Home Altcoin Eternal Token (XET) Nedir? Bir Haftada % 900’den Fazla Arttı. Market Sırasında Hızla Yükseliyor

Eternal Token (XET) Nedir? Bir Haftada % 900’den Fazla Arttı. Market Sırasında Hızla Yükseliyor

Eternal Token (XET) Nedir? Bir Haftada % 900’den Fazla Arttı. Market Sırasında Hızla Yükseliyor

0

Eternal Token (XET) nedir? Neden bu denli bir artış yaşadı. Çarşamba günü ilk defa piyasadaki en iyi yüz sıralamaya girerek, haftalık % 646 artış kaydederek bir rekora imza attı.


Bir Haftada % 900’den Fazla Arttı.

Eternal, Ağustos ayı ortasında piyasaya sürüldü ve yalnızca iki borsada listelendi, ancak son on dört gün içinde % 1,600 oranında büyüme göstererek hem ivmesini yavaşlatmadı hem de gelecek adına piyasada ne kadar iddialı olduğunu herkese gösterdi.

Birçok yatırımcının aklındaki can alıcı soru aynı. Acaba Eternal Token (XET) ulaştığı zirvede tutunabilecek mi? Şimdi sektörün yeni prensi hakkında  birkaç küçük bilgi vererek yazımıza devam edelim

Eternal Token (XET) Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Web sitesinden toplanan bilgiler ve projenin BitcoinTalk duyurusundan anlayabildiğimiz kadarıyla XET, Japon firması Atom Solutions tarafından kullanıcılara dağıtılan merkezi bir dijital para olan XEC (Eternal Coin)’in belirli oranda kripto ticaretine izin veren bir Proxy (vekil) tokeni gibi görünüyor. Ayrıca Eternal Tokeni, Eternal Coin ile birlikte kullanıcıların çift yönlü kullanıma imkan sağlıyor. Diğer bir ifade ile XET cüzdanına sahip olan herkes XET kripto parası veya XEC tokeni ile kripto alışverişi yapıp istediği yere havale yapabiliyor.

Dönüşüm oranı, resmi belgelerde 1: 1 ile 1: 10 arasında değişen çeşitli sayılar verildiği için kesin olarak belirlenemiyor. Aslında buradaki ana fikir şu: XEC coini, XET tokenine dönüştürülmüş olup bu şekilde mevcut kripto para birimleri ile değişim yoluyla uluslararası ödemeler ve havale işlemleri için kullanılmaktadır.

Bunu biraz daha açacak olursak XEC, sadece resmi borsalarda işlem görmektedir. Ancak, resmi borsası olmayan ülkelerde kullanıcılar Eternal Coin ile kripto ticareti yapamıyorlar. Bu nedenle Eternal Coin (XEC), kripto paraları dolaylı olarak alıp satabilmek için XET’i bir araç olarak kullanıp her ülkenin borsasında listeleyebilmektedir.

Bu yeni fikir, kullanıcıların fonlarını bir borsa merkezi aracılığıyla takip etmelerini sağlamak için faydalı bir çözüm olarak önümüze çıkmaktadır. Fakat bu durum aklımıza birkaç soruyu da beraberinde getirmektedir. Örneğin Kullanıcılar neden BTC veya ETH’lerini XEC’e dönüştüremiyorlar?  Niçin XET tokenini tarif edildiği gibi kullanmak zorundalar? Ne yazık ki Bu sorulara tatmin edici herhangi bir cevap henüz verilemedi.

BitcoinTalk forum sayfası, bu projeyi son zamanların en dâhice planı olarak ilan eden yeni hesaplarla dolu. Öte yandan kripto meraklısı da yeni token projesini “aldatmaca” olarak nitelemekte.

Piyasada son iki haftadır yaşanan bahar havasının ardından yakın zamanda bir dumping olacağı fısıltıları kulaktan kulağa yayılıyor. Henüz kuvvetli bir düşüşün yaşandığı zamana denk gelmediği için Eternal Tokenini yargılamak veya geleceği hakkında yorum yapmak pek olası değil.

Eternal Token (XET) Uçuşa Geçti?

Yaklaşık 2 hafta öncesine kadar XET, 0.090469 dolardan işlem görüyordu. Ancak on dört gün içinde öyle hızlı bir atağa kalktı ki bugün baktığımızda XET değeri 2.30 $ seviyelerini görmüş. Bu rakam, dolara karşı % 1,600 oranında artış anlamına geliyor.

Eternal Tokeni (XET), aynı gün haftalık % 958’lık bir artış kaydederek ilk defa piyasadaki en iyi yüz sıralamaya girdi. Şunu özellikle belirtmem gerekiyor ki bu token daha Ağustos ayı ortasında piyasaya sürüldü ve yalnızca iki borsada listelendi. Ancak bu bile son on dört gün içinde % 1,600 oranında bir büyüme göstermesine engel olamadı.

 Yeni Rekorlar Kırmaya Devem Edebilir mi?

Geçtiğimiz hafta dalgalanma bir miktar yavaşladı. Haftalık bazda ortalama % 0,183598 dolar seviyelerinde işlem gördü ve  % 754’lık bir büyüme gösterdi. Geçtiğimiz hafta işlem hacimleri neredeyse % 1000 arttı ve 135.000 $’dan bugünün zirvesi olan zirvesine 1,45 milyon dolara kadar çıktı.

Okurlarımız için hazırladığımız Eternal Token (XET) nedir makalesinin faydalı olacağını umuyoruz.

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial