Home Bitcoin Bitcoin Fiyat Analizi 12 Ekim Cuma

Bitcoin Fiyat Analizi 12 Ekim Cuma

Bitcoin Fiyat Analizi 12 Ekim Cuma

0

Bitcoin de neler oluyor ? İçinde bulunduğumuz bu aşağı yönlü trend daha ne kadar devam edecek ? Sizler için Bitcoin’in son hareketlerini analiz ettik. Aklınızdaki soruların cevaplarını Bitcoin Fiyat Analizi 12 Ekim Cuma başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.


Anahtar Noktalar

– Kripto paraların kralı Bitcoin, uzun vadede üçgen desteğinin altına düştü ve bu ilerleyen zamanlarda daha düşük fiyatların geleceği anlamına gelebilir.

– Bununla beraber Bitcoin kendini, kısa vadede de üçgen desteğinin altında buldu. Bu yatırımcılar için çifte zararı tetikleyebilir.

– Ancak Bitcoin, üzerinde daha fazla satış baskısı oluşmadan önce, kendine bir kaç destek aralığı bulmuş gibi. Bu da kırılmaların durmasına belki de yukarı yönlü bir hareketin tekrar başlamasına neden olabilir.

Sonuçla olarak Bitcoin fiyatı, birbiri ardına uzun ve kısa vadede üçgen desteklerinin altına düştü. Bitcoin’i savunmak için geriye sadece bir kaç boğa destek alanı kaldı. Şimdi teknik göstergeler eşliğinde teknik analiz kısmına geçelim.

Bitcoin Fiyat Analizi 12 Ekim Cuma

Şimdi de teknik göstergelerimizi inceleyelim. 100 saatlik SMA‘ya baktığımızda, Aşağı yönlü direncin yani desteğin neredeyse olmadığını görüyoruz. Bu da fiyatın aşağı yönlü hareketini desteleyen br durum. Ancak Bitcoin 200 saatlik SMA ya göre hareket ederse yukarı yönlü bir çekiş kazanabilir.

Stokastik göstergeye baktığımızda ise hala güneye doğru yani aşağı yönlü bir hareketin olduğunu görüyoruz. Ve bu bizler için kötüye işaret. Stokastik gösterge şuan fiyatların yukarı yönlü hareket etmesi için hiçbir alan bırakmamışa benziyor. Bu yüzden aşağı yönlü satış baskısı bir süre daha bizlerle olacak gibi.

RSI‘ye ( Göreceli Güç Endeksi) baktığımızdaysa, ayıların 5600 dolar ve 5800 dolar seviyelerinde konuşlandıklarını görüyoruz. Bu daha bize çok daha dik bir düşüşün geleceği anlamına gelebilir. Maalesef ayılar her yerde.

Bitcoin Fiyat Analizi 12 Ekim Cuma

Kripto paralar için henüz düzenlemerin tam oturmaması, insanların da tabiat olarak riskten kaçma eğilimlerinin bir sonucu olarak kripto paralardaki düşüş devam ediyor. Bu yasal düzenlemelerin henüz yapılmamasına ek olarak bazı yerleşik finans kurumları da hala Bitcoin ve kripto paraları karalama kampanyası yapmaya devam ediyor.

Örneğin en son IMF, dijital varlıklarla ilgili siber güvenlik risklerinin olduğunu dillendirdi. Tabi haliyle bu da kripto paralara olan güveni önemli derecede zedeledi. Ancak IMF bu güvenlik sorunlarından bahsederken yerleşik bankalarda oluşan bazı sıkıntıları hiç dile getirmedi. Örneğin kredi kartı kopyalama işlemlerinden hiç bahsetmedi. Evet haklılar hiçbir şey %100 güvenli değil. Ancak bilinçli bir kripto para yatırımcısı, kendisi için riskleri en aza indirmiş bulunmaktadır.  Hatta yerleşik bankalardan bile aza.

Riskten kaçınma, yasal düzenlemelerdeki gelişmelerden ötürü titrek bir şekilde ortaya çıkan kripto paralar üzerinde durmaya devam ediyor. Daha önce IMF, bu varlıklarla ilgili siber güvenlik riskleri konusunda uyarıda bulundu ve FSB, zayıflıklarını vurgulayarak bunları zayıflattı.

Sonuç olarak Bitcoin’de şuan işler çok iyi gitmiyor. Dibin dibini görecek gibi duruyor. Yatırımcılar için şuan da dolarda kalıp beklemek en iyisi olabilir. Ancak düşüş trenlerinin de, kripto para miktarını arttırmak için biçilmiş kaftan olduğunu unutmamak lazım. Hold yapmak yerine eldeki jetonu bozdurup dipten toplamak da cazip bir fırsat. Tabi terste kalmamaya özen gösterilmeli.

 

Dipnot: Bitcoin Fiyat Analizi 12 Ekim Cuma isimli makalemizi yararlı buldunuz mu ?

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial