Home Altcoin Stellar XLM Yıl Sonuna Kadar 1 Doları Görebilir! İşte Nedeni:

Stellar XLM Yıl Sonuna Kadar 1 Doları Görebilir! İşte Nedeni:

Stellar XLM Yıl Sonuna Kadar 1 Doları Görebilir! İşte Nedeni:

0

Stellar XLM yıl sonuna kadar 1 doları bulabilir. Stellar market hacmi açısından ilk 10 yer alan önemli bir para birimidir. XLM, hiç kuşkusuz geleceğin uçtan uca ödeme konusunda en iddialı projelerinden biri.


Stellar XLM Yıl Sonuna Kadar 1 Doları Görmesi Mümkün

Kripto sektörünü en az bir kaç aydır takip ediyorsanız bazı şeyler dikkatinizi çekmiştir. Öncelikle projesi ne olursa olsun, herhangi bir para birimi yeni bir borsada listelenince değeri artmaktadır. Ancak sonraki aylarda projesi kuvvetli değilse yavaş yavaş solmaya ve listede gerilemeye başlamaktadır.

Öte yandan uçtan uca çözümler üzerine odaklanan kripto para projeleri ise daha başarılı olmaya ve daha geniş kitleler tarafından kabul görmeye yakındır. İşte, Stellar XLM de bu projelerden biridir. Sağlam temellerinin yanı sıra, Stellar XLM, market kapasitesini ve fiyatını arttıracak bir çok özelliğe sahip.

Haberin hazırlandığı an itibariyle market kapasitesi 3.8 milyar dolar, rakibi Ripple’ın ise 10.91 milyar dolardır. Her iki para biriminin özelliklerini mukayese ettiğinizde aradaki fark adil görünmeyebilir. Fakat eğer konuya kabul noktası konusunda yaklaşırsanız, XRP’nin bu konuda başarısına hak verirsiniz.

Yukarıdaki günlük XLM/USD grafiği, para biriminin 2017 ‘de ve 2018’in başlarındaki fiyat hareketlerini yapıp yapamayacağını gösteriyor. Bunun gibi bir çok kripto para birimi için piyasanın aynı fiyat döngüsüne sahip olduğunu kanıtlamak için muhteşem birer örnektir.

Para birimleri belirli aralıklarla aynı grafikteki desenlerini defalarca çizer. Yukarıdaki grafiğe bakınca, Stellar XLM’nin 1 dolar seviyesine fiyatına pump gibi manipüle yapılmaksızın kolayca ulaştığını görüyoruz. Bizim, Stellar XLM için 5 yıllık gibi uzun dönem tahminiz 10 dolar ve yukarısı! Fakat bazı uzmanlar bunu mümkün görmüyor. Bu yüzden bu yazımızda Stellar XLM yıl sonuna kadar 1 dolar hedefini görüp göremeyeceğine yoğunlaşalım.

Daha önce Stellar XLM’nin sadece bir kaç hafta içerisinde astronomik şekilde fiyat hareketlerini gördük. Tarih tekerrürden ibaret olduğunu söylerler. Para birimin aynı fiyat rallisini Ekim ortalarında başlatacağını ve zirve seviyesine 2019’un Mayıs ayında bulacağını düşünüyoruz.

Bu süre zarfında, eğer piyasa iyimserliğini korursa, Stellar XLM, kripto paraların içerisinde eski zirve seviyesini geçebilecek para birimlerinden biridir. Çünkü risk/rızık bakış açısıyla değerlendirdiğinizde Stellar, sektördeki en iyi yatırımlarınızdan biri olacağını düşünüyoruz. Kaldı ki, IBM’nin para birimine olan ilgisi ve XLM’nin uçtan uca işlemlerdeki başarısı gibi gerçekler değerlendirildiğinde, Stellar’ın büyük kazanımlar elde edeceğini tahmin etmek için kahin olmaya gerek yok.

Teknik Görüntü Nasıl?

Ayrıca, Stellar Bitcoin’e karşı düşüş çizgisini kırabilen bir kaç para birimden biridir. Bu oldukça önemli! Yukarıdaki günlük grafiğe baktığımızda XLM/BTC, Bitcoine karşı olan düşüş çizgisini yardığını görüyoruz.

Geçmişte, Stellar her düzeltme hareketinin sonunda BTC’ye karşı düşüş çizgisini yardığını gördük. Grafikte dikkatinizi çekmek istediğim bir başka husus ise, Stellar Ocak ayındaki düzetmeden beri üç kez düşüş çizgisini yarmıştır.

Tabi bu analizimiz, eğer piyasa mevcut durumunu korumaz ise çöpe gidecektir. Ama teknik indikatörlerin ve işlem yoğunluğunu baz aldığımızda olası kısa boğa koşusunda bile değerini en fazla arttıracak para birimlerinden biri Stellar olacağını düşünüyoruz.

Peki, sizce Stellar XLM yıl sonuna kadar 1 doları görebilir mi? Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Paylaşarak destek ol !!!
error
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial