Home Altcoin Monero XMR Ayı Piyasasındaki Boğa mı?

Monero XMR Ayı Piyasasındaki Boğa mı?

Monero XMR Ayı Piyasasındaki Boğa mı?

0

Kripto piyasasında boğa koşusu beklenirken birkaç gündür piyasaya ciddi şekilde ayılar hakim. Bu hafta, kripto piyasasında yaşanan ayı saldırısından sonra Monero XMR ani bir dalgalanma yaşadı. İlk sıradaki 10 kripto para gibi, XMR de % 10’dan fazla dalgalanma kaydetti. Ancak genel düşüşlerden çok fazla etkilenmeyen Monero XRM ayı piyasasında boğa olma yoluna doğru ilerliyor.


Monero XRM Ayı Piyasasında Boğa Olmaya Aday!

Güvenli, gizli ve izlenmesi çok zor bir para birimi olan Monero her şeyin şeffaflaştığı bir dünyada çoğu yatırımcının ilgisini çekmeye devam ediyor. En çok gizlilik özelliği ile dikkatleri üzerine çeken Monero (XMR), kripto para sıralamasında 10. sırada yer alıyor.

Yazının yayımlandığı esnada, yaklaşık 1.68 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan Monero (XRM), 102,26 $ seviyesinden işlem görüyor. Birkaç gündür kripto piyasasına hakim olan genel düşüşün ardından bugün XMR yavaş bir şekilde toparlanmaya başlıyor. 24 saatlik işlem hacmi 15.788 milyon $’a gerileyen XMR, şu sıralar % 2,71 düşüş sergiliyor.

XMR 1 Saatlik Mum Grafiği | Kaynak: TradingView

1 saatlik XMR mum grafiğinde, MACD göstergesi ayı bölgesine geçip ardından çizginin daha yeşil tarafına doğru yöneldi. İndikatör bu durumda boğaların burada hazır vaziyette beklediklerine işaret ediyor.

Bollinger bandı ise XMR’nin nispeten istikrarlı bir seyir izleyeceğini gösteriyor. Ve bu durumda çok fazla volatilite beklenmiyor.

CMF (Chaikin para akışı) gerilemeye başladı. Ancak şuan için satış bölgesinden oldukça uzak. Şu an itibariyle yukarı yönlü hareketin göstergesi olan yeşil sinyal devrede ve indikatör şimdilik sorunsuz bölgeyi işaret ediyor.

XMR 1 Günlük mum Grafiği | Kaynak: TradingView

XMR mum grafiğinin 1 günlük seyri, 248.91 $ – 115.32 $ ile 84.23 $ – 100.66 $ arasında iki trend arasında gidip geliyor. Ve bu iki trend çizgisi birbirine doğru hareket ediyor. Bu, XMR fiyat trendindeki yaklaşan bir breakout göstergesidir. Gelecekteki büyük fiyat dalgalanmaları için başlangıç noktası olabilecek bu breakout ile Monero XRM ayı piyasasındaki boğa olmaya aday olabilir.

Bu arada, RSI (Relatif Güç Endeksi) oversold bölgesine girmeden hemen önce toparlanmaya başladı. Şu anda ise boğa etkisi altına girmiş durumda.

Bununla birlikte, Awesome Osilatör’ü hala XMR piyasasını, yanıp sönen zayıf kırmızı bir sinyalle uyarmaya devam ediyor.

Sonuç:

Teknik analizin sonucuna göre, piyasa indikatörlerinin çoğu Monero XMR’nin fiyat performansından memnun görünüyor. Ve indikatörler pozitif yönlü tahminleri destekliyor. Bu nedenle önümüzdeki günlerde Monero XMR ayı piyasasındaki boğa olarak karşımıza çıkabilir. Çok yakında Monero, piyasayı kırmızıya boyamaya çalışan ayılardan intikam alarak bir pump gerçekleştirebilir.

Ayrıca Bitcoin teknik analiz videosunu buradan izleyebilirsiniz. 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial