Home Kriptopara Haber Cardano’nun Kurucusu Charles Hoskinson Bitcoin ile Nasıl Tanıştığını Anlattı!

Cardano’nun Kurucusu Charles Hoskinson Bitcoin ile Nasıl Tanıştığını Anlattı!

Cardano’nun Kurucusu Charles Hoskinson Bitcoin ile Nasıl Tanıştığını Anlattı!


0

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, kripto para dünyasına ilk adımını nasıl attığını ve ardından nasıl dünyanın ikinci en büyük kripto parası Ethereum’un ortak kurucusu olduğunu anlattı.


Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson ‘u Dinleyelim 

Üçüncü nesil kripto paranın kurucusu, 2011 yılında Bitcoini ilk duyduğunda çok etkilenmiş ve bunun ilginç bir konsept olduğunu düşünmüş. Bu zamanlarda, kendisi de Bitcoin satın alıp, madencilik yapmış.

Ardından, 2012-2013 yıllarındaki Güney Kıbrıs ekonomik krizi nedeniyle Bitcoin çok büyük bir oranda büyüme kaydetti. Bu olayın ardından da, Hoskinson Bitcoinin kalıcı olacağı ve yerini koruyacağı çıkarımına varmış.

Şu sözlerle de devam ediyor:

“… ama profesyönel olarak bu işe girişim 2013’teki Kıbrıs krizinden önce olmadı. O zamanlarda Bitcoin değersiz iken bir anda 250 Doların üstüne fırladı. Sonra da tabi bu alana bir sürü insan giriş yaptı. O yüzden ya bir an önce buna katılmalıydım, ya da bu gemi bensiz kalkacaktı. Bir an önce bu hareketin içinde kendime yer edinmeliydim.”

Bu düşüncenin ardından Bitcoin Educational Project adlı eğitimsel bir proje başlattı. Bedava içerik üretip bunları Youtube ve diğer ortamlarda paylaştı ve bununla beraber yeni öğrenciler kazanıp, insanlarla Bitcoin ve dijital paralar hakkında konuşmaya başladı. Proje 80,000 öğrencisi ile bir başarıya imza attı ve Charles bu proje boyunca Roger Ver ve Andreas M. Antonopoulos gibi kripto para alanının önemli isimleriyle tanıştı.

Ethereum’un Kurulması

Bütün bunların ardından, Hoskinson 2013 yılında bir şirket kurması için ona yarım milyon Dolar teklif eden Çinli bir yatırımcıyla karşılaştı. Bitcoinin uçuculuğu ve bir öğrencisinin aynı nedenden dolayı yatırımcıların Bitcoini benimseyemediklerini söylemesi nedeniyle Hoskinson stabil bir para birimi yapmayı düşünmeye başladı. Bu stabil para biriminin ardındaki fikir Bitcoini “yenilmez” kılmaktı.

Charles şöyle dedi:

“Açtığım forum konularına hemen ilk cevabı atan kişi Dan Larimer‘di ve şöyle dedi: Ya, bende BitShares diye bir şey var. Yeni buldum. Belki ilgini çeker. Ondan sonra Dan ile konuşmaya başladık ve ardından onunla buluşmak için Virginia’ya uçtum.”

Bu da, BitShares yapımında kullanılan Invictus Innovations Inc. şirketinin kurulmasını sağladı. Fakat, ikisi iyi anlaşamadığı için Hoskinson şirketten ayrıldı. Ardından, Antony Di Lorio kendisiyle irtibata geçip, ondan içerik yapmasını istedi. Anthony ayrıca Vitalik (Buterin)‘in teknik şartnamesini okumasını da istemiş, ki bu onun Vitalik ile tanışıp, Ethereum projesine katılan beşinci kişi olmasını sağlamış.

Şöyle devam etti:

“[Anthony dedi ki] Vitalik diye bi çocuk var, o sıralar 19 yaşında daha, ve kocaman bir teknik şartname yazmış. Ben ne yapacağım konusunda karar veremedim. Bir de sen bakar mısın? Ne düşündüğünü söylersin bana, dedi. Ben de tabi ki Anthony dedim. Ardından kağıdı okumaya başladım, çok kaba bir şeydi, ama bunun içinde bir şey gördüm. Vitalik Buterin ile de böyle tanıştım.”

Bu olayı da Ocak 2014’te tüm takımın Miami’deki Kuzey Amerika Bitcoin Konferansı’nda toplanması takip etmiş ve ardından da Ethereum dünyaya gelmiş. Hoskinson şöyle diyor:

Ocak 2014’teki Kuzey Amerika Bitcoin Konferansı. Anthony bir yazlık kiraladı, geri kalanlarımız da kendimizce bir şeyler yaptık. Orada herkesle tanıştık. Joseph Lubin, Gavin Wood falan da geldi, o zamanlar çok da büyük olmayan büyük başlar da geldi, bu da Ethereum’un doğmasına vesile oldu.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson‘un sektörle tanışması bu şekilde. Konu hakkındaki yorumlarınızı bizimle paylaşın.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
cryptopazar_koinmedya