Home Altcoin Bearableguy123 teorisi: “XRP, xRapid’in Lansmanından Sonra $589 Olacak!

Bearableguy123 teorisi: “XRP, xRapid’in Lansmanından Sonra $589 Olacak!

Bearableguy123 teorisi: “XRP, xRapid’in Lansmanından Sonra $589 Olacak!

0

Son zamanlarda Bearableguy123 olarak bilinen bir Twitter fenomeninin ortaya attığı teori, XRP camiasını ortaya atılan teorilere inananlar ve inanmayanlar olmak üzere ikiye böldü. Peki Bearableguy123 teorisi nedir?


Bearableguy123 teorisi !

Söz konusu teorilerden birine dayanak oluşturan tartışma,  XRP’nin yılsonuna kadar 589 $ ‘a ulaşıp ulaşmayacağı ihtimali. Bearableguy123,  Ripple şirketi içerisinden biri olabileceği ihtimali üzerinde durulan ve XRP’nin fiyatının yakında ne olacağına dair birçok şifreli ipucu veren bir hesap.

Geçtiğimiz yıl boyunca Ripple ve bazı şirketlere dair sonradan gerçekleşen birçok tahminde bulunan bu hesap, belirli günlerdeki fiyat hareketleri ile ilgili genel tavsiyeleri takipçileri ile paylaşmaktadır.

Ayrıca Bearableguy123(BG123),  Bitcoin [BTC] ve USD’nin üzerinde tasvir edilmiş XRP imajı ile de sosyal medyada meşhur olmuş bir hesap. Bu resimde Brad Garlinghouse’a benzeyen bir şövalye, ağzı olmayan bir kral ve bir insan modelini kukla gibi yöneten bir el gibi birkaç bilinmeyen figür de vardır. Bu resim birçok insanın, Ripple’in Rothschild‘ler olarak bilinen eski bir aileye ait olduğuna dair temelsiz bir teoriye inanmasına sebep olmuştur.

XRP destekçilerine göre, 589 $  kuramın 3 olasılığı vardır. İlk ve en çok tartışılan yöntem, xRapid’in piyasaya sürülmesi ile birlikte işlem hacminde yaşanacak büyük artışın XRP fiyatını yükseltebilmesi ihtimali. İkinci olarak, işlem hacmindeki ücretlerin artmasıyla XRP’nin de fiyatını arttıracağı öngörüsü. Üçüncü olarak 58,9’un,  XRP’nin hızını arttıracak olan Cobalt elementinin atom numarası olması. (bu ihtimali destekleyen o kadar kişi var ki).

Bunlardan en önemlisi, xRapid’in lansmanının XRP’nin fiyatını 589 dolara itecek olması ihtimali.  xRapid, Ripple’in en hızlı ürünüdür ki sınır ötesi işlemler için adeta bir köprü para birimi gibi kullanılır. Bu demektir ki, sınır ötesi ödemelerden gelen yüklü hacimli gelirler XRP için doğrudan işlem hacmi olarak haneye yazılacaktır.

YouTube’da yayın yapan” Working Money” kanalı, xRapid’in hemen ertesi gün piyasaya sürülmesi halinde ne olabileceği meselesini yorumladı. Kanal, XRP’nin günlük dalgalanmalarını ve günlük ortalama hacmini sırasıyla % 7.25 ve 191 milyon dolar olarak hesapladı. Daha sonra, Ripple’ın, mevcut durumdaki SWIFT pazar payının % 1, % 5, % 10 ve % 100’ünü ele geçirseydi XRP’nin fiyatının ne olacağı konusunda senaryolar üretti.

SWIFT, her iş gününde yaklaşık 4.7 trilyon dolarlık işlem yapıyor. Eğer xRapid bu işin % 1’ini alırsa xRapid’in günlük hacmi 47,8 milyar dolara ulaşacak. Bu rakam, XRP’nin ortalama işlem hacminin 250 katından fazla olacağı anlamına geliyor.

Gerçeklere karşı Olasılıklar

Benzer şekilde XRP’nin, SWIFT’in % 5’lik bir pazar payın sahip olması, işlem hacmini 239 milyar dolar civarına ve değerini 26.62 $’a; SWIFT’nin hacminin % 10’una sahip olması ise XRP’nin fiyatı 55,6 $’a çıkaracaktır. % 100’ünü eline geçirmiş olması ihtimali ise XRP değerini 526 $ seviyesine fırlatacaktır.

Ancak Ripple’ın CTO’su David Schwartz, yaklaşık 10 ay önce Ripple’in fiyatının ne kadar olacağını dair sorulan bir soruya şu yorumda bulunmuştur:

“Her şey hayal etmek istediğiniz şeyin büyüklüğe bağlıdır. Ripple, bitcoin’in mevcut pazar payını yakalarsa $ 2 olur; şu anda meydana gelen tüm yüksek hacimli Uluslararası ödemelerin değerini yakalarsa 20 $ olur. Baearableguy123 fenomeninin ortaya koyduğu teoriye de gönderme yaparak Ripple fiyatının yakın gelecekte artacağı ihtimali bana hiç de uzak gözükmüyor.”

Tüm görüşlerde XRP’nin fiyatının bu yılsonuna kadar 589 $ olabileceği görülüyor. Ancak, Ripple fiyatı yükselmeden önce ortaya çıkması gereken birkaç faktörün varlığını görüyoruz. Sonuç olarak XRP’nin lansmanı,  XRP’nin fiyatını bir anda yükseltmeyecektir

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial