırılması durumunda 2018 yılı boyunca oluşan alçalan üçgen formasyonu destek seviyesi olan 6.000 dolara ineceği öngörülüyor.

Short Pozisyonları Artarken Long Pozisyonlar Eridi

Bitcoin’in yüksek hacimle desteklenen düşüşü fiyatları son 3 haftanın en düşüğüne taşıdı. Long order yani alım emirleri %10 seviyesinden %7.4 seviyesine düştü. Yükselen trend çizgisinin kırılması long emirleri tamamen bitireceği gibi short emirlerde patlamaya yol açacak. O da kısa süreli bir panik satışı sonrası fiyatları yeni diplere sürükleyebilir.

Yazı yayına hazırlandığında Bitcoin fiyatı düne göre %0.28’lik düşüşle 6.285 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Fiyatların 3 haftanın en düşük seviyesi olan 6.206 doların üzerinde seyretmesi muhtemelen RSI’ın aşırı satış bölgesine girmiş olmasından kaynaklanıyor. RSI aşırı satış bölgesine girdiğin tepki alımları gelir ve fiyatlarda düzeltme meydana gelir.

Özetle

  • Günlük grafikte 6.300 seviyesi altında mum kapatılması durumunda 6.000 seviyelerinin kapısı açılmış demektir.
  • Fiyatların 6.000 dolara gerilemesi kripto topluluğunda tedirginlik psikolojisini kamçılarsa panik satışları gelebilir. Böyle bir panik satış dalgası yaklaşık 10 aydır içinde olduğumuz alçalan üçgen formasyonunu destek bölgesinden kırar ve 4.500 dolarla doğru yolculuk başlamış olur.

KoinMedya AirDrop’una Katılmak İster Misiniz? Tek Yapmanız Gereken Aşağıdaki tweet’i RT etmek. İşte Bu Kadar Basit

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial