Home Altcoin BMW Müşterilerinin Araç Kiralamasını Kolaylaştırmak İçin Bloom (BLT) ile Çalışmaya Karar Verdi.…

BMW Müşterilerinin Araç Kiralamasını Kolaylaştırmak İçin Bloom (BLT) ile Çalışmaya Karar Verdi.…

BMW Müşterilerinin Araç Kiralamasını Kolaylaştırmak İçin Bloom (BLT) ile Çalışmaya Karar Verdi.…

0

BMW Bloom ortaklığı ses getiricek bir anlaşma. Bu anlaşma ile BMW grubu finansal birimi, müşteri memnuniyetini ve kullanıcı deneyimini kolaylaştırmak amacıyla Blockchain’ nin kredi sistemiyle (Bloom) olan ortaklığını başlattığını duyurdu.


 

BMW Bloom Ortaklığı

Bloom, klasik türdeki kredi olma sürecini kolaylaştırmakta ve böylece tüketici verilerinin maruz kaldığı riski azaltmaya yardımcı olmaktadır. Bu sayede müşteri, kişisel bilgilerini yerel cihazlarında koruma altına alabilir. Bloom’un Blockchain tabanlı mobil uygulamasını kullanarak verileri riske maruz bırakmadan krediye başvurabilir. Bloom’un basit Onboarding süreci nedeniyle herkes Blockchain teknolojisinden rahatlıkla yararlanabilir. BMW Bloom ortaklığı ile, Finansal Birimi‘nin bu girişimi insanların finansman arayışı seçeneklerinde devrim yapacak.

Bloom (BLT) İçin Bir Fırsat

Bloom’un ortaklıklar grubu başkanı Anne Ching:

“Bloom, bu tarz yenilikçi fikirler ortaya koymaktan büyük memnuniyet duymaktadır. Müşteri yolculuğunu geliştirmek amacıyla kolay ve hızlı bir kredi deneyimi oluşturmak için BMW’nin Finansal Birimi ekibiyle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum” dedi.

BMW grubu Financial birimi ABD CEO’su Ian Smith ise BMW’nin

“Blockchain mevcut veri tabanının, ödeme ve müşteri bilgileri takibi sürecini nasıl destekleyebileceğine dair tüm yöntemlerini inceleyeceğini.” ifade etti.

Smith’e göre, BMW’nin amacı; işlemlerinin büyük bir bölümünü otomatikleştirmek suretiyle daha fazla bilgiyi izlemek ve bunların güvenliğini saplamak.

Bu ortaklık anlaşması, Hilliard (Ohio)’ daki BMW Finansal Birimi’ nin ofislerindeki 10 haftalık bir laboratuara katılacak altı yeni girişimin yer aldığı BMW işbirliği Lab 2018’in ilk etabı. Program, müşteri yolculuğunu ve joker karakterini dijital hale getirerek bir Blockchain veri analizi ve stratejisi ile birlikte yapay zeka tarzı genel bir analiz oluşturma gibi bazı kritik alanlara odaklanacak.

BMW bir dizi problemi çözmek amaçlı Blockchain teknolojisini deniyor. Zira Otomobil devi BMW aynı zamanda Ford, GM ve diğerleri ile birlikte, otomobil endüstrisindeki ilgili teknolojilerin benimsenmesini ve dağıtımın hızlandırılması için kurulan MOBI (Mobility Open Blockchain Initiative-Blockchain’ Nin Hareketliliğinin Arttırılması Girişimi) girişimin kurucu üyelerinden.

Bitcoin dahil bir dizi ödeme seçeneği içeren elektronik ödeme hizmetleri platformunu başlatmak amacıyla geçtiğimiz yıl, Blockchain tabanlı müşteri finansmanı geliştiren diğer otomobil üreticileri arasında PayCAsh Europe SA’yı satın alan Daimler AG de bulunuyor. Ödeme hizmeti platformu, Daimler’in hizmetlerini bir akıllı telefon cihazı üzerinden ödemelerini sağlayan,  Daimler’in “hareketlilik ve dijitalleştirme stratejisi”nin bir parçası.

 

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial