Home Kriptopara Haber Borsa Haber Kripto Para Piyasaları İçin Korkunç Sonuç: Coinbase’de Yatırımcı Sayısı %80 Azaldı

Kripto Para Piyasaları İçin Korkunç Sonuç: Coinbase’de Yatırımcı Sayısı %80 Azaldı

Kripto Para Piyasaları İçin Korkunç Sonuç: Coinbase’de Yatırımcı Sayısı %80 Azaldı

0

Tribe Capital adlı yatırım şirketinin araştırmalarını referans veren Bloomberg haberine göre,  Coinbase’de yatırımcı sayısı Aralık 2017’den Eylül 2018’e kadar %80 azaldı. 


Coinbase’de Yatırımcı Sayısı Şok Edici Oranda Düşüş Gösterdi

 

Bu dönem içerisinde, BTC fiyatı %60’lık bir düşüş gösterirken, Altcoinler de çeşitli seviyelerde düzeltmelere maruz kaldı. CoinMarketCap‘e göre, yine aynı dönemde, kripto piyasasının toplam büyüklüğü %75 azalma gösterdi. Bloomberg, bu konudaki düşünceleri için Coinbase‘e ulaşmaya çalıştı, fakat başarılı olamadı.

Araştırmalara göre Coinbase’de yatırımcı sayısı piyasadaki durgunluk boyunca %80 düştü.

Tribe Capital araştırmasının sonuçları Diar analitik şirketinin verileriyle örtüşüyor. Verilere göre, 2017 sonundan bu yana Doların Coinbase’e giriş hacminde tam %80’lik bir azalma mevcut. Bu rakamlar piyasaya olan ilgiyi göstermesi açısından çok çarpıcı.

Tribe Capital uzmanları, araştırma için kredileri ve diğer mevcut bankacılık işlemlerini analiz etti. Elde edilen sonuç, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’ndeki operasyonları ele alıyor. Yani, teknik olarak bu verilere “kapsamlı” diyemeyiz, ancak genel olarak piyasanın durumunu temsil ettiği açık.

Bu keskin düşüşle başa çıkmaya çalışan birçok kripto pazarı, kripto piyasasına olan bağımlılıktan kurtulmak için yeni çareler bulmaya çalışıyor. Bu bağlamda, Coinbase, kiralama, marj ticareti ve ABD dışında diğer ülkelerin de pazarlarına girmeye çalışarak, hizmet yelpazesini genişletmeye uğraşıyor. Platformun politika direktörü Mike Lempres, Japon düzenleyicilerle görüştüğünü ve 2019’da Japon piyasasına girmeyi planladıklarını belirtti.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial