Home Altcoin Tezos Mainneti Pazartesi Günü Gerçekleşiyor- XTZ Fiyatları Şimdiden %20 Arttı!

Tezos Mainneti Pazartesi Günü Gerçekleşiyor- XTZ Fiyatları Şimdiden %20 Arttı!

Tezos Mainneti Pazartesi Günü Gerçekleşiyor- XTZ Fiyatları Şimdiden %20 Arttı!


0

Tezos Mainneti pazartesi günü gerçekleşecek. 970 milyon dolarlık blockchain projesi betanet’inibırakıp kendi ana ağına taşınacak. Etkinlik günü yaklaşınca XTZ fiyatları da artışa geçti. 


Tezos Mainneti Pazartesi Günü Gerçekleşiyor

Yeni nesil blockchain projesi olarak lanse edilen Tezos, Mainnet etkinliği sayesinde haberin yazıldığı saat itibariyle %20 artış yaşadı.

-Herkese iyi hafta sonları, çünkü mainnet Pazartesi başlıyor!

Tezos, 232 milyon dolar gibi devasa bir ICO dönemi geçirdikten hemen sonra Betanet’ine Temmuz’da geçti. Betanet, topluluk üyelerini hata ayıklamak ve tam kullanıma hazırlanmak için ağ ile etkileşimde bulunmaya davet etmek üzere ve gerçek dünya uygulamaları ile projenin alfanetini oluşturmak üzere tasarlandı.

Haberin yazıldığı an itibariyle %20 artış sergileyerek XTZ fiyatı 1.60 dolar seviyesinden işlem görmektedir.

Ayrıca Bakınız: Texos XTZ Nedir?

Tezos, bir çok blockchain platformdan farklı olduğunu iddia etmektedir. Çünkü kendini yükseltme özelliği sayesinde herhangi bir hardfork’a gitmeye ihtiyaç duymayarak olası bölünmelerin önüne geçmektedir. Platformu Ethereum, EOS ve TRON gibi merkezsiz uygulamaları (dApps) destekleme konusunda benzerlik gösterse de, Tezos akıllı sözleşmelerin geçerliğini kanıtlamak için resmi bir doğrulama özelliğini uygulamaya sokmasıyla teknolojiyi bir adım ileriye taşımaktadır.

Ayrıca Bakınız: 3 Yıl İçinde Tezos (XTZ) Fiyatı Ne Olur?

Şu anki fiyat artışıyla XTZ, 970 milyon dolar market hacmine ulaşmış ve bu rakam onu piyasa hacmi açısından en büyük blockchain projelerinden biri yapmıştır.

XTZ, an itibariyle 16. sıradadır. Pazartesi’ye kadar market hacmi açısından daha da büyüme olasılığı vardır.

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
cryptopazar_koinmedya