Home Altcoin Bir Ayda %150 Artan Dogecoin Neden Yükseliyor? Dogethereum Hard Forku Ne Zaman?

Bir Ayda %150 Artan Dogecoin Neden Yükseliyor? Dogethereum Hard Forku Ne Zaman?

Bir Ayda %150 Artan Dogecoin Neden Yükseliyor? Dogethereum Hard Forku Ne Zaman?

0

Dogecoin neden yükseliyor sorusunun cevabını okurlarımız ile paylaşalım. Bunun tek bir cevabı yok şüphesiz. Ancak en önemli başlığın Dogethereum hard forku olduğu aşikar. Bununla birlike farklı nedenlerinde bu yükselme trendini desteklediğini söyleyebiliriz.


Dogecoin Neden Yükseliyor?

 

Şaka para Dogecoin (DOGE) kripto para piyasasına White Paper olmadan devam ediyor. Bir çok kripto paranın dünya kadar para verip simge tasarımı yaptırdıkları bilinyor. Muhtemelen Dogecoin simge tasarımı için bir harcamaya gitmedi. Çünkü simgesi Shiba Inu cinsi bir köpek.

Şaka ile başlasınız dahi, talebin bir ürün veya hizmeti nereye taşıyacağını bilemezsiniz. Dogecoin  Nobel ödüllü olmak üzere ciddi ekonomistlerden eleştiri almaya da devam ediyor, Ekonomist Nouriel Roubini bunlardan belki de en önemlisi.

Dogecoin Fiyat Artışını Ne Tetikledi?

Küçük teknik detaylar ile başlayalım, DOGE’nin dolaşımdaki tedarik (Circulating Supply) 116.169.825.592 DOGE. Piyasa değeri 740 milyon dolar. Makale yazılırken 0.006370 Dolardan işlem görüyor.

26 Ağustos tarihinde 0.002323 dolardan işlem görüyordu. Neredeyse %300 varan bir bir artıştan bahsediyoruz. Bunun sadece %150’si 29 Ağustos ile 1 Eylül tarihleri arasında gerçekleştiğini belirtelim. Dogecoin neden yükseliyor sorusunun cevabı ise tam bu noktada gizli. Çünkü geliştiriciler O dönemde Dogethereum’dan bahsetmeye başladılar. Bu konuşmalar Doge’ye olan talebi artırdı. Dogecoin yıl sonuna kadar Dogethereum Hard Fork‘unu gerçekleştirmeyi planlıyor ancak ortada net bir tarih olmadığını belirtelim.

Dogethereum Hard Forku Nedir?

Dogethereum, Dogecoin’in ilk Hard Fork’u sonrasında ortaya çıkacak yeni bir kripto para. Başlangıçta ETH platformunu kullanacak ancak daha sonra kendi Mainnet’ine  (Ana ağ) geçmesi bekleniyor. Bu işlemin ise 2018’in sonunda yapılması bekleniyor.

Sadece bu değil tabi başka etkenlerde Dogecoin’in fiyat artışını destekledi. Robinhood Ticaret Uygulamasına eklenmesi, fiyatın çok ucuz olması ve Yahoo Finansın 3 Eylülde kripto para portföyüne DOGE’yi eklemesi fiyatı destekleyen unsurlar arasında yer alıyor.

Avustralyalı girişimci Jackson Palmer, eski kripto paraların Bitcoin‘in meteorik tablosuna uygun hareket edebileceğini söylüyor. Bununda genç yatırımcıların ilgisini çektiği görüşünde.

“Dogecoin’in değerlemesi, deneyimsiz yatırımcıların, Bitcoin’in meteorik yörüngesini izleyecekleri umuduyla düşük fiyatlı varlıkları satın almalarıyla sonuçlanan piyasa tahmininin sonucudur.”

 

Umarım birgün sizinde şakanız talep görür ve bundan kazanç elde edersiniz.

 

Paylaşarak destek ol !!!
error
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial