Home Kriptopara Haber Kripto Para ve Blockchain Dünyasından Son Haberler

Kripto Para ve Blockchain Dünyasından Son Haberler

Kripto Para ve Blockchain Dünyasından Son Haberler

0

Kripto para ve Blockchain dünyasından gelen son haberleri, değişik ülkelerde yaşanan olumlu olumsuz gelişmeleri sizler için derledik.


Kripto Para ve Blockchain Dünyasından Son Gelişmeler

Hükümetler Bitcoin ile ilgili düzenlemeleri Merkez Bankası tarafından çıkarılan kararlar yoluyla zorlaştırıyorlar. Bunun bir örneği Meksika’da yaşandı. Meksika Merkez Bankası bir genelge yayınlayarak Bitcoin borsalarının ve diğer Kripto para sektörde iş yapan firmaların faaliyetlerine devam edebilmesi için hükümetten izin alması gerekeceğini ilan etti.

Aslında bu bir sıkılaştırma politikası gibi gözüksede, bazı ülkelerin tamamen yasaklama yoluna gittiği dünyada, faaliyetlerin hükümet iznine bağlanması, hem sektörün stabilitesi hem de legalitesi bakımından olumlu bir gelişme. Hükümetin resmi günlük yayın yapan kanalında yapılan açıklamaya göre, bu düzenlemenin bu alanda yapılan ticarette oluşabilecek herhangi bir kötüye kullanımın önüne geçilmesi için alındığı ifade edildi.

Kanada ilk Bitcoin tabanlı Menkul Kıymetler yatırım fonu ev sahipliği yapacak. First Block Capital Ltd. isimli yeni kurulan bir şirket sayesinde Kanada’da yeni bir dönem başlayacak. Bu şirkete hükümet tarafından Menkul Kıymetler Yatırım Fonu olarak çalışmak üzere izin verildi. Şirket, bu sayede Kripto paraların günlük hayatta uygulama alanlarının artacağını örneğin insanların emeklilik primlerini Kripto paralar yoluyla yapabileceğini belirtiyor.

Amerika Blockchain Derneği tarafından yeni bir lobi grubu kurularak Washington’da çalışmaya başladı. Grubun amacı sektörde faaliyet gösteren girişimci ve yatırımları temsil ederek Beyaz Saray’da Kripto paralar için olumlu kararlar çıkmasını sağlamak.

Özel bir şirket, Nevada’da Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı’na ait olan eski bir binayı alarak Kripto para madencilik merkezine çevirdi. Dünyada Kripto para madenciliği için uygun bina bulmak kolay değil. Çünkü böyle bir binanın çok geniş bir alanının olması ve kullanılacak ekipmanları kurabilmek için daha öncesinde bir fabrika şeklinde dizayn edilmiş olması gerekiyor.

SEC Amerika’da faaliyet gösteren tek Bitcoin ETN’sini yasakladı. Bitcoin Tracker One isimli ETN, SEC tarafından hakkında tutarlı ve doğru bilgi bulunmadığı ve bunun da yatırımcıların kafasını karıştırdığı açıklamasıyla yasaklandı.Her ne kadar bu yasak şimdilik 20 Eylül’e kadar olsada haberler bu yasağın daha da uzun sürebileceği yönünde.

New York’ta Gemini stabil coinleri eyalet regülatörleri tarafından kabul edildi. Winklewoss Kardeşler tarafından piyasaya sürülen bu stabil coin, dolara Endeksli olması sebebiyle daha büyük bir stabiliteye sahip ve daha çok ilgi görüyor.

Pasifikte yer alan küçük Marshall Adaları tamamıyla milli Kripto paraya geçmeyi planlarken IMF’den gelen uyarı ile şimdilik bunlar vazgeçtiler. IMF böyle bir şey yapılması durumunda bankaların hükümet ile çalışmaktan vazgeçeceğini duyurdu. Sovereign ismi verilen Kripto paranın Amerikan dolarının yerini alması ve milli para olarak kullanılması planlanıyordu. Fakat şu anki geleneksel sistemin en büyük koruyucusu olan IMF, şimdilik bu gelişmeyi engellemiş durumda.

Kripto para ve blockchain dünyasından son haberler bu şekilde. Herkese mutlu haftasonları ve iyi okumalar!..

Kaynak için tıklayınız

Ayrıca bakınız: Blockchain ve Bitcoin Dünyasından Son Haberler- Ağustos 28.

 

Paylaşarak destek ol !!!
error
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial