Home Ethereum Ethereum’dan Aynı Haftada İki Zıt Rekor Birden

Ethereum’dan Aynı Haftada İki Zıt Rekor Birden

Ethereum’dan Aynı Haftada İki Zıt Rekor Birden

0

Ethereum’dan rekor sayılabilecek bir düşüş gelmesi herkeste bir panik havası yaşattı. Fakat bu  hafta içindeki Ethereum fiyatı ve ticaret hacmi aynı anda iki zıt rekora imza attı. Ethereum fiyatı son bir yılın dibini görürken ticari hacim son bir yılın zirvesine çıktı.


Ethereum’dan Rekor Serisi

Ethereum Salı günü son 12 yın en yüksek ticari hacmine ulaştı. Kripto para sektörünün ikinci sırasında yer alan Ethereum rekor kırarak son 24 saatte 850.000 Dolarlık hacme ulaştı. Bu 15 Eylül 2017’den bu bugüne kadar kaydedilen en yükse hacim olarak tespit edildi. Dahası bu haftaki Ethereum ticaret hacmi 2.9 Milyar Dolar olarak Aralık 2017’den bu yana kaydedilen en yüksek ticari hacim olarak kayıt edildi.

Bu arada son 24 saatlik borsalarda gerçekleşen ticaret hacmi 2.33 milyar Dolar ile Temmuz ayından bu yana kaydedilen en yüksek hacim oldu.

Ethereum'dan rekor
Ethereum Bitfinex Ticari Hacim Grafiği

Ethereum hacmindeki hızlı artış Ethereum’un bu düşüşünü fırsat olarak gören geniş bir yatırımcı kitlesi olduğunu gösteriyor. Bu ticari hacim ile Ethereum düştüğü 167 Dolar bandından hızlı bir çıkış yaptı ve 200 Dolar bandını aştı. Şu anda 200 Dolar seviyesinin güçlü bir direnç oluşturması beklenebilir.

Bu yazı sırasında Ethereum 216 Dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Ethereum'dan rekor

Ethereum Çarşamba günü bir çekiç mumu oluşturarak son 13 ayın en düşük fiyatından çıkmayı başardı. Bu hızlı çıkış ve boğa işareti veren RSI indikatörü güçlü bir boğa için bir başlangıç olarak görülüyor.

Stockastic osilatörü aşırı satış bölgesinde hızla uzaklaşarak boğa bölgesine geçiş yaptı.

Tüm bu göstergeler Temmuz ayındaki 500 Dolar değerinden bu yana kontrol ele geçiren ayıların 167 Dolar değeri sonrasında kontrolü boğalara kaptırdıklarını gösteriyor.

Yine de bu noktada 10 günlük hareketli ortalama boğa beklentisi konusunda temkinli olunması gerektiğini söylüyor.

Ethereum'dan rekor

Haftalık grafikte hacim Aralık ayından bu yana en yüksek hacme işaret ediyor. Bu dönem de Bitcoin’in 20.000 Dolara kadar ulaştığı hem fiyatların hem de hacimlerin tarihi rekorlar kırdığı döneme işaret ediyor. Aslında bakıldığında Ethereum’un bu dönemde itibaren sadece kısa dönemli düşük hacimler dışında istikrarlı bir ticari hacme sahip olduğunu görüyoruz.

Değerlendirme

  • Ethereum’un 170 Dolar’dan hızlı çıkışı burada güçlü bir direnç olduğunu gösterdi şu an trend boğaların lehine
  • Ethereum 250 Dolar’da bir direnç gösterebilir, artış için bu seviyeyi kırması gerek
  • Eğer fiyat yeniden 200 Doların altına düşer ve burada uzun süre kalırsa boğa trendi zayıflayacaktır
Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial