Home Altcoin Litecoin 2020’de Kaç Dolar Olacak? Analistlerin 10.000 $ Tahmini Gerçekçi mi?
koinmedya_brave

Litecoin 2020’de Kaç Dolar Olacak? Analistlerin 10.000 $ Tahmini Gerçekçi mi?

Litecoin 2020’de Kaç Dolar Olacak? Analistlerin 10.000 $ Tahmini Gerçekçi mi?
0
fairspin_koinmedya

Litecoin 2020’de kaç dolar olacak? Kripto dünyasında, kripto para analistleri fiyat tahminleri  konusunda yüksekten atmayı severler.  Şu anki Litecoin (LTC) değerini düşünerek LTC ile ilgilenen yatırımcıların tahminlerine baktığımızda ütopik rakamlarla karşılaşabiliriz. Örneğin 2018 sonuna kadar 400 $ ile 1000 $ ‘a çıkabileceğinden bahsediyorlar. Bu kadarı da fazla dediğinizi duyar gibiyim. Bu rakamlar gerçeği ne kadar yansıtıyor hep birlikte inceleyelim.


Litecoin 2020’de Kaç Dolar Olacak?

litecoin fiyatları yükseliyor Litecoin 2020'de kaç dolar olacakKripto para tahminlerine bakacak olursak, hisse senedi ve Forex tahminlerinden farklı olarak, yakın geçmişte sadece birkaç uzun vadeli fiyat tahmini gerçekleşti. Bu durumu göz önünde bulundurarak, şu anki LTC fiyatının 1000 $ hatta 10.000 $ ‘a yükselme ihtimali var mıdır?

Litecoin Geçmiş Fiyat Analizleri

Bu ihtimalleri değerlendirmeden önce Litecoin’in 2017 fiyat analizine bir göz atalım. Yatırımcılarına vadettiği kazancı sağlamış mı?
LTC, Kasım 2017‘de iyi bir performans sergileyerek 100 $ ‘dan işlem gördü. Bu durum, Şubat 2017’de LTC’ye 200 $ yatırım yapan bir yatırımcının, 5.000 $ ‘lık inanılmaz bir kar elde ettiğini gösteriyor.

Bitcoin %1300 Artarken, Litecoin %2400 Artmış!

İddialar 31 Aralık 2018’e kadar LTC değeri’nin 1000 $ veya hatta 2000 dolara ulaşabilmesi yönünde. Peki bu gerçekleşebilir mi?

Son günlerde BTC‘e yapılan yatırımlarda kayda değer artış görülüyor ve Bitcoin şu anda 7164,28 $ ve LTC ise 67,78$ değerinde işlem görüyor. Bu iki kriptonun fiyatları kıyaslandığında BTC‘nin yanında LTC fiyatı devede kulak kalıyor. Buna rağmen 2018’de mevcut BTC fiyatı sadece %1300 artarken diğer yandan LTC değeri % 2400 gibi şaşırtıcı bir hızla yükseldi. Bu durumu göz önünde bulundurursak Litecoin’in bu tahminlere ulaşması imkansız olarak değerlendirilemez. Daha da önemlisi, LTC şu anda düşüşlerden BTC’ye kıyasla daha hızlı ve daha olumlu bir şekilde toparlanıyor.

LTC’nin 4 Pozitif Özelliği

Forbes, şu anki değerlerine büyük ölçüde etki edecek LTC’nin dört pozitif özelliğinden bahsediyor:

Bunlardan ilki Bitcoin ile Litecoin arasındaki etkileşimdir. Yani BTC’nin büyümesi ve ticaretindeki artış LTC’nin fiyatını da artıracaktır. Diğer bir ifadeyle, BTC’deki olumlu herhangi bir  değişim LTC’ye doğrudan fayda sağlar. Bu katkı , Bitcoin’in LTC ve diğer sanal para birimleri üzerindeki etkisinden ve aynı zamanda BTC ağındaki ekstra trafiğin, işlem ücretlerini artırmasından ve sistemi tıkamasından kaynaklanıyor.

İkinci , şu anda trend olan Coinbase‘e artan yöneliş Litecoin‘e katkı sağlıyor. Çünkü Coinbase, LTC de dahil olmak üzere üç kripto parayı destekliyor.

Üçüncü husus, hızlı işlem ve düşük işlem ücretleri yönünden BTC ile olan benzerlikleri LTC’nin kitlesel olarak benimsine katkı sağlıyor.

Son olarak, LTC kısa bir süre önce medyanın ilgisini kazanmış ve böylece insanların ilgisini çekmeye başlamıştı. Bu popülerliği elbette Litecoin’in hanesine artı olarak yazılıyor ve yazılmaya da devam edecek gibi görünüyor.

Peki sizce Litecoin 2020’de kaç dolar olacak? Fikirlerinizi bizimle paylaşın

Litecoin Hakkında Daha Fazlası İçin Tıklayın

koinmedya_brave
0
0
0
X