Home Kriptopara Haber Türk Halkının Bitcoine Sahip Olma Oranı ABD Dahil Tüm Avrupayı Geçiyor

Türk Halkının Bitcoine Sahip Olma Oranı ABD Dahil Tüm Avrupayı Geçiyor

Türk Halkının Bitcoine Sahip Olma Oranı ABD Dahil Tüm Avrupayı Geçiyor

0

Türk halkının Bitcoine sahip olma oranı ABD dahi tüm Avrupa ülkelerinin önünde görünüyor. 2018’in başından beri BTC ayı piyasasında bulunmasına rağmen ülkemizde BTC’ye ilgi düşünüldüğü kadar azalmadı.


 

Türk Halkının Bitcoine Sahip Olma Oranı

 

Kripto para piyasalarında yatırımcının yüzününün gülmediğini biliyoruz. Buna rağmen ülkemizde kripto paraya yatırım her anlamda artış kaydediyor. En büyük yatırımlar ise borsa kısmında gerçekleşiyor. Bu yıl devreye giren yeni borsa sayısındaki artış var.

Yatırımcı sayısından ziyade orana yoğunlaşacağız bu makaleye, çünkü yatırımcı sayısını net olarak bilmek mümkün değil. 2018’in verilerine bakıldığında Türk halkının%18’i BTC‘ye yatırım yapmış olduğunu görüyoruz.

 

 

Kripto paraya gösterilen bu ilginin sebebi servet sahibi olma düşüncesi elbette.

Yukarıdaki grafiğe göre;

Türk halkının Bitcoine sahip olma oranı : % 18 ile ilk sırada yer alıyor

2-Romanya %12

3-Polonya %11

4-İspanya %10

5-Çek Cumhuriyeti (ÇEKYA) %9

Diğer Ülkeler

ABD/Avusturya/ Almanya/ İtalya %8

Avusturalya %7 olarak sıralanıyor.

Bu sıralamaya bakıp en fazla kripto para yatırımcısının Türkiyede olduğu algısına kapılmayın. Toplam nüfusa bakıldığında, ABD 327 milyon kişiden oluşuyor. %8’lik bir oran bile 26 milyon kişinin kripto paraya yatırım yaptığı anlamına gelir. Kişi bazlı 1.’lik ABD denebilir. Bu rakam kısacası 3 New York şehri anlamına geliyor. Bu rakamlarda ince olan başka bir nokta ise ABD’nin kripto para endüstrisine öncülük etmesinden kaynaklanmıyor. Dünyanın en büyük madencilik girişimlerinin burda olması da başka bir etken olarak ifade edilmeli.

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial