Home Kriptopara Haber BBVA Yöneticisi: “Kripto Paraların Teknolojisi Harika ama Kötü Amaçlar İçin Kullanılıyorlar!”

BBVA Yöneticisi: “Kripto Paraların Teknolojisi Harika ama Kötü Amaçlar İçin Kullanılıyorlar!”

BBVA Yöneticisi: “Kripto Paraların Teknolojisi Harika ama Kötü Amaçlar İçin Kullanılıyorlar!”


0

İspanya’nın en büyük ikinci bankası olan BBVA’nın yönetici kadrosundan Francisco Gonzalez, CNBC ile yapılan bir röportajda kripto paraların teknolojisinin “mükemmel” olduğunu, fakat “bugünlerde kötü amaçlar için kullanıldığını” belirtti.


Gonzalez’in Kripto Paraların Teknolojisi Hakkındaki Görüşleri

 

Gonzalez, finans alanında, kripto paraların öncülüğünü yaptığı “inanılmaz” bir küresel dijital devrimin ortasında olduğumuza inanıyor. “Hem toplumsal, hem de ekonomik anlamda yeni bir dünya düzeninin kurulduğundan” bahsediyor.

Gonzalez, küresel gelir eşitsizliğinin dijital finans atılımları ile üstesinden gelinebileceği konusunda iyimser. Zaten BBVA pek çok fintech (finans teknolojileri) inovasyonu için de büyük yatırım yapmış durumda. Birçoğuna gereğinden fazla değer biçilebileceğini belirterek, bir yandan da bankanın fintech ekosistemini desteklemek için mümkün olduğunca fazla seçenek elde etmeye çalıştığını ve halihazırda uygulanmakta olan pek çok projenin sonuçlarının da oldukça olumlu olduğunu iddia ediyor.

Bu boğacılığa rağmen, Gonzalez değişen finansal manzaranın yarattığı “dalgalanma etkileri” konusunda bir uyarı yapma ihtiyacı duydu. Kripto paraların teknolojisinin günümüzde “kötü amaçlarla” kullanıldığına inanıyor. Sebebi de “bilgi toplumu” nun artan açıklığı ve erişilebilirliği, paranın kontrolü ve düzenlemesini zorlaştırıyor.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya