Home Bitcoin Bu Kurdan Bitcoin Satın Alınır mı?

Bu Kurdan Bitcoin Satın Alınır mı?

Bu Kurdan Bitcoin Satın Alınır mı?


0

Bitcoinin fiyatı çok oynak ancak diğer kripto para birimleriyle kıyaslandığında stabil para birimlerinden sonra en istikrarlı para birimi Bitcoin’dir. Kurlar değişince kripto meraklılarının kafasındaki soru acaba bu yeni kurdan bitcoin satın alınır mı oluyor.


Şu anki Fiyatlardan Bitcoin Satın Alınır mı?

Piyasada iki tür Bitcoin yatırımcısı var. Ne olursa olsun Bitcoin’i satmayanlar çünkü bu guruptaki yatırımcılar Bitcoinin başarısız olmayacağını ve muazzam değerlere ulaşaağını düşünüyorlar. İkinci gurup için Bitcoin sadece bir belirsizlikten ibaret.

Rakamlar kendini ifade ediyor, anlatmaya gerek yok görüyorsunuz!

2018 Yılı Bitcoin’in %50 Değer Yitirdiği İlk Yıl Değil!

Bitcoin, 6503.43 dolar seviyesindeyken bile 2014’ndaki fiyat gerilemesinden daha fazla değer yitirmiştir. Sebeplere baktığımızda çok da ortada sebep görünmüyor aslında. Eğilimlerinsonucu  diyebilirsiniz ki eğilimler sizin de iyi bildiğiniz gibi çoğu mantıksızdır. 

Investopedia tarafından ilginç bir analis yayınlandı. Analizde 2011 yılında Bitcone 100 dolarlık bir yatırımın evreleri incelendi. Yıl 2014’e geldiğinde Microsoft, Dell, Overstock ve Time gibi büyük şirketler tarafından benimsenmesine rağmen %58 düştü.

Sonraki yıl adate fiyatlar olağanüstü performans gösterdi. Yıl boyunca fiyatların düşmesine rağmen, Ekim-Kasım aylarına gelindiğinde Ayıların adete ormana kaçtı ve yerlerini Boğalara bıraktı. Fiyatlar bu iki ayın içerisinde 480 dolara ulaştı.

Her Yokuşun Bir İnişi, Her İnişin Bir Yokuşu Vardır

Son zamanlarda yatırımcılar fiyat öngörüleri konusunda pek de hevesli görünmüyorlar. Ancak, aşağıdaki samimi gözlemleri not edin.

2013 yılında, Bitcoin fiyatları hızlıyken, hemen ardında resesyon diye tabir edebileceğimiz piyasaya durgunluk geldi. 2015 yılına geldiğimizde bir nebze iyileşme yaşadık. Ancak BTC, 2013 yılının sonundaki zirve seviyesine (1,130 dolar) 2017 Ocak ayına kadar ulaşamadı. Fakat yaptı mı yaptı! Fiyatlar 2014 yılına tekrar dönebilir mi? Dönse bile, emin olun ki daha güçlü şekilde geri dönüp daha büyük zirvelere çıkacaktır.

Bir diğer önemli husus ise nedense her yıl sonu fiyatlarda bir yükselme gerçekleşmektedir. Özellikle 2013, 2015, 2016 ve 2017’de Kasım ile Ocak ayları arasında güçlü boğa koşusu meydana gelmiştir. Bu değerlerin doğruluğunu Bitcoin grafiğini açıp teyit edebilirsiniz!

 

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya