Home Ethereum Ethereum Hard Fork’u Constantinople Yolda…

Ethereum Hard Fork’u Constantinople Yolda…

Ethereum Hard Fork’u Constantinople Yolda…


0

Ethereum önümüzdeki aylarda yeni bir Hard Fork’a gidiyor. Ethereum Hard Fork’u Contantinople önümüzdeki ay test sürecine giriyor. Geliştirici ekip Cuma günü bu gelişmeyi onayladılar.


Ethereum Hard Fork’u Constantinople Hangi Amaca Hizmet Edecek

 

Ethereum Hard Fork’u Contantinople, öncelikle ETH platformunun verimliliğini artırmayı amaçlıyor. Bununla birlikte ETH’nin ekonomik politikaları ve ana ağın algoritmasının değiştirilmesi için cesaretlendirici bir araç olarak da kullanılacak.

Ethereum geliştiricileri bir süredir, süreci yönetmeyle ilgili olarak görüşüyor. Test 9 Ekim tarihinde yayına alınacak. Bununla birlikte test ortamında blok onay sürelerinin tahmin edilememesinden dolayı, Testnet aktivasyonu için hangi blok zincirinde ve zamanlama yöntemi konusunda kesin bir karar alınamadı.

Bununla birlikte Ethereum ana ağındaki veya canlı blockchain üzerinde Constantinople’nin ne zaman aktive edileceği ile ilgili henüz bir karar da verilemedi.

Kafa karışıklığının giderilmesi ve gelen yoğun soruların cevaplanması adına Ethereum Foundation iletişim sorumlusu Hudson Jameson, Kasım ve Aralık ayını seçenek olarak önerdi.

Ethereum’un baş mimarı Vitalik Buterin  “difficulty bomb,” kodunun yaklaşımından kaynaklanan değişiklerin anlaşılmasının 2-3 ayı alacağını belirtti. Ancak, Constantinople’nin güncellemesinin aciliyet içerdiğini belirtti.

” Acil ancak olmazsa olmaz değil, muhtemelen üç ay, belki biraz daha fazla bir güvenlik test sürecine ihtiyacımız var”

Ethereum Hard Fork’u Contantinople güncellemesinin bir parçası olan, Ethereum iyileştirme önerileri (EIP) özellikle gelirleri, ETH’nin madenciliğini etkileyecek, bu konu şimdiden bazı tartışmalara neden oldu. Bununla birlikte Constantinople yükseltmesi küçük teknik değişikliklerde içeriyor.

Geliştiriciler ayrıca bir sonraki Hard Fork olan İstanbul’u da tartıştılar, İstanbul Hard Forku’da yeni EIP’ler öneriyor. İstanbul Hard Forku’nun, Constantinople’den 8 ay sonra yapılması planlanıyor.

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya