Home Bitcoin Bitcoin Son Çeyrekte Yine Patlama Yapabilir mi?

Bitcoin Son Çeyrekte Yine Patlama Yapabilir mi?

Bitcoin Son Çeyrekte Yine Patlama Yapabilir mi?

0

Bitcoin son çeyrekte yine patlama yapabilir düşüncesi tüm kripto para sektörünün temennisi. Herkes  gerçekten de 2017’ye benzer bir çıkış mümkün mü merak içinde. Geçen yıl Bitcoin 20.000 Dolara kadar çıkarken bugünlerde artık 7500 Doları aşması bile başarı olarak kabul ediliyor.


Bitcoin Son Çeyrek Beklentisi

MarketWatch’a göre geçen yıllarda genelde yılın son çeyrekleri Bitcoin için oldukça iyi geçti. Her yılın dönemleri incelendiğinde 2013 ve 2014 yıllarında Bitcoin fiyatı son çeyrekte düşüş yaşamış. Özellikle Eylül aylarının sonlarında Bitcoin artış yaşamaya başlıyor ve yıl sonuna kadar ciddi değer kazanıyor. Yılların son dönem grafiği incelendiğinde Bitcoin 2015,2016 ve 2017 yıllarının 4. çeyreğinde sadece 14 gün düşüş yaşamış.

Her ne kadar bir grafikten bahsediyor olsak da Bitcoin sağlıklı bir veri ve grafik elde etmek için çok yeni bir para birimi. Analizi yayınlayan kurumun başındaki Kevin Lu şöyle diyor bu konuda;

”Kripto para sektörü insanların beklentileri ile doğrudan ilişkili. Nadiren temel değerler ile bağımlı hareket ediyor. Bu nedenle bir çeşit sezonsal beklenti ve döngü bu sektör için mümkün görülebilir.”

Araştırma raporu, Fundstrat Global kurucu ortağı ve kripto para analisti Tom Lee’nin de benzer bir şekilde sezonsal bir hareket beklediğini ve özellikle altcoin sahiplerinin ciddi gelirler elde edeceğini belirtiyor.

Bitcoin şu anda 6500 Dolar civarında işlem görüyor. Son 24 saatte oldukça utangaç bir tarzda sadece %0,8 artış gösterdi. Kripto para düşüş sonrasında bir toparlanma sürecine girdi. Bugünlerde yine milyar Dolar değerinde kripto para bulunduran bir cüzdandan 100 milyon Dolardan fazla kripto para borsaya aktarıldı.

Bitcoin Son Çeyrekte Yine Patlama Yapabilir mi

Uzmanlar ve Yatırımcılar Umutlu

Hatırlanacağı üzere uzun bir süredir Bitcoin’in yaşadığı düşüşe rağmen Tom Lee Bitcoin’in yılı 25.000 Dolar ile kapatmasını bekliyor. Buna göre Bitcoin’in söylediği değerlere ulaşması için yaklaşık %300’lük bir artış göstermesi gerek ki geçen seneki Bitcoin koşusunu düşününce buna imkansız demek zor.

Tüm boğa senaryolarına rağmen kripto para analistleri yatırımcıları uyarıyor. Kripto paranın yeni bir sektör olarak yeterince olgun ve rasyonel olmadığını bu nedenle yaşanacak negatif bir olayın sektörde ciddi fiyat çöküşlerine neden olabileceğini belirtiyorlar.

Her ne kadar Bitcoin fiyatları büyük bir düşüş yaşamış olsa da ayakta kalmasının bile kripto paraların uzun vadeli olduğunu gösterdiği belirtiliyor. Son olarak kripto paraların erken dönem yatırımcılarından olan Tim Draper sektörün 15 yıl içinde 80 trilyon Dolar değere ulaşacağını iddia etti.

Yine kripto paranın büyük yatırımcılarından Mike Novogratz fiyatların dipte olduğunu ve tam alımlık fiyatlar olduğunu açıkladı. Binance CEO’su CZ ise Vitalik Buterin’in iddiasına karşı çıkarak Kripto Para sektörünün 1000 kat büyüme potansiyelinin olduğunu iddia etti.


 

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial