Home Bitcoin Milyarder Yatırımcılar ”Bitcoin ve Kripto Paraya Yatırım Yapmamak Yapacağınız En büyük Hatalardan Biri Olacak”

Milyarder Yatırımcılar ”Bitcoin ve Kripto Paraya Yatırım Yapmamak Yapacağınız En büyük Hatalardan Biri Olacak”

Milyarder Yatırımcılar ”Bitcoin ve Kripto Paraya Yatırım Yapmamak Yapacağınız En büyük Hatalardan Biri Olacak”

0

Bitcoin ve kripto paraya yatırım yapmamak ile ilgili negatif bir algı oluşmuş olabilir. Gerek dolandırıcılık haberleri gereksede piyasadaki negatif tablo, sizde byle bir kanaat oluşturmuş olabilir. Bakalım milyarder kripto yatırımcıları bu konuda ne düşünüyor.


Bitcoin ve Kripto Paraya Yatırım Yapmamak” Bu Fikri Bir Daha Düşünün!

Milyarder yatırımcı Ben Horowitz: “Dolandırıcılar ve beceriksiz insanlar yüzünden kriptodan vazgeçmeyin, tabiri caizse pire için yorgan yakmayın uyarısında bulundu.”

“Horowitz, dot-com çağında birçok kötü şirket ve dolandırıcılık olayı olmuş olabilir; ama şunu anladım ki bu tür açıklar yüzünden internetten vazgeçmek için aptal olmak gerekir.” dedi

Milyarder yatırımcı Ben Horowitz geçenlerde dot-com dönemini; kripto paranın sürekli gelişimi, büyümesi ve benimsenmesiyle karşılaştırdı.

Horowitz şöyle diyor:

Bürodaki biri, geçen gün, bütün [ilk coin teklifleri] ICO’ larının kötü olmadığını, ancak tüm kötü şirketlerin bir ICO’ sunun olduğunu söyledi. Bu bana, belirli bir yaştaki bütün insanların anımsayacağı gib; dot-com dönemini hatırlatıyor… malum bütün eski, tuhaf, kötü şirketler ya dot-com’ daki ticari adını ya da işletme adını değiştirdi.
Büyük bir girişimci yatırım firması, kurucu ortağı Andreessen Horowitz ise şöyle diyor:

 

….bir “internet firması” gibi görünüyor, fiyatları artınca da sonra herkes bunun aptalca olduğunu söylüyor. Bütün bu yaşananlar aptalca. İnternet çok saçma. Aptalca olan şey, sanal bir aldatmacaya yatırım yapmak değildi. Ancak size temin ederim. Aptalca olan tek şey  içinde aptal ve beceriksiz insanlar var diye, internetten vazgeçmekti. Bence bu dönemin en önemli ders çıkarılması gereken hususu buydu.

Horowitz’ in yorumlarına yanıt olarak; Brezilyalı bilgisayar profesörü Jorge Stolfi şu yorumda bulundu:

“Benim için kripto para dünyasının son bir yıldaki hareketlerini izlemek harikuladeydi zira u kadar çok aptal insanın olabileceğini bir uzman olarak ben bile tahmin edemiyordum. Şimdiye kadar yapılmış en kötü ödeme hizmetine yani  kripto madene hiç kimse 10 milyon dolar ödemez/ödememeli.  Bu kadar çok aptal insan olmasaydı fiyat en fazla 0 $ olurdu…! “

Kripto para birimlerini kullanarak yapılan çeşitli dolandırıcılıkların olması yadsınamayacak kadar fazla olsa da kripto girişimcileri, ekosistemi temizlemek için çok yoğun çaba sarf etmekte. 20 Ağustos’ta, Blockchain endüstrisindeki ICOAlert, NewEconomies, Ecoinmerce ve Blockchain endüstrisindeki diğer bazı iştirakçiler, kripto aleminde  karşılaşabilecekleri herhangi bir şüpheli işlemi haber veren kişiyi (Bitcoin vermek suretiyle) ödüllendirmeyi hedefleyen bir Kripto Topluluklarını  İzleme Programı geliştirdi

Kripto Paraya’ ya Yatırım Yapmazsanız ” Aptalsınızdır!”

Büyük sermaye sahibi ve son derece etkili milyarder girişimci Tim Draper; Kripto endüstrisinin şu anda karşı karşıya olduğu ciddi zorluklara rağmen, yakın bir gelecekte dijital para birimlerinin büyük değer kazanacağını iddia ediyor ve önümüzdeki 15  yıl içinde kripto para piyasasının değerini 80 trilyon dolara varacağını söylüyor.

Draper’ a göre, gelecekteki parasal işlemlerin çoğunun takibi, kripto para birimlerinin işlevsel olarak çok kullanılışlı olması sayesinde olacaktır. İlginç bir şekilde, yakın zamanda kripto varlıklarının ve bunların temel blokaj teknolojisinin gelecekteki etkileri hakkında bu yorum sadece finans piyasası analistleri ve teknoloji girişimcileri tarafından değil büyük bir yatırımcı kesimi tarafından da benimsenmiş durumda.

Tanınmış ve eleştirmenlerce takdir görmüş rapçi Akon şunları söylüyor:

“Eğer buna (kripto para) şimdi yatırım yapmıyorsanız, bunu görmüyorsanız özetle bir aptalsanız sizin için benim yapabileceğim bir şey yok.”

Ayrıca; Akoin olarak adlandırdığı kendi kripto parasını yaratan Akon, dijital katma değerler hakkında hala öğrenmesi gereken çok şey olduğunu da samimiyetle itiraf etmekte.

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial