Anasayfa Altcoin Stellar Ripple‘ın Ardından 2. Patlamayı Gerçekleştirecek Coin Olabilir Mi?

Stellar Ripple‘ın Ardından 2. Patlamayı Gerçekleştirecek Coin Olabilir Mi?

Stellar Ripple‘ın Ardından 2. Patlamayı Gerçekleştirecek Coin Olabilir Mi?
0
koinmedya_googlenews

Stellar bugün Bitcoin karşısında %15.52’lik, Bitcoin’in de yükselmesi sayesinde ABD Doları karşısında tam %20.86’lık yükseliş sağladı. Lakin günün yıldızı hiç şüphesiz bir ara %110’u gören Ripple (XRP)’ydi. Stellar Ripple’ın verdiği umudu devam ettirebilir mi?


Stellar Ripple’ın Yolundan Gider mi?

Bugün kripto piyasalar için çok olumlu geçti. Uzun zamandır hasret kaldığımız şaşırtıcı yükselişlerden ilki Ripple cenahında yaşandı. Tam bir ralliye sahne olan Ripple (XRP) grafiği tepe noktasında düne göre %110 kâr yazdı. Yazı kaleme alındığı saatlerde ise kar satışları ile gerileyen fiyat 0.58 dolara inmişti. Son 24 saatlik getiri ise %50.02 gözüküyor. Ve bu rakam sürekli salınım halinde. Henüz bir dengeye ulaşabilmiş değil.

Altcoinlerdeki bu ciddi yükseliş hareketi piyasanın düzenli bir şekilde daraldığı dönemin sonunda geldi. Ay içinde en yüksek 240 milyar doları gören toplam kripto piyasası büyüklüğü 185 milyar dolara kadar gerilemişti. Önce Bitcoin’in ardından da altcoinlerin desteği ile 227 milyar dolara kadar çıkılmış durumda. Bitcoin hakimiyet yüzdesi de sakinleşerek %51,5’e düştü.

koinmedya_bybit

Yazı yayına hazır edildiği dönemde Ethereum’dan da ciddi bir atak geldi ve fiyatını %17,19 artırarak 247 dolara taşımayı başardı. Ethereum ay içinde 200 dolar bandının ardına sarkarak yatırımcısını bir hayli tedirgin etmişti. Unutmamak gerekiyor ki bu artışların tamamı Bitcoin’in manevi desteği ile gerçekleşiyor. Bitcoin bugün %4.90 artarak piyasaya umut pompalamamış olmasaydı altcoinlerden böylesi cesur hareketler beklenemezdi. Bitcoin şu an 6.738 dolar değerinden işlem görüyor.

Gelelim Stellar’a. Stellar (XLM) günün bi diğer göz kamaştırıcı kriptoparası oldu. An itibariyle dolar karşısında düne göre %21’lİk bir artış sağlamış durumda. Peki bu artışın sebebi neydi?

Stellar Demek IBM demek

Bu aralar Stellar’dan bahsedildiğinde konunun hemen IBM’e geldiğini görürsünüz. Uzun zamandır birlikte anılan ikili artık ortaklıklarını zirveye taşımış durumda. IBM World Wire adını verdiği dünya çağındaki yeni ödeme sistemini kurmuş durumda. Hepinizin bildiği gibi IBM bundan sonra sınır ötesi hatta kıtalararası ödemelerini Stellar üzerinden yapma kararı aldı. Stellar’ın bugünkü çıkışı yakalamasında World Wire haberinin büyük payı var.

Güne 0.21 dolar seviyesinden başlayan Stellar 0.28 dolar seviyesini gördü ve şu an 0.25 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bunun yanında Bitcoin Cash (BCH) ve Cardano (ADA) da son 24 saat içinde %16’lık artış yaşayan coinler arasında.

Stellar Ripple’ın Arkasından Gidebilir Mi?

Bu sorunun cevabına geçmeden önce teknik analistlerin sıklıkla kullandıkları osilatörlerin ve indikatörlerin Stellar’ın mevcut durumu hakkında ne sinyal verdiklerine bakalım. Osilatör ve indikatörler alım ve satım sinyalleri veren teknik yazılımlardır.

stellar ripple'ın Stellar Ripple‘ın Ardından 2. Patlamayı Gerçekleştirecek Coin Olabilir Mi?

Neredeyse tüm göstergeler Stellar’ın çıkacağı öngörüsünde bulunuyor. Öyle ki bu göstergelerin ezici çoğunluğu yatırımcısına alım yapması yönünde uyarı veriyor.

Yukarıdaki soruya twitter kullanıcısı @altcoinrookie‘nin bir cevabı var.

Ripple ile Stellar arasında 2/3 oranı olduğunu belirten ünlü twitter fenomeni ya Ripple’ın aşağı inerek bu oranı tutturacağını ya da dengenin Stellar’ın yukarı çıkması sayesinde sağlanacağını belirtti.

 

207.000 takipçili Crypto_Rand ise 18 Eylül’de paylaştığı daralan üçgenler grafiği ile Stellar’ın ani patlama yapmasını beklediğini duyurmuştu.

stellar ripple'ın Stellar Ripple‘ın Ardından 2. Patlamayı Gerçekleştirecek Coin Olabilir Mi?

 

devamında ise Stellar’ın Ripple’ı takip ettiğini ve onunla birlikte yükseldiğini belirtti

Ripple Piyasasında Ne Oluyor? Bundan Sonra Ne Yapmalı? Tıklayın

Not: Yazı Yatırım Tavsiyesi İçermemektedir. Yatırımlarınızı Kendi Araştırmalarınız Sonucunda Belirlemeniz En Doğru Yol Olacaktır

X