Home Ethereum Ethereum Fiyatı Teknik Analizi 12 Ekim Cuma

Ethereum Fiyatı Teknik Analizi 12 Ekim Cuma

Ethereum Fiyatı Teknik Analizi 12 Ekim Cuma

0

Ethereum Fiyatı Teknik Analizi 12 Ekim bize piyasanın yansıması olarak ne  gösteriyor dersiniz? Kripto para piyasasının üzerinde kara bulutlar dolaşırken altcoinlerin durumları nedir?  Ethereum’un 12 Ekim Cuma fiyatları ne durumda? Kısaca göz atalım


Ethereum Fiyatı Teknik Analizi 12 Ekim Hangi Yönde İlerliyor?

Ethereum fiyatı epey hızlı düşüşler gösterip, dolar karşısında değer kaybı yaşadı ve 180 dolar seviyesine geriledi. Saatlik göstergede, daralan üçgenin altında 194 dolar seviyesinde bir destek gördü. (veriler Kraken Borsasından). Dolar ve ETH paritesinin en düşük işlemi 1.84 dolardan gerçekleşti. Ve an itibariyle yukarılara direnç noktalarına doğru bir düzeltme var. Yazının yazıldığı sırada Binance borsasında ETH/USD 198 dolardan işlem görüyor. ETH dolar ve BTC karşısında değer kaybetti ve bir kaç puan düzeltme ile 198 dolar civarlarında devam edebilecek gibi şimdilik.

 

Ethereum Fiyat Analizi

Dün en yüksek seviyesi 220 dolardan aşağılara ciddi ve keskin bir düşüş yaşadı ETH. ETH/USD 220 destek seviyesin aşağısında işlem gördü. Ancak bu ters yönde hareket epeyce devam etti ve 205-210 dolar seviyesinden yukarı cıkamadı. Fiyat yeniden bir düşüşe geçti ve dünkü düşük seviyeden ve 190 dolardan da aşağı gitmeye başladı.

Bu düşüş sırasında, saatlik göstergede, 194 destek seviyesiyle oluşan dar üçgenin de altında bir duraklama göründü. Ve yeni bir aylık düşüş seviyesi gerçekleşti. Bundan sonra yukarı doğru bir düzeltme gerçekleşti. 203 dolarlık yüksek seviyeden 184 dolara düşüş sırasında%50 Fib retracement seviyesini de test ediyor. Yukarı yönlü hareket sırasında 195-198 dolar seviyelerinde pek çok direnç noktası var, kırık üçgen desteği ile yukarı yönlü trend çizgisinin pek kazanç getireceğini söyleyemeyiz. Hatta en son 203 dolardan 184 dolara kadar gerçekleşen % 61.8 Fib.retracment seviyesi bile bir direnç gibi hareket edebilir.

Tabloyu inceleresek ETH 195, 196 ve 198 direnç noktalarına doğru gidiyor ve yazı yazıldığı sırada bu noktaya ulaşmış durumda. Fiyatta iyileşme olabilmesi için 200’ün üzerine çıkması gerekiyor. Aşağı yönde ise eğer 184 altına doğru bir zorlama olursa ciddi kayıplar yaşanabilir.

Saatlik MACD  hala ayı bölgesinde

Saatik RSI yavaş yavaş düzeliyor fakat hala 40 seviyesinin altında

Ana destek seviyesi 184 dolar

Ana direnç seviyesi 198 dolar.

Ethereum ve diğer altcoinler yeniden harekete geçip yukarı bir meyil gösterecekler mi?  Kripto para piyasası kendine gelip o eski muhteşem günlerine dönecek mi? İzlemeye devam edin

Ethereum fiyatı hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial