Home Altcoin Ripple Üçlü Tepe Formasyonu Yaptı – Yeni Dipler Yolda

Ripple Üçlü Tepe Formasyonu Yaptı – Yeni Dipler Yolda

Ripple Üçlü Tepe Formasyonu Yaptı – Yeni Dipler Yolda

0

Ripple geçen hafta gerçekleştirdiği yükselişten sonra sakinleşti. 4 saatlik grafikte Ripple Üçlü Tepe  Formasyonu dediğimiz ve pek hayra alamet olmayan formasyonu gerçekleştirdi.


Ripple Üçlü Tepe Formasyonu

Üçlü tepe formasyonu kırılması hiç de kolay olmayan çok güçlü bir direnç hattı kurar. Ripple mevcut haliyle bu direnci kıracak momentuma sahip değil. Fiyat direnci test edebilmesi için 0.2738 dolar desteğine kadar düzeltme yapması gerek. Lakin, Ripple (XRP) fiyat hareketi ve en güvenilir teknik indikatörler fiyatın bu seviyelerde tutunamayacağını ve önceki dipleri görebileceğini gösteriyor.

XRPUSD 4H Grafiği Teknik Analiz

Ripple’ın (XRP) şu an 3 önemli destek seviyesi mevcut. İlk ve en zayıf destek seviyesi 0.2738 dolar hattı. Bir sonraki görece kuvvetli gözüken 0.2706 dolar. Ama mevcut ticaret hacmi verilerine göre bu seviye de kolayca kırılabilir. Eğer bu ikinci destek kırılırsa XRP serbest düşüşe geçer ve 0.1800 dolara kadar iniş gerçekleştirebilir. Son günlerdeki düşük ticaret hacmi göz önüne alındığında bu seviyelerden short işlem açılmasını tavsiye etmiyoruz.

Bitcoin’de Short İşlem Açmak Ne Manaya Geliyor? TIKLAYIN

Lakin tüm sahne ayılardan yana. Boğaların ayıların karşısında ayakta durabilmesi için ayıların elindeki bıçağın yanlışlıkla düşüp boğaların havada kapmasından başka yol yok.

Yukarıdaki grafikte RSI hareketi incelenirse fiyatın 0.2530 dolar seviyesini yeniden test etmeye daha yakın olduğu görülür. XRP/USD trend analizi fiyatın 0.2530 dolara doğru ilerlediğini söylüyor. Dahası ilerleyen günlerde olumlu bir haberin tetikleyeceği sağlam bir momentum gelmediği müddetçe düşüş daha aşağı seviyelere doğru ilerleyecektir. Günlük hacim grafiği görece biraz toparlansa da kısa vadeli işlem açmak halen çok riskli. Mevcut durumda yapılacak en iyi şey beklemede kalmak ve işlem açmamak olacaktır. Çünkü piyasanın durumu ve işlem hacimleri seviyesi yüksek oranda manipülasyona ve sert fiyat hareketlerine meyilli.

XRPBTC 4H Grafiği Teknik Analiz

Ripple (XRP) bitcoin grafiği de ne yazık ki benzer bir görüntü arz ediyor. Yukarıdaki 4 saatlik XRPBTC grafiği de üçlü tepe formasyonunu tamamlamış durumda. Aynı XRPUSD grafiğinde olduğu gibi XRPBTC grafiği de 3 adet destek seviyesi sunuyor. Tüm teknik göstergeler bu seviyelerden düşüş alarmı veriyor. Üçü arasında ilk ikisi kolay kırılabilir görünmekle birlikte son destek olan 40.744 satoshi seviyesi güçlü konumda. Kolay kolay kırılabilir durmuyor. Tabi ki şimdilik.

Bitcoin zayıf seyrettiği müddetçe Ripple (XRP) kendi başına, bağımsız bir fiyat hareketini tetikleyemez. Yukarıda her iki grafikte de gördüğümüz üzere XRP hem BTC hem de USD’ye karşı aynı formasyonu sergiliyor. Ripple fiyatı belki yeni dipler deneyecektir ama Eylül sonu beklentisi ana trendin değişeceği yönünde. Bu seviyelerde fiyatın belki de daha da düşecek olması Ekim ayında başlayacağı uzun vadeli yükseliş hareketi için güç toplama manasına gelmektedir.

Daha Fazla Ripple Haberi için Tıklayın

Trend Dönüş Formasyonlarından Üçlü Tepe Formasyonu Nedir?

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial